Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na temat Covid z Wielkiej Brytanii NA ŻYWO: Naukowcy z RPA twierdzą, że nowy wariant Covid mógł zwiększyć przepuszczalność

a

Naukowcy stwierdzili, że nowy typ wirusa Covid odkryty w Afryce Południowej mógł zwiększyć przenośność.

Wariant C.1.2, wykryty po raz pierwszy w maju, został znaleziony od sierpnia w sześciu z dziewięciu prowincji RPA oraz w Demokratycznej Republice Konga, Mauritiusie, Portugalii, Nowej Zelandii i Szwajcarii.

Wynika to z faktu, że liczba przeszczepów narządów spadła o ponad 30 procent podczas pierwszej fali Covid w 2020 r. Według obliczeń modelowych spowolnienie przeszczepów doprowadziło do utraty życia pacjenta na ponad 48 000 lat.

Aktualizacje na żywo

1630418926

Lekarze ostrzegają, że w lecie NHS mierzy się ze stresem podobnym do zimowego

Towarzystwo Medycyny Ostrej ostrzegło, że służby zdrowia w Anglii doświadczają „stresu przypominającego zimę”.

Lekarze z organizacji, która reprezentuje lekarzy pracujących w ostrych stanach chorobowych, powiedzieli, że lekarze leczą „dużą liczbę” osób z chorobami niezwiązanymi z Covid, a także wielu pacjentów hospitalizowanych z ciężkimi objawami koronawirusa.

Dr Nick Scriven, były prezes Society for Acute Medicine, powiedział, że wielu pacjentów cierpi na choroby, które zwykle pojawiają się w zimie, takie jak infekcje dróg oddechowych.

Jest to szczególnie widoczne u dzieci, ale także u dużej liczby pacjentów, których stan zdrowia uległ pogorszeniu w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

NHS boryka się z ogromnymi zaległościami w opiece, które zostały zaostrzone przez pandemię. W samej Anglii na opiekę czeka 5,45 miliona osób.

1630418028

W Szkocji liczba przypadków Covid nadal rośnie

Liczba przypadków Covid w Szkocji wzrosła o ponad 2000 w ciągu ostatnich 24 godzin, a siedmiu pacjentów z koronawirusem zmarło.

Najnowsze dane szkockiego rządu opublikowane we wtorek odnotowały 6029 przypadków dziennie, w porównaniu z 3893 sprawami w poniedziałek.

Liczby są nadal poniżej rekordowego poziomu 7113 w niedzielę, ale liczba pacjentów szpitali nadal rośnie.

Liczba zgonów według dziennej miary – osób, które po raz pierwszy uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu ostatnich 28 dni – wynosi obecnie 8118.

1630416157

Eksperci twierdzą, że wzmacniacz kampanii już wkrótce w latach 80. i luki w zabezpieczeniach

Ekspert powiedział, że kampania na rzecz wzmocnienia szczepionki na koronawirusa powinna rozpocząć się szybko dla osób powyżej 80. roku życia oraz dla niektórych grup osób zagrożonych klinicznie.

Profesor Paul Hunter z University of East Anglia powiedział, że szersza kampania promocyjna może nie być potrzebna, ponieważ szczepionki nadal skutecznie zapobiegają poważnym chorobom.

Jego komentarze pojawiają się, gdy eksperci z Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień przygotowują się do podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie kampanii przypominającej, podczas gdy NHS England przygotowuje się do rozpoczęcia kampanii od 6 września.

Urzędnicy ds. zdrowia planują zadać trzeci cios 30 milionom osób w wieku powyżej 50 lat i osobom klinicznie zagrożonym, ale jeszcze nie otrzymali zgody od doradców rządowych.

1630406951

Minister finansów Kate Forbes izoluje się po ostrzeżeniu o bliskim kontakcie

Minister finansów Szkocji jest w izolacji po tym, jak został zidentyfikowany jako mający bliski kontakt z członkiem rodziny zarażonym wirusem Covid-19.

Powiedziała, że ​​Kate Forbes będzie samoizolować się do 10 dni, ponieważ otrzymała drugą dawkę szczepionki na koronawirusa mniej niż dwa tygodnie temu.

Forbes ogłosił tę wiadomość na Twitterze, ale powiedział, że będzie nadal działał z domu.

„Późnym popołudniem członek rodziny uzyskał wynik pozytywny” – napisała na Twitterze.

„Jako bliski kontakt, teraz będę się izolować na czas, ponieważ nie jestem w pełni zaszczepiony. Od mojego drugiego szczepienia minęły mniej niż dwa tygodnie”.

Szkocka minister finansów Kate Forbes

/ Robert Perry / PA

1630404292

Unia Europejska zaszczepiła 70 proc. dorosłych

Siedmiu na dziesięciu dorosłych w Unii Europejskiej zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Komisja Europejska potwierdziła tę wiadomość we wtorek, co oznacza, że ​​blok osiągnął swój cel wyznaczony na początku roku.

Stanowi ważny kamień milowy w strategii szczepień UE po powolnym starcie.

Jednak ukrywa również znaczne różnice między krajami UE, gdzie niektóre kraje znacznie przekraczają cel 70 procent, podczas gdy inne w biedniejszym regionie wschodnim bloku pozostają daleko w tyle.

Nastolatek otrzymujący własną szczepionkę na koronawirusa

/ Damien Przechowywanie / PA

1630402103

Eksperci twierdzą, że złe planowanie wywarło presję na lekarza rodzinnego

Jeden z komentatorów zdrowia powiedział, że brak wcześniejszego planowania nasilił presję na usługi lekarzy pierwszego kontaktu.

Pojawiły się obawy dotyczące dostępu lekarzy ogólnych, zwłaszcza do bezpośrednich wizyt dla osób starszych lub osób, które doświadczyły strategii „najpierw cyfrowo” przyjętej przez wiele gabinetów podczas pandemii.

Jeden z ekspertów ds. zdrowia powiedział, że nawet przed kryzysem koronawirusowym Wielka Brytania miała najmniejszą liczbę praktykujących lekarzy na populację w całej Europie.

Chociaż szkolenie nowych lekarzy zajmuje kilka lat, statystyki populacji są dostępne od wielu lat, co pozwala łatwo przewidzieć wysokie zapotrzebowanie na opiekę.

Tymczasem wiele osób odwróciło się od szukania pomocy podczas pandemii, powodując zaległości.

To rodzaj idealnej burzy, którą mamy teraz w danych, dodał Jamie Jenkins, były szef analizy zdrowia w Urzędzie Statystycznym.

„Zaczynamy dostrzegać, że mniej osób zgłosiło się w ciągu ostatniego roku, a obecnie istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi zdrowotne, zwłaszcza dla lekarzy rodzinnych”.

1630398559

Premier Tajlandii stoi przed debatą na temat braku zaufania do postępowania z COVID

W Tajlandii rozpoczęto wotum nieufności, którego celem jest rozwiązanie przez premiera pandemii koronawirusa.

Tajscy prawodawcy rozpoczęli operację wymierzoną w Prayuta Chan-ochę i pięciu członków jego rządu w związku z zarzutami, że rząd popełnił błąd w odpowiedzi na kryzys zdrowotny.

Debata zaplanowana jest na cztery dni, a głosowanie w Izbie Reprezentantów zaplanowano na sobotę.

Lider opozycji Sompong Amornvivat z partii Pheu Thai powiedział, że jeśli pozwoli się premierowi kontynuować działalność, zginie więcej ludzi i „nie będzie wystarczającej liczby krematoriów”.

Pan Amorenvivat rozpoczął dyskusję ostrym atakiem, oskarżając Prayutha o bycie „aroganckim, szalonym na punkcie władzy osobą, niezdolną do kierowania krajem”.

„Jeżeli pozwolimy mu dalej jeździć, doprowadzi to do kontuzji większej liczby osób i utraty życia” – dodał.

„Nie będzie wystarczającej liczby obsługiwanych krematoriów i nie będzie możliwości powstrzymania rozprzestrzeniania się chorób”.

Organizatorzy trwających antyrządowych protestów ulicznych zobowiązali się zintensyfikować swoje wysiłki podczas debaty, aby usunąć Prayuth z urzędu.

Oczekuje się, że jego koalicyjny rząd wycofa się z wyzwania tego tygodnia, chociaż znalazł się pod ostrzałem z powodu braku odpowiedniej i terminowej dostawy szczepionek przeciwko Covid-19.

Premier Tajlandii Prayut Chan-ocha

/ AP

1630396646

Liczba przypadków koronawirusa w Nowej Zelandii spada na drugi dzień w związku z blokadami

Nowe przypadki koronawirusa w Nowej Zelandii spadły drugi dzień z rzędu w wyniku ścisłej blokady w kraju podczas ostatniej epidemii w tym miesiącu.

We wtorek rząd poinformował, że liczba nowych spraw spadła do 49.

Z wyjątkiem kilku przypadków w lutym, Nowa Zelandia od kilku miesięcy jest zasadniczo wolna od koronawirusa.

Wybuch epidemii zmiennej delty importowanej z Australii skłonił premier Jacindę Ardern do nakazu 17 sierpnia nagłego wstrzymania działalności w całym kraju.

Całkowita liczba przypadków epidemii wynosi 612, z czego 597 w największym mieście Nowej Zelandii, Auckland, a 15 w stolicy, Wellington.

Spadek liczby codziennych przypadków wskazuje, że ograniczenia społeczne ograniczają rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu delta, powiedział Ardern na konferencji prasowej.

„Mamy drugi dzień, w którym nasze liczby spadają. Chcemy, aby ogon tej epidemii był jak najkrótszy” – dodała.

Reuters
1630396333

Przywódcy Kościoła Mormonów zachęcają ludzi do szczepienia się w USA, dzieląc wyznawców

Przywódcy kościoła mormońskiego w Stanach Zjednoczonych wydali swoje najmocniejsze oświadczenie, jednocześnie wzywając ludzi do „ograniczenia rozprzestrzeniania się” koronawirusa poprzez noszenie masek i szczepienia.

Członkowie religii, znanej jako Kościół Mormonów, pozostają głęboko podzieleni co do środków, pomimo ciągłego przewodnictwa ich przywódców, gdy rozprzestrzenia się wysoce zaraźliwy wariant delta.

Około 65 procent Świętych w Dniach Ostatnich, którzy odpowiedzieli na niedawną ankietę, stwierdziło, że są otwarci na szczepionkę, co oznacza, że ​​otrzymali przynajmniej jedną dawkę lub planują ją wkrótce otrzymać.

Kolejne 15 procent zidentyfikowano jako niezdecydowane, a 19 procent powiedziało, że nie dostanie szczepionki, według sondażu przeprowadzonego tego lata przez Public Debt Research Institute w Waszyngtonie.

1630395853

Centrum koncentruje się na technologii stojącej za ciosami Pfizera i Moderny, aby zwiększyć sukces szczepionek

W Wielkiej Brytanii uruchomiono nowe centrum doskonałości i ośrodek szkoleniowy specjalizujący się w technologii wykorzystywanej do produkcji szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer i Moderna.

Osoby stojące za centrum, w północno-wschodniej Anglii, powiedziały, że będą współpracować z rządem i przemysłem, aby pomóc chronić świat przed przyszłymi pandemią i chorobami zakaźnymi.

Nowy obiekt zwiększy możliwości istniejącej placówki w Darlington i oczekuje się, że będzie gotowy w listopadzie, a od stycznia będą dostępne kursy szkolenia i podnoszenia umiejętności techników i naukowców.

Zarówno szczepionki Pfizer, jak i Moderna wykorzystują mRNA (messenger RNA), który zawiera instrukcje, które mówią organizmowi, aby wyprodukował określone narzędzie, które można wykorzystać do walki z chorobą.

Naukowcy zaangażowani w nowe centrum powiedzieli, że oprócz koronawirusa technologia ta może być wykorzystywana do leczenia HIV, raka i chorób serca.

Dr Lucy Foley, dyrektor ds. biologii w CPI – organizacji innowacji technologicznej stojącej za nowym obiektem – opisała wykorzystanie RNA jako „bardziej subtelny sposób” wytwarzania leczenia lub szczepionki, nazywając to „prawdziwym zmieniaczem gry”.

„Myślę, że branża naprawdę skupia się teraz na RNA i tych chemicznie wytwarzanych produktach” – powiedziała.

Dodała, że ​​wytwarzanie produktów jest znacznie szybsze i może zaoferować bardziej obiecujący sposób leczenia chorób w przyszłości, jeśli uda się obniżyć koszty towarów.