Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na temat koronawirusa na żywo: Indie przewyższają Stany Zjednoczone w rekordowej liczbie codziennych zgonów; 60% wszystkich szczepionek podawanych jest tylko w trzech krajach | wiadomości ze świata

Dzień dobry, tu w Londynie Martin Bellam. Czy mieszkasz w Angli? Nie wiesz, czy możesz podróżować za granicę, jakie są zasady i co one oznaczają? Nie martw się, nie jesteś samotny. Dziś rano PA Media podsumowało niechlujne komunikaty wydane przez rząd Wielkiej Brytanii na temat podróży międzynarodowych po złagodzeniu ograniczeń w poniedziałek.

Premier brytyjski Boris JohnsonRzecznik powiedział podczas spotkania informacyjnego z dziennikarzami we wtorek, że podróże rekreacyjne powinny być ograniczone do ograniczonej liczby krajów uznanych przez ministrów za bezpieczne, takich jak Portugalia, które znajdują się na „zielonej liście” wolnej od kwarantanny.

Wydaje się jednak, że dwóch ministrów, z ministrem środowiska, inaczej interpretuje przepisy George Eustis Poinformuj nadawców, że ludzie mogą udać się do krajów z bursztynowej listy, o ile przestrzegają zasad kwarantanny po powrocie

Sekretarz walijski Simon HartMówiąc po komentarzach Johnsona, powiedział, że opinia publiczna powinna zadać sobie pytanie, czy podróż do kraju z bursztynowej listy jest „konieczna”, zanim przyzna, że ​​„niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że wakacje są konieczne”.

Sprawę dodatkowo komplikuje Minister Zdrowia Lord Bethel Powiedział swoim kolegom, że uważa podróż za granicę za „niebezpieczną” i namawiał Brytyjczyków, aby tego lata spędzili wakacje w domu.

Przypominamy, że „zielona” lista składa się z: Portugalia, Gibraltar, Izrael, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Brunei, Islandia i Wyspy Owcze, Oprócz wielu małych, odległych wysp, które pochodzą z Brytyjskich Terytoriów Zamorskich.

Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Brunei i Wyspy Owcze nałożyły surowe ograniczenia na standardy wjazdu. Jednak Portugalia wita turystów brytyjskich, którzy niedawno przeszli negatywny test, wyleczyli się z wirusa i tym samym mają przeciwciała lub otrzymali szczepionkę.

Gibraltar nie będzie wymagał od gości z Wielkiej Brytanii poddawania się testom ani szczepieniom, podczas gdy Izrael otworzy swoje granice 23 maja tylko dla grup zadźganych zagranicznych turystów.

READ  Matka zrezygnowała z walki o życie po tym, jak próbowała ochronić swoje dzieci przed bykami rodziny w śmiertelnym ataku

Menu „bursztynowe” obejmuje wiele popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Hiszpania, Francja, Włochy i Grecja. Minister Transportu Grant Shaps – Nie powinieneś teraz podróżować do tych miejsc – powiedział.