Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości o fali upałów w Europie w 2023 r.: Pożary lasów w Hiszpanii niszczą domy, gdy na kontynencie panuje temperatura 40°C

Wiadomości o fali upałów w Europie w 2023 r.: Pożary lasów w Hiszpanii niszczą domy, gdy na kontynencie panuje temperatura 40°C

Europejczycy szukają cienia, ponieważ fala upałów ogarnia znaczną część kontynentu

Oczekuje się, że temperatury we Włoszech osiągną w przyszłym tygodniu 49 ° C w Apulii, Sardynii i Sycylii, ponieważ fala upałów przetaczająca się przez południową Europę nie wykazuje oznak osłabienia.

Czerwone alerty dotyczące ekstremalnych upałów zostały wydane w 16 miastach we Włoszech, ponieważ kraj śródziemnomorski jest zdominowany przez wysokie temperatury.

Wśród niektórych dotkniętych miast są takie turystyczne miejsca, jak Rzym, Florencja i Bolonia, gdzie ludziom powiedziano, aby zachowali szczególną ostrożność, gdy rtęć wzrosła do 40°C podczas fali upałów Cerberusa.

Sobotnie temperatury osiągnęły szczyt w większości włoskich miast na poziomie około 36°C (96,8°F), chociaż w Apulii, na Sycylii i Sardynii spodziewane są 41°C.

Tymczasem domy zostały zniszczone, a setki ludzi ewakuowano po pożarze lasu, który wybuchł na hiszpańskiej wyspie La Palma we wczesnych godzinach sobotniego poranka.

Władze poinformowały, że co najmniej 500 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów w wyniku pierwszego naturalnego kryzysu na wyspie od czasu erupcji wulkanu w 2021 roku.

1689409019

We Włoszech wydano 16 czerwonych alertów

Władze we Włoszech wydały czerwone alerty dla 16 miast w całym kraju w związku z intensywną falą upałów.

Bolonia, Florencja i Rzym to tylko niektóre z dotkniętych miast, a mieszkańcom zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Meteorolodzy twierdzą, że w niektórych częściach Apulii, Sycylii i Sardynii temperatury mogą przekraczać 40 stopni Celsjusza.

(Reutera)

Matta Mathersa15 lipca 2023 09:16

1689456622

ICYMI: Jak spać w czasie upałów zdaniem ekspertów

Noce mogą stać się bardziej nieprzyjemne podczas fali upałów, kiedy temperatury osiągają lub przekraczają próg temperatury fali upałów przez co najmniej trzy kolejne dni i są powszechne latem.

Dla wielu osób te noce mogą być trudne, zwłaszcza bez wentylatora lub klimatyzatora.

Według dr Neriny Ramlakhan, ekspertki ds. snu w Silentnight, optymalna temperatura w sypialni do spania wynosi od 16°C do 21°C, a mózg powinien być nieco chłodniejszy niż reszta ciała. ciało.

Przeczytaj więcej klikając w poniższy link.

Nicka Ferrisa15 lipca 2023 22:30

1689454822

Temperatury w Turcji są w połowie lat 40-tych

W Antalyi, popularnym miejscu turystycznym w Turcji, temperatura osiągnęła 44°C, podczas gdy nadmorskie miasta na południu i południowym zachodzie osiągnęły 30°C, a najniższe temperatury sięgały 40°C.

Państwowa agencja Anadolu poinformowała, że ​​48 osób zostało zabranych na pogotowie w północno-zachodnich miastach Edirne, Kirklareli i Tkirdag, które wykazywały objawy udaru cieplnego w ciągu ostatnich dwóch dni.

Fala upałów wpłynęła również na poziom wody w Stambule, największym mieście Turcji.

Levent Kurnaz z Uniwersytetu Bosforskiego powiedział lokalnym mediom, że główne źródło wody w zbiorniku Ömerli Dam, które z powodu braku deszczu ma już 41% pojemności, traci 17 000 ton wody na godzinę wczesnym sobotnim popołudniem.

Mężczyzna odpoczywa przy fontannie w Stambule, Turcja

(EPA)

Nicka Ferrisa15 lipca 2023, 22:00

1689453022

Temperatury w Polsce dochodziły do ​​35 stopni Celsjusza

Szczególnie osoby starsze zostały ostrzeżone przez władze w Polsce, aby pozostały w pomieszczeniach lub w cieniu i dobrej wilgotności, ponieważ w sobotę temperatura osiągnęła 35°C.

W centrum Warszawy i innych miastach ustawiono prowizoryczne fontanny z wężami, aby ludzie i ich zwierzęta mogli się ochłodzić.

Policja wydała ostrzeżenia, aby nie zostawiać dzieci i zwierząt domowych bez opieki w samochodach.

Ludzie odpoczywają w parku w Warszawie, w sobotę, 15 lipca.

(AP)

Nicka Ferrisa15 lipca 2023 21:30

1689450289

Benjamin Netanjahu prosi ludzi o picie większej ilości wody po wejściu do szpitala

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zaapelował do ludzi o picie wody i bezpieczną pracę w upalne lato, po tym jak w sobotę został zabrany do szpitala.

Lekarze widzieli premiera z powodu odwodnienia, po całym dniu spędzonym na słońcu bez nakrycia głowy i bez wody.

73-letni Netanjahu jest najdłużej urzędującym przywódcą Izraela. Pełnił wiele kadencji obejmujących ponad 15 lat na stanowisku. Jego obecny skrajnie prawicowy rząd, konsorcjum partii religijnych i ultra-nacjonalistycznych, przejął władzę w grudniu ubiegłego roku.

izraelski premier Netanjahu

(AP)

Nicka Ferrisa15 lipca 2023 20:44

1689446583

Stany Zjednoczone również doświadczyły zabójczego upału

Europa nie jest jedyną częścią świata, w której panują obecnie niezwykle wysokie temperatury: południowe stany USA również doświadczają niemal rekordowych temperatur.

„W ten weekend spodziewane są rekordowe temperatury!” National Weather Service w Phoenix w Arizonie ostrzegł w tweecie, doradzając ludziom picie dużej ilości wody i sprawdzanie członków rodziny i sąsiadów.

Associated Press donosi, że izby przyjęć w Las Vegas leczą więcej osób z powodu chorób związanych z upałami, ponieważ fala upałów groziła pobiciem w ten weekend rekordowego poziomu 47,2°C w mieście.

W Albuquerque, największym mieście Nowego Meksyku, kilka publicznych basenów oferowało bezpłatny wstęp.

W Boise w stanie Idaho kościoły i inne organizacje non-profit oferują wodę, kremy do opalania i schronienie.

Wykres National Weather Service pokazuje prognozowane temperatury w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu

(Krajowa Służba Pogodowa)

Nicka Ferrisa15 lipca 2023 19:43

1689441033

W Grecji obowiązują środki nadzwyczajne, ponieważ Włochy przygotowują się na drugą falę upałów

Sardynia i Sycylia mogą w przyszłym tygodniu odnotować temperaturę 48°C, co jest zbliżone do rekordowego na kontynencie poziomu 48,8°C od 2019 roku.

Pożary lasów pustoszą również Chorwację, zmuszając turystów i mieszkańców do ucieczki z regionu Grebastica, niedaleko Sibenika na wybrzeżu Dalmacji. Silny wiatr skłonił pożar buszu do ewakuacji miast i domów w miarę rozprzestrzeniania się ognia.

Maryam Zakir Hussain I Williama Matta raport:

Matta Mathersa15 lipca 2023 18:10

1689437433

Powodzie, pożary i śmiercionośne fale upałów to dzwonek alarmowy dla planety na krawędzi

Nasza planeta zmierza na niezbadane terytorium, podczas gdy nasze rządy nadal zatwierdzają nowe projekty paliw kopalnych przez kilka dziesięcioleci, pisze Sara Kapłan.

Przeczytaj cały artykuł Sarah tutaj:

Matta Mathersa15 lipca 2023 17:10

1689433833

Fala upałów w Hiszpanii i we Włoszech pozostawia Brytyjczyków na zewnątrz cierpiących z powodu upału: „W ogóle nie radzę sobie dobrze”

Przy temperaturach znacznie przekraczających 40 stopni Celsjusza Brytyjczycy robią wszystko, co w ich mocy, aby się ochłodzić. Grahama Kelly’ego Doniesienia z Madrytu o upale w całej Europie:

Matta Mathersa15 lipca 2023 16:10

1689430187

Zmiany klimatu odpowiedzialne za duszenie ciepła – Meteorolog

Meteorolog powiedział, że zmiany klimatu są najprawdopodobniej przyczyną intensywnej fali upałów, która przetacza się przez Europę,

Meteorolog Sky News, Chris England, powiedział sieci: „Południowa Europa Fauth i południowe Stany Zjednoczone są bardzo gorące i prawdopodobnie w tej chwili biją rekordy.

„Bezpośrednimi przyczynami w obu przypadkach są długotrwałe, mniej więcej stałe systemy wysokiego ciśnienia, które wprowadzają gorące powietrze, a następnie podgrzewają je dalej poprzez działanie słońca i sprężanie powietrza – tak zwana kopuła ciepła.

Zmiana klimatu wydaje się być najbardziej prawdopodobną przyczyną nadmiernych upałów, chociaż weryfikacja tego zajmie trochę czasu.

„Jesteśmy w roku El Niño, ale wydaje się, że nie jest to jeszcze wystarczająco zaawansowane, aby poruszyć ważne globalne problemy”.

(Europejska Agencja Kosmiczna)

Matta Mathersa15 lipca 2023 15:09