Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości sportowe |  Polak Lewandowski niesie symbol Ukrainy na mistrzostwa świata

Wiadomości sportowe | Polak Lewandowski niesie symbol Ukrainy na mistrzostwa świata

WARSZAWA, 20 września (AFP) Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie dla Ukrainy we wtorek, kiedy kapitan Polski zobowiązał się zabrać niebiesko-żółtą flagę kraju na listopadowe mistrzostwa świata.

Lewandowski po raz pierwszy zademonstrował swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu konfrontacji z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Przeczytaj także | Skład Irlandii na Mistrzostwa Świata 2022 T20: Simi Singh został trzecim blokerem w 15-osobowym składzie.

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA otrzymał prezent od ukraińskiej gwiazdy Andrija Szewczenki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Dziękuję Andrei. To była przyjemność cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie.

Przeczytaj także | Gigi Lalbakhlwa, indyjski piłkarz, ma nadzieję, że Mistrzostwa Świata 2022 FIFA U-17 zachęcą dziewczęta w tym kraju do powrotu do sportu.

– To będzie dla mnie zaszczyt przywieźć na Mistrzostwa Świata tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy.

Publiczna postawa napastnika sprawiła, że ​​Polska nie zmierzy się z Rosją w półfinale eliminacji do Mistrzostw Świata, który odbędzie się 24 marca w Warszawie.

„Nie możemy udawać, że nic się nie stało” – powiedział Lewandowski dwa dni później.

Po tym, jak Polska awansowała w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się do wojny, która wstrzymała krajowy futbol.

Polska zagra w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską od 20 listopada do grudnia. 18 mistrzostw

Powiązania piłkarskie między Polską a Ukrainą, które wspólnie gościły Euro 2012, sprawiły, że w tym sezonie na polskich stadionach ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały „u siebie” mecze w międzynarodowych rozgrywkach.

Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu program Ligi Narodów UEFA w Polsce i będzie gościć Szkocję w Krakowie.

READ  Liga Narodów 2022-23: „Znowu stanę się graczem, którym byłem”

Szewczenko, który zdobył Złotą Piłkę w 2004 roku, kiedy był czołowym napastnikiem Milanu, trenował ukraińską drużynę, gdy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020. (AFP)

(Jest to nieedytowana, automatycznie generowana historia z udostępnionego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować zawartości treści)