Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Japonia daje Tajwanowi 1,2 miliona dawek szczepionki, Fauci wzywa do ewidencji pracowników laboratorium Wuhan |  wiadomości ze świata

Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Japonia daje Tajwanowi 1,2 miliona dawek szczepionki, Fauci wzywa do ewidencji pracowników laboratorium Wuhan | wiadomości ze świata

NHS nie może dostarczyć Blackburn tysiąca więcej dawek szczepionek przeciwko Covid-19 z Darwin Borough, mimo że zawiera Najwyższy wskaźnik infekcji w Wielkiej Brytanii Śmiertelność jest o około jedną trzecią wyższa niż średnia krajowa.

Lokalny parlamentarzysta powiedział, że to „przekonanie żebraka”, że ponawiane apele Blackburna o kontynuowanie zwiększania szczepień zostały odrzucone, argumentując, że ruch ten narazi NHS na „przytłaczającą i niepotrzebną presję”.

Korespondencja widziana przez „Guardiana” pokazuje, że dyrektor ds. zdrowia publicznego w Blackburn ostrzega przed NHS Niedostarczenie dodatkowych dawek skutkowałoby możliwymi do uniknięcia zgonami i NHS Zostali utopieni w ciągu czterech tygodni, nazywając to „niesprawiedliwym, niesprawiedliwym i możliwym do uniknięcia”.

W połowie maja do Blackburn i okolic do 30 maja wysłano dodatkowe 19 500 dawek po wybuchu odmiany delta Covida, która powstała w Indiach.

Od tego czasu siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Blackburn wzrósł do 436,2 na 100 000 osób, prawie 14 razy więcej niż średnia w Wielkiej Brytanii wynosząca 32,1 na 100 000 osób.

Zaniepokojony tym skokiem, Dominic Harrison, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Blackburn, napisał do NHS, prosząc o pozwolenie na przedłużenie nadmiernego szczepienia o kolejne dwa tygodnie, z co najmniej 1000 dodatkowych dawek, które należy podać w celu zaszczepienia wszystkich w wieku powyżej 18, którzy kwalifikują się każdego dnia. Powiedział, że był wspierany przez dr Sakthi Karunanithi, dyrektora zdrowia publicznego Lancashire.

Ale ich prośba została odrzucona przez Jane Scattergood, urzędnika NHS, która prowadzi program szczepień przeciwko Covid-19 w Lancashire i południowej Cumbrii.

W e-mailu widzianym przez The Guardian powiedziała: „Nie sądzę, abyśmy byli w stanie zabezpieczyć więcej dodatkowych dostaw w tym samym rozmiarze, co tygodnie „napływu” Blackburn, ponieważ zależy to od nadchodzących dostaw”.

Przeczytaj więcej o raporcie Helen Bed tutaj: Nigdy więcej szczepień Blackburn nie wzrasta, mówi NHS wraz ze wzrostem wskaźnika infekcji

READ  Huragan Lee w dalszym ciągu przybiera na sile, a Nowa Anglia przygotowuje się na powódź