Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Jorge Santosa: Santos rezygnuje z komitetów, ponieważ rodzina jest „zrozpaczona” historią darowizn

Wiadomości Jorge Santosa: Santos rezygnuje z komitetów, ponieważ rodzina jest „zrozpaczona” historią darowizn

George Santos: Oszust w Kongresie | na ziemi

Kongresman GOP, George Santos, boryka się z kolejnym problemem po tym, jak jego długoletni skarbnik wskoczył wśród podejrzanych dochodzeń Federalnej Komisji Wyborczej (FEC) i Departamentu Sprawiedliwości (DOJ) w finanse jego kampanii.

Nancy Marks formalnie złożyła we wtorek Federalną Komisję Wyborczą rezygnację z serii oszczerstw i czterech innych stowarzyszonych komitetów politycznych.

Jej rezygnacja nastąpiła tydzień po tym, jak kampania Santosa złożyła dokumenty wymieniające zastępcę skarbnika Thomasa Dattweilera – tylko po to, by pan Datweiler ujawnił, że odrzucił tę pracę, a kongresman umieścił go na liście bez jego zgody.

To skłoniło Federalną Komisję Wyborczą do wydania ostrzeżenia prawnego dla kampanii Santos za „świadome i świadome składanie jakichkolwiek materialnych, fikcyjnych lub oszukańczo fałszywych oświadczeń lub oświadczeń agencji rządu federalnego”.

Tymczasem rodzina Santosa mówi, że jest „oszołomiona” twierdzeniem kongresmana, że ​​przekazali tysiące dolarów na jego kampanię.

Poza zawirowaniami prawnymi, Santos zrezygnował ze swoich obowiązków w komisji we wtorek – zaledwie kilka dni po tym, jak zostali do nich powołani – i nadal jest badany pod kątem mnóstwa kłamstw.

1675293389

Rodzina Santos była oszołomiona, gdy kongresman zażądał od nich darowizny

Mówią krewni George’a Santosa Matka Jones Są „oszołomieni” twierdzeniem kongresmana, że ​​przekazali tysiące dolarów na jego kampanię, zgłoszenia FEC.

„Dla mnie to wszystko nowość”, powiedział magazynowi członek rodziny, który prosił o zachowanie anonimowości, i „Nie mam tych pieniędzy do wyrzucenia!”.

Czytać Matka Jones Raport tutaj.

Dawid Tintor1 lutego 2023 23:16

1675280587

„Prezent, który ciągle daje”: „Zawstydzające” konto karaoke Jorge Santosa ujawnione

Konto zostało zarejestrowane pod nazwą „georgedevolder”, zgodnie z art Toczący się kamień Pełne imię i nazwisko pana Santosa to George Anthony Devolder Santos.

Zdjęcie profilowe przedstawia pana Santosa w krawacie i „kaczej twarzy”, zauważa magazyn.

Użytkownicy Twittera szybko podzielili się swoimi przemyśleniami na temat prób karaoke kongresmena.

Gustaw Killander1 lutego 2023 19:43

1675278554

OBEJRZYJ: Rogue w Kongresie | na ziemi

George Santos poruszył scenę polityczną w Waszyngtonie, niszcząc siedzibę 3. okręgu kongresowego Nowego Jorku w listopadowych wyborach do Kongresu w połowie kadencji, niegdyś wiarygodną siedzibę Demokratów. Ale wkrótce pojawiły się doniesienia, że ​​wiele rzeczy w jego biografii i historii życia, które opowiedział opinii publicznej, nie było do końca prawdziwych. Santos nie chce ustąpić, gdy kontrowersje nasilają się, ale jak długo taka pozycja może trwać?

NiezależnyStarszy amerykański korespondent Richard Hall odwiedził Long Island i hrabstwo Nassau, aby dowiedzieć się prawdy, próbując wyśledzić prawdziwego George’a Santosa.

George Santos: Oszust w Kongresie | na ziemi

Johna Bowdena1 lutego 2023 19:09

1675273549

Dlaczego Jorge Santos może zostać usunięty z Kongresu po rezygnacji ze swoich komisji

George Santos ogłosił we wtorek, że dobrowolnie ustąpi z dwóch komisji Izby Reprezentantów, aby „uniknąć dramatu”, ponieważ pozostaje pogrążony w skandalu wynikającym z wielu kłamstw na temat jego przeszłości.

Ale ten samozwańczy wyrzutek może nie oznaczać końca kłopotów Santosa w nadchodzących tygodniach.

Przeczytaj więcej na Wolny strzelec:

Johna Bowdena1 lutego 2023 17:45

1675268831

Mother Jones ujawnia kolejną wątpliwą darowiznę od Santosa

Lewicowy serwis informacyjny Matka Jones Ujawnienie kolejnego elementu w dokumentach FEC Jorge Santosa wymaga wyjaśnienia.

Według szefa biura placówki, członek rodziny Santosa wymieniony jako ofiara 5800 dolarów na kampanię mówi teraz dziennikarzom, że nigdy nie autoryzował darowizny na kandydaturę Santosa do Kongresu.

Johna Bowdena1 lutego 2023 16:27

1675262749

George Santos ustępuje z komisji Izby Reprezentantów po spotkaniu z Kevinem McCarthy

Jerzego Santosa Will dobrowolnie ustąpi z dwóch komisji Izby Reprezentantów, do których niedawno dołączył po wtorkowym porannym spotkaniu z marszałkiem Kevina McCarthy’ego.

Posunięcie to następuje po tygodniach wezwań Demokratów do McCarthy’ego, aby zrobił więcej, aby ukarać kongresmana pierwszego roku, który teraz przyznał się do kłamstwa na temat dużej części swojego pochodzenia i stoi w obliczu federalnego śledztwa prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości.

Johna Bowdena1 lutego 2023 14:45

1675260023

OBEJRZYJ: Przez cały czas komicy podszywali się pod George’a Santosa

Komicy dość często uderzają w George’a Santosa, odkąd kongresman został przyłapany na opowiadaniu kłamstw o ​​swoim życiu.

Harvey Gillen i Nelson Franklin należą do tych, którzy podszywają się pod nowojorskiego republikanina.

Ten film daje wgląd we wszystkie sytuacje, w których komicy naśmiewali się z polityka w swoich nocnych automatach.

Santos odpowiedział na zabawny żart na Twitterze, mówiąc: „Włamałem się teraz do historii telewizji późno w nocy z tymi wszystkimi podszywaniami się, ale jak dotąd wszystkie są okropne”.

Przez cały czas komicy podszywali się pod George’a Santosa

Komicy dość często uderzają w George’a Santosa, odkąd kongresman został przyłapany na opowiadaniu kłamstw o ​​swoim życiu. Harvey Gillen i Nelson Franklin należą do tych, którzy podszywają się pod nowojorskiego republikanina. Ten film daje wgląd we wszystkie sytuacje, w których komicy naśmiewali się z polityka w swoich nocnych automatach. Santos odpowiedział na zabawny żart na Twitterze, mówiąc: „Z tymi wszystkimi podszywaniami się zostałem włamany do historii telewizji późno w nocy, ale jak dotąd wszystkie są okropne”. Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszych biuletynów.

Rachel Sharp1 lutego 2023 14:00

1675257300

Demokraci z Nowego Jorku krytykują George’a Santosa po przemówieniu w Dniu Pamięci o Holokauście

Walczący republikański kongresman złożył hołd ofiarom i ocalałym z ludobójstwa z czasów nazizmu i potępił antysemityzm w swoim przemówieniu.

„Antysemityzm jest epidemią w tym narodzie i nie ma wątpliwości, że to od nas zależy, czy nigdy więcej nie zobaczymy tego rodzaju tragedii” – powiedział.

Dlaczego niektóre jego wypowiedzi budzą niesmak?

Rachel Sharp1 lutego 2023 13:15

1675251923

George Santos zwraca się do reportera OAN po tym, jak prosi go, by „szczerze” przeprosił wyborców za kłamstwo

Republikanin z Nowego Jorku, George Santos, zwrócił się do reportera, z którym przeprowadzała wywiad, po tym, jak naciskała na niego, by kłamał, a nie „szczerze” przepraszał opinię publiczną.

W poniedziałek Santos usiadł z Caitlin Sinclair z konserwatywnej sieci One America News w czymś, co postrzegano jako wywiad z obleganym kongresmanem.

Jednak wywiad stał się napięty po tym, jak Sinclair nadal namawiał go, czy jego przeprosiny za kłamstwo na temat jego pochodzenia podczas wyborów w 2022 roku były wystarczające.

Rachel Sharp1 lutego 2023 11:45

1675249200

Każde kłamstwo, o które został oskarżony George Santos

Trudno nadążyć za listą historii, o których opowiadanie George Santos został oskarżony, przyznał się do opowiadania lub został złapany na gorącym uczynku po sprzecznym oświadczeniu.

Ale nie martw się: Niezależny Jest tutaj i śledzimy całą listę kłamstw, nawet jeśli wciąż rośnie – zarówno pod względem liczby, jak i samego zakresu upokorzenia, jakie wyrządza nie tylko panu Santosowi, który pozostaje nieugięty, że spędzi dwa lata na stanowisku przedstawiciela Trzeciej Dzielnicy Nowego Jorku, ale grupy Izby Reprezentantów Republikanów jako całości.

Rachel Sharp1 lutego 2023 11:00