Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo: Sega Sammy ogłasza 706-milionową ofertę na firmę Rovio Entertainment, twórcę Angry Birds

Wiadomości na żywo: Sega Sammy ogłasza 706-milionową ofertę na firmę Rovio Entertainment, twórcę Angry Birds

dane ekonomiczne: Ludowy Bank Chin ogłasza stopę procentową swojej rocznej średnioterminowej pożyczki. „Jeśli dzisiaj dojdzie do cięcia, możemy być tego absolutnie pewni [Tuesday’s] Raport o PKB będzie gorszy niż oczekiwano – mówi Robert Carnell, szef działu badań Azji i Pacyfiku w ING.Indie i Singapur publikują bilans handlowy za marzec.

Indie: Podczas indyjskiej prezydencji G20 rozpoczyna się kilka trzydniowych spotkań: grupa robocza ds. zdrowia spotyka się w Goa, grupa robocza ds. gospodarki cyfrowej spotyka się w Hyderabad, a najlepsi naukowcy zajmujący się rolnictwem spotykają się w Varanasi. W Shillong rozpoczyna się dwudniowe spotkanie liderów gospodarki kosmicznej G20. Premier Narendra Modi udaje się do Somnath, aby zainaugurować Saurashtra Tamil Sangamam, dwutygodniowe wydarzenie kulturalne ku czci społeczności tamilskiej w ich rodzinnym stanie Gudżarat.

Australia: Mark McGowan, premier Australii Zachodniej, wyruszył w pięciodniową podróż handlową do Chin, pierwszą od czterech lat i kolejną oznakę łagodzenia napięć między Pekinem a Canberrą. Zgodnie z oficjalnymi danymi stan odpowiadał za 53 procent całego australijskiego handlu towarami z Chinami w latach 2021-2022.

przemysł: Chinaplas 2023, największe na świecie targi przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, zostały otwarte w Shenzhen World Exhibition & Convention Center. Organizatorzy szacują, że z produktami i usługami prawie 4000 wystawców będzie mogło zapoznać się około 160 000 zwiedzających. Targi Kantońskie, które rozpoczęły się w sobotę i po raz pierwszy od czasu pandemii Covid-19 powitały zagranicznych gości, potrwają do 5 maja.

technologia: Kunlun, twórca gier mobilnych z Pekinu, organizuje publiczny test swojego produktu podobnego do ChatGPT, podczas gdy firma telekomunikacyjna Huawei z siedzibą w Shenzhen wprowadziła na rynek serię telefonów komórkowych Nova 11.

READ  [Video] Na targach CES 2024 sprawdziliśmy 140-calowy telewizor Micro LED firmy Samsung