Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości wojenne między Ukrainą a Rosją na żywo: Kijów mówi, że „zdecydowanie jest miejsce na kompromis” w rozmowach ze wzmianką o ustępstwach NATO – ale Putin podaje bardziej ponure informacje;  Blair: Zachód nie powinien wykluczać interwencji wojskowej

Wiadomości wojenne między Ukrainą a Rosją na żywo: Kijów mówi, że „zdecydowanie jest miejsce na kompromis” w rozmowach ze wzmianką o ustępstwach NATO – ale Putin podaje bardziej ponure informacje; Blair: Zachód nie powinien wykluczać interwencji wojskowej

Napisane przez Annę Potting, Lwów

„Jestem tutaj, aby walczyć o ten kraj, o nasze wartości, o wartości europejskie” – powiedział Daniel Lubshitz, zagraniczny bojownik w mundurze na ulicach Lwowa.

„Przegrupowują się”, powiedział nam Lubshitz i inni zagraniczni bojownicy po zaciętym starciu z siłami rosyjskimi w Irbinie, na północny zachód od Kijowa.

„Mieliśmy szczęście, że nikogo nie straciliśmy” – powiedział.

Opisując się jako z Izraela i Litwy, Lubshitz powiedział, że walczy u boku mężczyzn walczących w tej samej sprawie (przeciwko „nieludziom, którzy toczą tu wojnę”, jak opisał prezydent Rosji Władimir Putin), z Wielkiej Brytanii, Australii, Austrii , Izrael, Litwa i Dania.

Powiedział nam: „To jest prawdziwa Organizacja Narodów Zjednoczonych”. Inne nie pojawią się w aparacie.

Zapytała, czy wróci do środka: „To nie koniec. Bo każdego dnia umierają ludzie, wielu młodych i starych, młodych i młodych, młode kobiety, dzieci itd. Więc my, Europejczycy, musimy pomóc Ukrainie w walce o europejskie wartości.”

I miał tę emocjonalną, ale kontrowersyjną prośbę, by inni włączyli się do walki: „Bardzo łatwo jest usiąść na kanapie i powiedzieć, że jesteśmy Europą, mamy demokrację i pluralizm, wolność wyznania. Tak. Ale siedzimy na naszej sofy.”

„Zrób coś z tym. Jeśli masz doświadczenie bojowe, walcz – nie doświadczenie wojskowe – idź i walcz.”

„Jeśli tego nie zrobisz, istnieją miliony sposobów, aby pomóc Ukrainie. Tylko nie bądź ignorantem. To właśnie zabija tych ludzi tutaj. Nie rakiety Putina, nasza ignorancja”.

READ  Pięciu Włochów, bez Ronaldo w kadrze Euro 2020