Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości UE: Nie ma pieniędzy!  VDL zrzuca bombę – fale uderzeniowe w Brukseli |  świat |  Aktualności

Wiadomości UE: Nie ma pieniędzy! VDL zrzuca bombę – fale uderzeniowe w Brukseli | świat | Aktualności

W liście stwierdziła, że ​​Komisja może nie być w stanie wypłacić pomocy powodziowej Niemcom, ponieważ obawia się, że nie ma już żadnych rezerw. Możliwe, że środki Komisji Europejskiej na pomoc po klęskach żywiołowych zostały w tym roku prawie całkowicie wyczerpane, stąd nieoczekiwane płatności.

Komisja Unii Europejskiej obiecała Niemcom pomoc po niszczycielskich powodziach w lipcu, które dotknęły region.

Burze z niezwykle ulewnymi opadami były przyczyną klęsk powodziowych w okresie letnim, które spowodowały, że tereny zostały zdewastowane przez działanie ogromnych ilości wody.

Jednym z obszarów szczególnie dotkniętych tymi warunkami jest Wadi Ahar, w którym zginęło co najmniej 134 osoby.

Jednak według listu przewodniczącego Komisji do zielonego eurodeputowanego Rasmusa Andresena, wydaje się mało prawdopodobne, że obiecana pomoc finansowa zostanie dostarczona.

Zwraca uwagę, że wypłata pomocy finansowej – podobno wartej miliony – może nie być możliwe na czas, ponieważ rezerwy zostały alokowane gdzie indziej.

Pani von der Leyen twierdzi, że Komisja Europejska przeznaczyła już prawie wszystkie dostępne fundusze na projekty po innych klęskach żywiołowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Stwierdza, że ​​prawie wszystkie środki dostępne w 2021 r. zostały już przeznaczone na pomoc w skutkach innych klęsk żywiołowych.

Czytaj więcej: VDL intensyfikuje groźby wobec Polski w miarę zbliżania się Polexitu – „grzywny!”

Zgodnie z listem szef komisji obiecał zbadać wszystkie inne możliwości i sposoby pomocy krajom dotkniętym powodzią.

W odpowiedzi na niedopatrzenie Rasmus Andersen, rzecznik ds. budżetu Zielonych/EFA, powiedział: „To sytuacja nie do utrzymania, w której ludzie i regiony dotknięte letnimi powodziami nie mogą oczekiwać pomocy finansowej ze strony UE. sposób, w jaki może zapewnić odpowiednią pomoc i niebiurokratyczny w przypadku katastrof i kryzysów.