Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości transferowe na antenie: dwie opcje dla Eriksena, oferta Barcelony dla Lewandowskiego i ultimatum Ronaldo

De Ligt chce przeprowadzić się do Anglii

Matthijs de Ligt przygląda się przeprowadzce do Premier League, chociaż Juventus zaoferował środkowemu obrońcy nowy długoterminowy kontrakt.

De Ligt, 22 lata, dołączył do Juventusu z Ajaksu za 67,5 mln funtów trzy lata temu i zaliczył 117 występów dla włoskich gigantów, pomagając im zdobyć tytuł Serie A, Coppa Italia i Supercopa Italiana. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych młodych obrońców w Europie.

Reprezentant Holandii, który pomógł Ajaxowi pod wodzą Erika ten Haga zdobyć dublet ligowy i pucharowy w sezonie 2018-2019, zdobył kilka indywidualnych tytułów podczas swojej rozwijającej się kariery. Został nazwany Złotym Chłopcem w 2018 roku, a rok później w FIFA World XI.

De Ligt ma tylko dwa lata na swojej obecnej umowie, a Juventus desperacko chce go zatrzymać. ale według Corriere dello SportUtalentowany zawodnik zdecydował, że chce przenieść się do Premier League i powiedział swojemu obecnemu klubowi podczas rozmów konfrontacyjnych.

Uważa się, że zarówno Chelsea, jak i Manchester United są zainteresowane podpisaniem kontraktu z De Ligt, ale jego klauzula zwolnienia – uważana za 115 mln euro (98,8 mln funtów) – może je opóźnić. Uważa się, że przedstawiciele gracza chcą obniżyć tę kwotę do 80 mln euro (68,7 mln funtów).

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

READ  Permutacje kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022: Kto jeszcze może dotrzeć do Kataru?