Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości kosmiczne: Nowe badanie wskazuje na możliwość, że kosmici będą świadkami życia na Ziemi | nauka | Aktualności

Astronomowie z Cornell University w USA chcieli wiedzieć, czy kiedykolwiek będziemy mogli zaobserwować inteligentne formy życia z planet znajdujących się w naszym kosmicznym sąsiedztwie. „Zapytaliśmy: »Kim bylibyśmy kosmitami, gdyby ktoś inny patrzył?«” – powiedziała The Guardian Lisa Kaltenegger, profesor astronomii i dyrektor Instytutu Carla Sagana na Cornell University. „Systemy gwiezdne mają kosmiczne miejsce do odnalezienia Ziemi jako przemijającej planety”.

Wykorzystując dane z teleskopu Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej, zespół był w stanie zidentyfikować 29 „potencjalnie nadających się do zamieszkania” planet wystarczająco blisko Ziemi, aby odbierać ludzkie fale radiowe.

Wśród nich Ross-128b wyłonił się jako wiodący kandydat.

Naukowcy powiedzieli, że mógł widzieć Ziemię na tle Słońca między 3057 a 900 lat temu.

Ustalenia pojawiają się, gdy rząd USA przygotowuje się do opublikowania długo oczekiwanego raportu na temat niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO).

Grupa Robocza ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Atmosferycznych zbadała wiele zgłoszonych scen i spotkań między amerykańskim personelem wojskowym a niezidentyfikowanymi obiektami latającymi Departamentu Obrony.

Badacze i badacze niezidentyfikowanych obiektów latających twierdzą, że ich podejrzenia zostały potwierdzone.

Czytaj więcej: UFO zauważone na planecie karłowatej Ceres na zdjęciach NASA – twierdzenie

Harry Reid, były przywódca większości demokratów i senatu, powiedział Sky News: „To sięga 70 lat i na początku wiemy, że rząd zrobił wszystko, co mógł, aby to ukryć.

„Myślę, że nowa technologia, którą mamy, utrudniła rządowi zaprzeczanie temu, co się dzieje.

„Rząd powinien być jego częścią, a nie ukrywać, powinien być przejrzysty we wszystkim, co robi”.

READ  NASA ponownie opóźnia start rakiety księżycowej Artemis 1, gdy zbliża się burza tropikalna Ian | NASA