Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo z COVID – najnowsze aktualizacje: Hakerzy zamykają system rezerwacji szczepionek – ekspert mówi, że w Wielkiej Brytanii w nadchodzących latach mogą pojawić się tysiące rocznych zgonów na COVID | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Szefowie linii lotniczych naciskają na rząd, aby dodał więcej krajów do zielonej listy podróży

Szefowie największych brytyjskich linii lotniczych wzywają ministra transportu do dodania kolejnych krajów do zielonej listy w przyszłym tygodniu i zmniejszenia „ciężaru” wymogów testowych.

Osiem danych branżowych z British Airways, Ryanair i innych twierdzi, że zielony powinien „stać się coraz bardziej niewypłacalny”, ponieważ szczepionka jest wprowadzana na „kilka naszych kluczowych rynków”.

W liście do Granta Shappsa napisali: „Na tej podstawie nie ma powodu i konieczności, aby znaczna część Europy, w tym główne rynki zbytu, USA i Karaiby oraz inne duże rynki, nie mogła zmienić koloru na zielony w przyszłym tygodniu na pozostałą część szczytowego lata.

„Jeśli system testowania pozostanie w mocy, z jego kosztami i obciążeniami administracyjnymi, będzie miał znaczący wpływ na lotnictwo w Wielkiej Brytanii – skutecznie pozbywając się średnio około 100 funtów na loty. Nie jest jasne, czy rząd zrozumiał to ryzyko”.

Mówią, że obecnie nie widzą „rzeczywistego powrotu zaufania klientów”, dodając: „Pomimo nieśmiałych kroków naprzód, czas szybko ucieka, aby przywrócić brytyjskie branże lotnicze, turystyczne i turystyczne na ścieżkę trwałego odrodzenia w celu ochrony milionów miejsc pracy, które wspierają.

„Nie możemy stać bezczynnie w tym ważnym letnim okresie i zachęcać do działania”.

Wiadomość została podpisana przez
Prezes British Airways Tim Alderslade, dyrektor generalny Virgin Atlantic Shay Weiss, dyrektor generalny easyJet Johan Lundgren i prezes British Airways Sean Doyle.

Podpisali go również Steve Hebby, prezes Jet2.com, dyrektor generalny Loganair Jonathan Hinkles, prezes Ryanair, Edward Wilson i Andrew Flintham, dyrektor zarządzający TUI UK & Ireland.

READ  Indonezyjski okręt podwodny z 53 osobami na pokładzie znika u wybrzeży Bali | wiadomości ze świata