World

Wiadomości o wirusie Corona na żywo: 4 miliony dodatkowych zgonów w Indiach, jak wynika z badań, a oficjalna liczba ofiar wirusa Corona przekracza 414 000 | wiadomości ze świata

Od samego początku małe grupy pielgrzymów wędrowały przez Wadi Mina w pobliżu Mekki w zachodniej Arabii Saudyjskiej, aby „upokorzyć” szatana w meczecie Dżamarat al-Aqaba.

Ubrani w maski i Ihram, bezszwową białą suknię pielgrzyma, rzucili siedmioma kamieniami w słup symbolizujący Szatana i zabrali je z zapieczętowanych toreb dostarczonych przez władze.

„Całe życie marzyłam o pojechaniu na Hadżdż i nadal nie mogę uwierzyć, że marzenie się spełniło” – powiedziała AFP 38-letnia Syryjka Lina, opisując go jako „najszczęśliwszy dzień w moim życiu”.

Rytuały kamienowania z ostatnich lat doprowadziły do ​​śmiercionośnej paniki, w której miliony uczestników gromadzą się w ograniczonej przestrzeni. Jednak pandemia zmusiła władze saudyjskie już drugi rok do drastycznego zmniejszenia liczby pielgrzymek i wzięło w niej udział tylko 60 000 w pełni zaszczepionych obywateli i mieszkańców królestwa – w porównaniu z 10 000 w zeszłym roku.

„Od początku naszym priorytetem było bezpieczeństwo pielgrzymów, dlatego zdecydowaliśmy się ograniczyć ich liczbę do 60 000, aby zapewnić stosowanie środków ostrożności i bezpieczeństwo wszystkich” – powiedział AFP saudyjski minister zdrowia Tawfiq Al-Rabiah. . „Nieustannie monitorujemy sytuację” – powiedział w poniedziałek, dodając, że do tej pory nie wykryto ani jednego przypadku koronawirusa wśród pielgrzymów.

Hadżdż, jeden z pięciu filarów islamu i obowiązkowy dla zdrowych muzułmanów, którzy przynajmniej raz w życiu dysponują środkami, jest zwykle jednym z największych zgromadzeń religijnych na świecie, w którym w 2019 roku uczestniczyło 2,5 miliona osób. zamorskich pielgrzymów spowodowała głębokie rozczarowanie wśród muzułmanów na całym świecie, którzy zwykle oszczędzają na lata, aby się nimi dzielić.

READ  Setki czekają na pozwolenie opuszczenia lotniska Mazar w Afganistanie | Aktualności Joego Bidena

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment