Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Trumpa: Republikanie wzywają do więzienia Clintona za „oskarżenia o szpiegostwo”

Stormy Daniels pośrednio zaprzeczyła, jakoby napisała oświadczenie w sprawie Trumpa

W miarę jak obalona historia, że ​​Hillary Clinton „szpiegowała” Donalda Trumpa, nadal znajduje się na czele wiadomości w prawicowych mediach, Republikanie ponownie zaczęli wzywać byłego sekretarza stanu do poniesienia konsekwencji kryminalnych. Wśród zwolenników tego pomysłu jest senator z Missouri Josh Hawley, który powiedział wczoraj wieczorem, że „kampania Clinton 2016 była tak przebiegła, jak to tylko możliwe. Ktoś powinien iść za to do więzienia – a Hillary to dobry początek”.

Clinton zareagowała sarkazmem na „pseudo-skandal”, który według niej (jak wielu innych) został wzmocniony, aby odwrócić uwagę od problemów prawnych byłego prezydenta.

Trump miał do czynienia z podwójnym upadkiem złych wieści, a Joe Biden zezwolił na wydanie rekordów odwiedzających Biały Dom, datowanych mniej więcej na wydarzenia ze stycznia. lat jego sprawozdań finansowych. Posunięcie firmy jest głównym punktem zwrotnym w długotrwałym śledztwie władz Nowego Jorku w sprawie Trumpa, śledztwie, które określił jako „rasistowskie” i „polityczną obławę”.

1645099375

Jak bardzo Trump powinien się martwić, że jego firma księgowa doprowadzi go do upadku?

Pomimo potencjalnie niszczycielskich skutków, śledztwo władz Nowego Jorku w sprawie finansów Donalda Trumpa rozpalało się tak powoli, że czasami było pogrążone w innych skandalach. Ale wiadomość, że jej firma księgowa Mazars USA uniewinniła Organizację Trumpa, wstrząsnęła Trumpworld. Dzienna bestia Według doniesień, niektórzy z kręgu byłego prezydenta są głęboko zaniepokojeni.


„Będę z tobą szczery: od lat mówię, że to wszystko to wielka wyprawa na ryby” – powiedział jeden ze źródeł. „Spodziewałem się, że w pewnym momencie zniknie lub pokaże kilka trudnych punktów, które mogą znaleźć się na głównych nagłówkach dla prokuratorów. kapliczki W wiadomościach po raz pierwszy zacząłem myśleć: „Hej, to może być poważna sprawa”. Czy Donald Trump? [and his business] być wkręconym? Nie wiem, ale nie jestem tak pewny siebie jak kiedyś mówiąc „nie”

Teraz pytanie staje przed Trump Organization – kto jest już w gorącej wodzie po tym, jak był Postawiony w stan oskarżenia na Manhattanie za oszustwa podatkowe Zeszłego lata – czy filary, na których opiera się jego imperium biznesowe, teraz się zawalą.

Andrzeja Nottia17 lut 2022 12:02

1645097515

Wstydliwy skandal Clinton z „infiltracją” ożywia wezwania do jej „zamknięcia”

Po raz kolejny zwolennicy Trumpa Republikanie twierdzą, że Hillary Clinton zasługuje na karę więzienia za swoje rzekome zbrodnie. Tym razem z powodu niedawnego pozwu Johna Durhama, który – jak podaje wiele nieprawicowych placówek Łącznie z niezależny Pani Clinton nie była zamieszana w żadne przestępstwa.

Oto jednak senator z Missouri i przeciwnik wyborów w 2020 r. Josh Hawley uderza w bęben w Fox News.

Andrzeja Nottia17 lut 2022 11:31

1645096555

Uprawniony dyskurs polityczny? nie dokładnie…

Niedawna decyzja Partii Republikańskiej o winie Liz Cheney i Adama Kinzingera za to, że odważyli się uczestniczyć w śledztwie z 6 stycznia, nie została dobrze przyjęta, delikatnie mówiąc, w odniesieniu do „uprawnionej retoryki politycznej”, która była szczególnie nieprzyjemna w stosunku do oskarżających Hezbollah. Partia nie doceniła gwałtownego ataku na Kapitol.

Ale Demokraci i dumni krytycy Trumpa nie są jedynymi, którzy robią wyjątek dla tego języka. Według nowego sondażu tylko 33 procent republikańskich wyborców zgadza się, że wydarzenia z 6 stycznia kwalifikują się do tej definicji.

Andrzeja Nottia17 lutego 2022 11:15

1645094155

Dossier Durhama: dlaczego twierdzenie, że „Clinton szpiegował Trumpa” jest nieprawdziwe

Donald Trump, Fox News i inni mogą nadal mieć obsesję na punkcie wniesienia sprawy Johna Durhama do sądu, ale wyjaśniają, co to jest prawdziwie Środki są trudne (choć nie niemożliwe). Przemawiając wczoraj wieczorem w MSNBC, New York TimesCharlie Savage przedstawił to pomocne podsumowanie – w którym wyjaśnił, dlaczego narracje popierające Trumpa i Clintona dotyczące tego, co się wydarzyło, są dalekie od normy.

A dla pisemnego wyjaśnienia, przeczytaj to z niezależnyAndrzej Feinberg:

Andrzeja Nottia17 lut 2022 10:35

1645091755

Niektórzy buntownicy na Kapitolu odsiadują wyroki w niekonwencjonalny sposób

Na początku procesów osób aresztowanych za udział w zamieszkach z 6 stycznia, niektórzy prawnicy zaczęli podążać niezwykłą drogą: zachęcając swoich klientów do czytania i oglądania klasyków o niesprawiedliwości społecznej, pracy rządu, wartości demokracji, a nawet Holokauście. Powodem było skłonienie ludzi, którzy izolowali się w prawicowym systemie medialnym, do bardziej krytycznego myślenia o swoich działaniach i przekazach, które zachęcały ich do momentu przyłączenia się do buntu.

Wśród tych, którzy przyjęli wersję tego podejścia, był Edward Hemenway, który przyznał się do wykroczenia. Jego prawnik argumentował, że wypełnił część wyroku w sprawie prac społecznych, korzystając z kursu online oferowanego przez specjalistyczną witrynę internetową – witrynę, którą wiele systemów sądowych wyklucza jako alternatywę dla bardziej tradycyjnych form pracy.

jak Wiadomości Buzzfeed Raporty:


Istnieją organizacje non-profit, które oferują wirtualne możliwości pracy wolontariackiej, zwłaszcza podczas pandemii. Jednak wiele lokalnych systemów sądowych w całym kraju informuje na swoich stronach internetowych, że nie zaakceptują usług internetowych w celu wypełnienia nakazu sądowego…

Kilka stron sądowych wyraźnie wspomina Logan Social Services. strona internetowa . Hrabstwo Cobb, Gruzja, system sądów regulacyjnych wymienia jako jeden z programów, z których nie będzie akceptować stopni naukowych, pisząc wielkimi literami: „Nie możesz świadczyć usług społecznych online” i „Nie możesz płacić za usługi społeczne”. Został również zakazany przez lokalny system sądowniczy w Marietta, Gruzja.

Przeczytaj pełny raport poniżej.

Andrzeja Nottia17 lutego 2022 09:55

1645089318

Lider Oath Keepers mówi, że wybory 6 stycznia 2020 r. były „nielegalne”

Stuart Rhodes, założyciel Oath Keepers, powiedział House Select Committee na początku tego miesiąca, że ​​nadal uważa, że ​​zwycięstwo prezydenta Joe Bidena w wyborach w 2020 roku było „nieuprawnione”, powiedział w środę w sądzie jego obrońca.

Ale prawnik pana Rhodesa twierdzi, że jego zeznania nie powinny liczyć się z jego klientem, ponieważ wielu republikanów wierzy w to samo.

„Jest wielu liderów publicznych, którzy wciąż to powtarzają” – powiedział James Bright, prawnik Rhodesa.

Andrzeja Nottia17 lutego 2022 09:15

1645086618

Joe Biden ujawnia, że ​​umieścił martwego psa na progu republikanów

Prezydent Joe Biden przypomniał humorystyczny moment, kiedy był radnym hrabstwa w latach 70. podczas spotkania z przedstawicielami rządów hrabstw z całego kraju.

Przemawiając na konferencji legislacyjnej Krajowego Stowarzyszenia Gmin 2022 we wtorek wieczorem w Waszyngtonie, prezydent opisał, co się stało, gdy kobieta z „bardzo bogatej dzielnicy” w jego sąsiedztwie nazywała się pan Biden, a następnie członek Rady Hrabstwa New Castle w wieku około 20 lat lub wczesne lata. Lata 30., trzymając w swoim ogródku zmarłego zwierzaka.

Przeczytaj pełny raport Johna Bowdena z The Independent.

Shweta Sharma17 lutego 2022 08:30

1645085310

Panel 6 stycznia omawia wezwanie do sądu dla Ivanki Trump – reportaż

Źródło poinformowało, że komisja śledcza Izby Reprezentantów badająca zamieszki w Kapitolu rozważa wydanie wezwania do sądu dla Ivanki Trump, aby zmusić ją do współpracy w dochodzeniu, według źródła. opiekun.

Wspomniany ruch skłoni członków rodziny Trumpa do składania zeznań przeciwko niemu po raz pierwszy w związku z zamieszkami z 6 stycznia.

Źródło wyjaśniło, że nie oczekuje się, że komisja podejmie ten krok natychmiast, ale została omówiona przez członków, którzy rozważali dostępne opcje po odmowie dobrowolnej współpracy.

Źródło powiedziało, że komisja nie omawiała możliwego wezwania do sądu dla córki pana Trumpa na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami w zeszły piątek, dodając, że komisja chce dać jej szansę na pomoc w dochodzeniu przed wykonaniem ruchu.

Pojawia się po tym, jak przewodniczący komisji specjalnej, Benny Thompson, poprosił panią Trump o dobrowolną współpracę w 11-stronicowym liście w zeszłym miesiącu, zauważając, że była jedną z osób najbliższych byłemu prezydentowi w dniach poprzedzających atak.

Shweta Sharma17 lutego 2022 08:08

1645084296

Rezygnacja Donalda Trumpa wyznaczonego przez urzędnika FAA

Agencja poinformowała, że ​​Steve Dixon, mianowany przez Donalda Trumpa dyrektor Federalnej Administracji Lotnictwa, ma zrezygnować z pracy pod koniec przyszłego miesiąca.

Skrócił pięcioletnią kadencję, aby zrezygnować po prawie dwóch latach pracy w agencji. W liście do swojego personelu Dixon powiedział, że po 43 latach spędzonych w branży lotniczej „czas wracać do domu” do jego rodziny.

Powiedział, że agencja znajduje się w „lepszym miejscu” niż dwa lata temu, boryka się z pewnymi wyzwaniami i „zbudowała silniejszą, bardziej sprzyjającą współpracy, integracyjną i otwartą kulturę”.

Shweta Sharma17 lut 2022 07:51

1645083158

Analityk mówi, że Trump jest w „potencjalnej katastrofie prawnej”

Adwokat Philip Rottner powiedział MSNBC, że firmy księgowe zwykle nie zwalniają swoich klientów, ale decyzja Mazara wskazująca na niemożliwy do pogodzenia konflikt interesów oznacza, że ​​znajdują się we wrogiej sytuacji.

„Oni już tego nie chronią. Chronią siebie. Ostrzegali również użytkowników, że nie mogą polegać na informacjach finansowych dostarczonych przez Trumpa.

Istnieją niespłacone pożyczki, o które można wnioskować na podstawie opinii firmy rachunkowej, że dostarczone informacje finansowe nie są już wiarygodne. A znalezienie nowych źródeł gotówki przez Trumpa może być prawie niemożliwe, bo kto będzie teraz polegał na jego sprawozdaniach finansowych? ” on dodał.

Powiedział, że fakt, że stało się to, gdy Trump prowadził dochodzenie cywilne i karne w Nowym Jorku, oznaczał, że stanął w obliczu „potencjalnej katastrofy prawnej”, zarówno dla jego firmy, jak i wolności.

Shweta Sharma17 lut 2022 07:32

READ  Biden zmusi wszystkich pracowników federalnych do zaszczepienia się bez możliwości przeprowadzenia testów