World

Wiadomości o wirusie Corona na żywo: 4 miliony dodatkowych zgonów w Indiach, jak wynika z badań, a oficjalna liczba ofiar wirusa Corona przekracza 414 000 | wiadomości ze świata

Od samego początku małe grupy pielgrzymów wędrowały przez Wadi Mina w pobliżu Mekki w zachodniej Arabii Saudyjskiej, aby „upokorzyć” szatana w meczecie Dżamarat al-Aqaba.

Ubrani w maski i Ihram, bezszwową białą suknię pielgrzyma, rzucili siedmioma kamieniami w słup symbolizujący Szatana i zabrali je z zapieczętowanych toreb dostarczonych przez władze.

„Całe życie marzyłam o pojechaniu na Hadżdż i nadal nie mogę uwierzyć, że marzenie się spełniło” – powiedziała AFP 38-letnia Syryjka Lina, opisując go jako „najszczęśliwszy dzień w moim życiu”.

Rytuały kamienowania z ostatnich lat doprowadziły do ​​śmiercionośnej paniki, w której miliony uczestników gromadzą się w ograniczonej przestrzeni. Jednak pandemia zmusiła władze saudyjskie już drugi rok do drastycznego zmniejszenia liczby pielgrzymek i wzięło w niej udział tylko 60 000 w pełni zaszczepionych obywateli i mieszkańców królestwa – w porównaniu z 10 000 w zeszłym roku.

„Od początku naszym priorytetem było bezpieczeństwo pielgrzymów, dlatego zdecydowaliśmy się ograniczyć ich liczbę do 60 000, aby zapewnić stosowanie środków ostrożności i bezpieczeństwo wszystkich” – powiedział AFP saudyjski minister zdrowia Tawfiq Al-Rabiah. . „Nieustannie monitorujemy sytuację” – powiedział w poniedziałek, dodając, że do tej pory nie wykryto ani jednego przypadku koronawirusa wśród pielgrzymów.

Hadżdż, jeden z pięciu filarów islamu i obowiązkowy dla zdrowych muzułmanów, którzy przynajmniej raz w życiu dysponują środkami, jest zwykle jednym z największych zgromadzeń religijnych na świecie, w którym w 2019 roku uczestniczyło 2,5 miliona osób. zamorskich pielgrzymów spowodowała głębokie rozczarowanie wśród muzułmanów na całym świecie, którzy zwykle oszczędzają na lata, aby się nimi dzielić.

READ  Najnowszy koronawirus: liczba szczepień w Wielkiej Brytanii wzrosła o 40%

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment