Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Merkel: Niemcom może grozić blokada do czerwca, ponieważ ograniczenia nie usuwają przypadków | Świat | Aktualności

Niemcy walczą o powstrzymanie infekcji po wprowadzeniu w kraju szczepionki lodowej. Według danych opublikowanych przez Instytut Roberta Kocha (RKI) średnia liczba przypadków w kraju przez siedem dni na 100 000 osób wzrosła do 166 pod koniec tygodnia.

Ponieważ liczba przypadków nadal rosła, Merkel nałożyła dalsze ograniczenia blokujące do połowy kwietnia.

Jednak w miarę wzrostu liczby infekcji minister finansów Olaf Schultz ostrzegł, że ograniczenia mogą obowiązywać co najmniej do czerwca.

„Potrzebujemy harmonogramu powrotu do normalnego życia, ale musi to być plan, który nie zostanie anulowany po kilku dniach” – powiedział Schulz gazecie Bild am Sonntag.

Dodał, że rząd federalny powinien być w stanie zdefiniować „jasne i odważne kroki otwarcia” na lato, umożliwiając restauracjom dostosowanie planów ponownego otwarcia i letnich wakacji.

Minister finansów powiedział, że kroki wyjaśnią również, kiedy można organizować wizyty na koncertach, w teatrach i na boiskach piłkarskich.

Wyższa izba niemieckiego parlamentu zatwierdziła w tym tygodniu ustawę, która daje rządowi Merkel więcej uprawnień do walki z trzecią falą Covid.

Nowelizacja ustawy o ochronie przed infekcjami umożliwia rządowi krajowemu wprowadzenie ciszy nocnej w godzinach od 22 do 5, a także ograniczenie prywatnych zgromadzeń, uprawiania sportu i otwierania sklepów.

Szkoły zostaną zamknięte i powrócą do lekcji online, jeśli rozprzestrzenianie się wirusa przekroczy 165 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Czytaj więcej: Gniew na tysiące protestujących w Londynie, gdy policjanci zostali ranni podczas protestów

„To prawo ma poważną wadę projektową” – powiedziała telewizji ZDF.

„To prawo nie zmniejszy liczby obrażeń”.

Inni ministrowie i prezydenci w Niemczech podzielili obawy związane z hamulcami awaryjnymi.

Premier Hesji Volker Bouvier z CDU powiedział, że ograniczenia w wyjściu są „problematyczne z punktu widzenia konstytucji”, zwłaszcza w związku z planowanym zamknięciem szkół.

W Niemczech z powodu wirusa zmarło ponad 80 000 osób.

READ  Joe Biden upada na ziemię podczas ceremonii wręczenia dyplomów w Kolorado

Lekarze ostrzegają, że jeśli nie zostaną podjęte działania, oddziały intensywnej terapii mogą mieć problemy.

Niemcy widzą również rosnące niepokoje związane ze środkami blokującymi, a tysiące protestujących przeciwko blokadom demonstrowało w tym tygodniu w pobliżu Parlamentu.

Policja przerwała demonstracje pod Bramą Brandenburską, a ponad 150 osób zostało aresztowanych za naruszenie przepisów Covid, a także za atakowanie funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze dodali, że strzelali gazem pieprzowym, gdy protestujący próbowali przekroczyć punkt kontrolny przy bramie.