Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości sportowe w skrócie na 15 marca

zdjęcie: filmowanie

Związek Piłki Nożnej Papui-Nowej Gwinei podpisał umowę z Evertonem

Związek Piłki Nożnej Papui-Nowej Gwinei podpisze memorandum o porozumieniu z klubem angielskiej Premier League Everton, aby zapewnić obiecującym zawodnikom możliwość udziału w klubowych programach stypendialnych.

Narodowy Prezydent Federacji John Kabi Natto ogłosił to podczas 18. Regularnej Konferencji Piłkarskiej PNG na początku tego miesiąca.

Kabi Nattu powiedział, że federacja podpisze kolejną umowę z organem zarządzającym FIFA za pośrednictwem platformy FIFA+, aby transmitować na platformie wszystkie turnieje i rozgrywki sankcjonowane przez Związek Piłki Nożnej Papui-Nowej Gwinei.

Powiedział, że po podpisaniu umowy stowarzyszenie będzie płacić roczną opłatę w wysokości 15 mln USD, a abonament będzie płatny corocznie przez cały czas trwania współpracy i partnerstwa.

Uważano, że Papua-Nowa Gwinea jest pierwszym krajem w Oceanii, który wystawił drużynę angielskiej Premier League.

Shaw jako trener Solomon Futsal Team

Związek Piłki Nożnej Wysp Salomona wyznaczył Damona Shawa z Anglii na trenera narodowej drużyny futsalu Korokoro.

Xu jest zawodowym trenerem i analitykiem technicznym Team Korokuru podczas Obozu Europejskiego w 2021 roku oraz ostatnich Mistrzostw Świata FIFA w futsalu na Litwie.

Karierę trenera futsalu rozpoczął w wieku 21 lat, a przez ostatnie 17 lat trenował w Anglii, Hiszpanii, Malcie, Malezji, Polsce i Szwecji.

Prezes SIFF William Lai powiedział, że doświadczenie Shawa na najwyższym poziomie jest premią dla zespołu, ponieważ oprócz roli głównego trenera opracuje również strategiczny plan rozwoju młodzieży.

Dziewięciu ambasadorów Igrzysk Pacyfiku

Wśród dziewięciu byłych i obecnych sportowców, którzy zostali ambasadorami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w regionie Pacyfiku, jest sztangista Jinli Tegu Weni i rzucający parasolami.

Komitet Organizacyjny Wysp Salomona 2023 uruchomił program ambasadorów na osiem miesięcy przed rozpoczęciem wielosportowej imprezy.

Winnie była mistrzynią Port Moresby Pacific Games 2015 i brązową medalistką Gold Coast Commonwealth Games 2018, podczas gdy Sahaga przeszła do historii, kiedy została pierwszą paraolimpijką w swoim kraju w Londynie w 2012 roku.

READ  Anthony Martial zaoferował dłuższą umowę w Manchesterze United - Paper Talk | Aktualności Centrum Transportu

Poprzedni sportowcy wymienieni jako ambasadorzy to sprinter Jim Marau, biegacze długodystansowi Chris Votto i Primo Higa oraz bokser Joseph Semme.

Ambasadorzy mają za zadanie informować społeczności w całym kraju o Igrzyskach na Pacyfiku i inspirować młodzież z Wysp Salomona do uprawiania sportu.

Fidżi bierze udział w Igrzyskach Młodzieży

Fidżi będzie rywalizować w siedmioboju mężczyzn i kobiet podczas Igrzysk Młodzieży Wspólnoty Narodów w sierpniu.

Fiji Live donosi, że siódemki rugby zadebiutowały na Igrzyskach Młodzieży Wspólnoty Narodów w 2011 roku.

Fidżi zmierzy się w rywalizacji mężczyzn z gospodarzami Trynidadem i Tobago, Kanadą, Jamajką, Szkocją i Republiką Południowej Afryki.

W konkursie kobiet Trynidad i Tobago, Kanada, Walia, Fidżi i Kenia zmierzą się z broniącymi tytułu mistrzami Australii.

Męska drużyna Fidżi zdobyła brąz w tej ostatniej imprezie w 2017 roku, a drużyna dziewcząt zajęła czwarte miejsce.

Odrodzenie melanezyjskich mistrzostw w rugby

Puchar Melanezji pomiędzy Western Maroon Fidżi a Helą Wigman z Papui-Nowej Gwinei odbędzie się na Fidżi po dwuletniej przerwie.

Fidżi na żywo Tymczasowy dyrektor generalny NRL, Don Natapp, podobno potwierdził, że mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami zostanie rozegrany w Churchill Park w Lautoce w następny weekend.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Narodowej Komisji Sportu Fidżi, Peter Mazi, wręczył Fidżi Narodowej Lidze Rugby czek na 52 000 USD na Puchar Melanezji i nadchodzące zawody.

Twilloa odchodzi ze stanowiska pełniącego obowiązki dyrektora generalnego na Fidżi

Rada Dyrektorów Fidżi Rugby zwolniła pełniącego obowiązki dyrektora naczelnego, Teveta Tuilua.

Toiloa przyszedł dwa miesiące wcześniej, zastępując Johna O’Connora.

Obecny przewodniczący związku, komandor Humphrey Tawake, przejmie tymczasową rolę.