Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości podróżnicze na żywo: najnowsze aktualizacje nowych zasad Hiszpanii dotyczących nieszczepionych turystów

Zaledwie 44 godziny po tym, jak Baleary zostały dodane do brytyjskiej listy osób wolnych od kwarantanny, niezaszczepieni brytyjscy goście będą musieli przedstawić dowód negatywnego testu przed podróżą do Hiszpania.

Wcześniej nie było żadnych wymagań poza wypełnieniem formularza monitorowania stanu zdrowia.

Rząd w Madrycie mówi, że premier Pedro Sanchez ogłosił się zmień regułę „W celu ochrony zarówno mieszkańców, jak i gości, biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik infekcji w Wielkiej Brytanii”.

Nowe przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii są dwukrotnie wyższe w Hiszpanii.

Od północy 2 lipca zaszczepieni podróżni, którzy chcą uniknąć testu, muszą przedstawić „zaświadczenie o szczepieniu wydane przez odpowiednie władze brytyjskie (w formie elektronicznej lub drukowanej) przez co najmniej 14 dni po ostatniej dawce szczepionki”.

Obecnie tylko Baleary – do których należą Ibiza, Majorka i Minorka – znajdują się na brytyjskiej „Zielonej Liście”. Hiszpania kontynentalna i Wyspy Kanaryjskie znajdują się na liście bursztynowej, która przewiduje 10 dni samoizolacji.

Hiszpańska zmiana pojawia się w czasie, gdy inne regiony zaostrzają ograniczenia dostępu do Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania dołączyła do „czerwonej listy” Malty w tym samym czasie, kiedy wyspa została dodana do zielonego rejestru, co wymagało zaszczepienia się wszystkich przybyszów w wieku 12 lat i starszych. Tymczasem Hongkong zakazał wszystkich przyjazdów, jeśli spędzili więcej niż dwie godziny na brytyjskiej ziemi.

1625224741

Simon Calder: Oddaj nam nasze lato

„Jedynym testem, który ma znaczenie, jest: Czy NHS Potwierdzam, że przeszedłem zatwierdzone szczepienia i czy miejsce docelowe ufa NHS? Wiele krajów już to potwierdziło.

„Podróżujący mają wystarczająco dużo prawdziwych obaw bez kłopotliwych wynalazków dotyczących 'niewłaściwego rodzaju ciosów’”. Simon Calder napisał w swoim cotygodniowym felietonie „Człowiek, który popycha swoją drogę”, Bring Us Back in the Summer.

1625223459

Nowe loty do Maroka z Ryanair UK

Pierwsze loty są w sprzedaży za 27 funtów w jedną stronę. Możesz podróżować na ceremonię otwarcia 2 listopada i wrócić tydzień później za 54 GBP.

Shaun Moulton, analityk rozkładów lotów, powiedział: niezależny: „Wprowadzenie samolotów Ryanair UK w Manchesterze otwiera drzwi do krajowych i spoza UE lotów z Manchesteru”. Zaczynając w Agadirze, prawdopodobnie będzie się rozwijał w nadchodzących miesiącach. „

Simon Calder2 lip 2021 11:57

1625220812

On The Beach podtrzymuje swoją decyzję o wycofaniu wakacji tego lata

W maju internetowe biuro podróży On The Beach przestało sprzedawać wakacje tego lata, powołując się na ciągłe zamieszanie związane z systemem sygnalizacji świetlnej i zmieniającymi się wymogami wjazdowymi ze strony zagranicznych rządów.

Simon Cooper, dyrektor generalny i założyciel On the Beach, podtrzymuje tę decyzję po wczorajszej sytuacji na Malcie w sprawie zaakceptowania aplikacji NHS jako dowodu szczepienia.

Wyspa, która została dodana do zielonej listy w zeszłym tygodniu, przyjmuje tylko przybyszów z Wielkiej Brytanii, którzy zostali w pełni zaszczepieni.

„Dzisiaj ponownie widzieliśmy, że konsekwencje niepewności związanej z podróżami spadają bezpośrednio – i niesprawiedliwie – na stopy konsumentów, którzy ponoszą ciężar nagłych zmian i odwołań”, mówi Cooper.

„Ilustruje to sytuacja z Maltą w ciągu ostatnich kilku godzin. Setki wczasowiczów – którzy prawdopodobnie mieliby pewność, że podróżując do miejsca z zielonej listy, ich wakacje przebiegną zgodnie z planem – gdyby te długo oczekiwane wakacje zostały odwołane z mniej zawiadomienia Niż 24 godziny, tylko po to, aby podjąć decyzję o cofnięciu.

Brak jasności prowadzi do dalszego zamieszania i rozczarowania. Konsumenci nie zasługują na to, aby w ten sposób rozkwitać i rozbijać swoje nadzieje. Podkreśla również fakt, że system sygnalizacji świetlnej podlega czynnikom zewnętrznym w miejscu docelowym – był to kraj z zielonej listy, a konsumenci wciąż stoją w obliczu rezygnacji. Mając to na uwadze, On the Beach pozostanie w sprzedaży, dopóki system nie zapewni mniej miejsca na ukrycie”.

READ  Ukraiński samolot przewożący amunicję rozbija się w Grecji | wiadomości ze świata

Kathy Adams2 lipca 2021 11:13

1625219697

Przypomnienie o nowych zasadach wjazdu do Hiszpanii

Jeśli planujesz podróż do Hiszpanii w najbliższej przyszłości, oto przypomnienie o nowych zasadach wjazdu.

– Nieszczepieni Brytyjczycy muszą przedłożyć negatywny test Covid (typ NAAT) wraz z dokumentami wydanymi w ciągu 48 godzin. Testy antygenowe są niedopuszczalne

– Zaszczepieni przybysze muszą udowodnić swój stan za pośrednictwem aplikacji NHS, a od ostatniej dawki minęło 14 dni

– Hiszpania kontynentalna pozostaje na „Bursztynowej Liście”, podczas gdy na liście podróży bez kwarantanny są tylko Baleary

Aby wrócić do Wielkiej Brytanii, przed wejściem na pokład musisz złożyć negatywny test bocznego przepływu

Kathy Adams2 lipca 2021 10:54

1625218657

Simon Calder wylewa zimną wodę na lęki AZ

Simon Calder, reporter podróżniczy w niezależny, aby rozwiać obawy związane z przyjęciem szczepionki AstraZeneca wyprodukowanej w Indiach.

„Jako dumny właściciel jednej szczepionki wyprodukowanej w Europie, a drugiej w Indiach, mam nadzieję, że nie jest to opowieść o niewłaściwym rodzaju szczepionek”, mówi w swoim cotygodniowym biuletynie.

Uważa, że ​​jedynym testem, który ma znaczenie, jest: „Czy NHS potwierdza, że ​​podróżny otrzymał zatwierdzoną szczepionkę?

„Wyraźnie tak jest w przypadku tych z nas, którzy mają szczęście otrzymać oba ciosy.

Aby dać podróżnikom jeszcze jeden powód do zmartwień z niepokojącym nagłówkiem: „Europejskie wakacje mogą być niedostępne dla 5 milionów Brytyjczyków z powodu mistyfikacji indyjskiej AstraZeneca” wydaje mi się niepotrzebne i nieodpowiedzialne.

Zapisz się do cotygodniowego newslettera Tutaj.

Kathy Adams2 lip 2021 10:37

1625218127

Ekspert Simon Calder odpowiada na 25 pytań dotyczących sygnalizacji świetlnej

Wakacje rzadko bywały bardziej skomplikowane. W zeszłotygodniowej aktualizacji sygnalizacji świetlnej Malta, Baleary i Madera zostały dodane do „zielonej listy”, chociaż tylko Malta otrzymała „pełną zieloną” ocenę.

Ponadto Hiszpania od dziś zaostrzyła wymagania wjazdowe, wymagając wydania negatywnego testu na Covid w ciągu 48 godzin dla każdego przybycia z Wielkiej Brytanii, który nie jest odporny.

Przeczytaj jego 25 odpowiedzi tutaj:

Kathy Adams2 lipca 2021 10:28

1625216878

„Jedziemy na wakacje – czy to nie fajne?”: Jet2 otwiera nową bazę w Bristolu

Dyrektor generalny Jet2 Steve Hebe spędził poranek na lotnisku w Bristolu, gdy jego firma otworzyła nową bazę. Pierwszy lot odleciał na Zieloną Listę Majorki.

Mówiąc do niezależny„Wszyscy dostali kulę w ramię” – powiedział Hebe – „Upewniło mnie to o tym i przypomniało mi, dlaczego tak bardzo kocham tę branżę”.

Twarze klientów mówią: „Jedziemy na wakacje – czy to nie fajne”.

„Dzisiaj to był strzał w ramię. Wróciliśmy, wróciliśmy, aby zostać.”

Hebe zażądał również, aby 19 lipca, dzień wyznaczony na ponowne otwarcie w Anglii, również złagodzono międzynarodowe ograniczenia dotyczące podróży.

„Albo szczepionka działa, albo nie. Jeśli tak, daj nam trochę swobody.

Simon Calder2 lip 2021 10:07

1625216770

Liczba przypadków delta nadal rośnie w całej Wielkiej Brytanii

Według najnowszych danych z Public Health England w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano łącznie 161 981 potwierdzonych i prawdopodobnych przypadków wariantu Covid-19 Delta – wzrost o 50 824 lub 46 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

1625214313

Czy kibice mogą w ten weekend pojechać do Rzymu?

Anglia zagra jutro z Ukrainą w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2020 w Rzymie.

Gra wywołała duże zainteresowanie podróżą do stolicy Włoch, ale plątanina procedur sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek emigrant z Wielkiej Brytanii mógł wziąć w niej udział.

niezależnySimon Calder ma tutaj wszystkie pytania i odpowiedzi dla czytelników:

Kathy Adams2 lipca 2021 09:25

1625213632

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma dziś spotkać się z Borisem Johnsonem.

Według raportu w czasyA Ten ruch może oznaczać, że Brytyjczycy, którzy zostali zaatakowani, mogą swobodniej poruszać się bez kwarantanny.

Obecnie wszyscy Brytyjczycy odwiedzający Niemcy muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie, niezależnie od statusu szczepień.

Kathy Adams2 lipca 2021 09:13