Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Donalda Trumpa dzisiaj: Dokumenty znalezione „porzucone w niebezpiecznych miejscach” podczas nalotu na Mar-a-Lago, gdy Biden odmówił wcześniejszego powiadomienia

Wiadomości Donalda Trumpa dzisiaj: Dokumenty znalezione „porzucone w niebezpiecznych miejscach” podczas nalotu na Mar-a-Lago, gdy Biden odmówił wcześniejszego powiadomienia

Jared Kushner zaprzecza spekulacjom, że był „kretem” Mar-a-Lago

Według nowego raportu agenci FBI znaleźli dokumenty „wyrzucone w niebezpiecznych miejscach” podczas przeszukiwania Mar-a-Lago. Dzieje się tak pomimo zapewnień zespołu Donalda Trumpa, że ​​dokumenty te były zabezpieczone zamkiem i kluczem.

Tymczasem Jared Kushner, zięć Trumpa, zaprzeczył, jakoby był „szpiegiem”, który powiedział FBI, że tajne dokumenty są nadal przetrzymywane w Mar-a-Lago po tym, jak były prezydent twierdził, że wszystko przekazał. Zabrał ze sobą po wyjściu z Białego Domu.

W rozmowie z Megyn Kelly, byłą prezenterką Fox News, Kushner obwiniła prasę o rozdmuchanie tego pomysłu, wymierzając krytykę psychologicznej siostrzenicy Trumpa, Mary Trump.

„To w ogóle nie jest prawdą, kategorycznie, pod każdym względem” – powiedział. „Sądzę jednak, że jest to bardziej oświadczenie o smutnym stanie mediów, im bardziej jest to dziwaczne – zwłaszcza jeśli dotyczy mnie – wtedy media będą o tym pisać i trafiać na nagłówki”.

Prezydent Joe Biden również kategorycznie zaprzeczył otrzymywaniu jakiegokolwiek wcześniejszego ostrzeżenia o nalocie na posiadłość Trumpa na Florydzie.

1661401383

Biden rozpoczyna rajd w połowie semestru w Maryland

Joe Biden rozpocznie wiec w Rockville w stanie Maryland w czwartek, aby zamienić osiągnięcia legislacyjne w energię polityczną.

Impreza, która odbyła się na bezpiecznym demokratycznym przedmieściu Rockville w stanie Waszyngton w stanie Maryland, ma na celu ułatwienie wejścia Bidena do, jak mówią doradcy Białego Domu, zaciętego sezonu obrony jego politycznych zwycięstw i pomocy kandydatom jego partii.

Pojawia się, gdy demokraci widzieli, jak ich nadzieje polityczne odrodziły się w ostatnich miesiącach pośród lawiny działań definiujących dziedzictwo Bidena i Kongresu.

John Anzalon, ankieter Biden, powiedział, że Demokraci są „w lepszej pozycji do konkurowania, ponieważ Joe Biden nas tam umieścił”.

„To nie znaczy, że wiatr stoi za naszymi plecami” – dodał. „Ale mamy więcej wiatrów, niż czuliśmy się jak huragan na naszych twarzach”.

1661400000

Rządowa grupa strażnicza z powodzeniem pozwała za notatkę, która doprowadziła do uniewinnienia Donalda Trumpa przez Departament Sprawiedliwości za przestępstwo kryminalne w rosyjskim śledztwie.

Dokument, przygotowany przez prokuratora generalnego Williama Barra przez prawników pracujących w sprawie, szczególnie podkreśla rolę dwóch urzędników Departamentu Sprawiedliwości w ustaleniu, że Departament Sprawiedliwości uniewinniłby pana Trumpa w sprawie utrudniania postępowania sądowego, mimo że Robert Mueller odmówił uczynienia tego samego . .

Przeczytaj więcej w Associated Press:

1661399819

Trump wzywa do zwolnienia Mitcha McConnella ze stanowiska lidera GOP

Wczoraj Donald Trump wezwał Republikanów do „natychmiastowego” usunięcia senatora Mitcha McConnella ze stanowiska przywódcy mniejszości w Senacie, oskarżając go o przekazanie „biliardów dolarów” „radykalnej lewicy”.

Trump, powołując się na artykuł z The Federalist, powiedział, że McConnell i jego żona Elaine Chao byli związani z Chinami i nazwali go „pionkiem Demokratów”.

„Mitch McConnell nie jest liderem opozycji, jest pionkiem dla Demokratów, aby dostać to, czego chcą” – powiedział Trump w swoim oświadczeniu. Boi się ich i nie zrobi tego, co należy zrobić. Nowy przywódca republikanów w Senacie musi zostać wybrany natychmiast! „

Pan Trump rozpętał ataki na pana McConnella, którego nazwał „starym wronem” i jego żoną po tym, jak przywódca senatora wezwał byłego prezydenta za jego rolę w ataku na Kapitol z 6 stycznia 2021 r.

Powiedział, że McConnell twierdził, że dał „radykalnej lewicy tryliony i biliony dolarów, których nieustannie domagają się” i obwinił go o to, że nie powstrzymał uchwalenia ustawy o podatkach, klimacie i opiece zdrowotnej znanej jako ustawa o redukcji inflacji.

1661398769

Były senator mówi, że Trump zaostrza narastające problemy GOP z pozyskiwaniem funduszy

„Wszystkie pieniądze ludzi trafią do Donalda Trumpa” – powiedziała była senator z Missouri Claire McCaskill, gdy jego zwolennicy przeznaczyli wszystkie pieniądze na sfinansowanie jego potencjalnej kampanii prezydenckiej w 2024 roku.

McCaskill powiedział, że to utrudnia republikańskim senatorom zbieranie pieniędzy na nadchodzące wybory w połowie kadencji.

„W moim stanie jest wielu ludzi, którzy po raz pierwszy stają się aktywni wokół Donalda Trumpa” – powiedział McCaskill w MSNBC.

„Pozostają wobec niego służalczo lojalni… Jednym z powodów, dla których Republikanie zmagają się z darowiznami wyborczymi i darowiznami kandydatów, jest to, że wszystkie pieniądze ludzi trafiają do Trumpa. Nie do Marco Rubio, doktora Oza czy J.D. odnosząc się do dwóch czołowych kandydatów w Izbie Reprezentantów, starszych.

„Kiedy włożyli 20 milionów dolarów w ciemne pieniądze na pomoc, wiesz, w Ohio, wiesz, że bardzo się martwią”.

1661396442

Trump wydaje się przyznać, że niektóre dokumenty przechwycone przez FBI były nielegalnie przetrzymywane w Mar-a-Lago, mówi ekspert

Wyglądało na to, że Donald Trump przyznał w procesie sądowym, że przechowuje akta prezydenta w Mar-a-Lago bez zgody Archiwum Narodowego.

READ  „Bardzo prawdopodobne”, że Iran stał za śmiertelnym atakiem tankowca - Dominic Raab | Iran

W złożonym w poniedziałek wniosku prezydent stwierdził, że przynajmniej niektóre z setek stron przechwyconych w co najmniej dwóch partiach Mar-a-Lago przez FBI są chronione „przywilejem wykonawczym”, co oznacza, że ​​dotyczą prywatnych rozmów. Władza wykonawcza. Personel, w tym szef.

Wydaje się to sugerować, że były to akta rządowe, a nie dokumenty osobiste chronione przywilejem adwokata-klienta Trumpa.

Czytaj więcej w niezależny Z Gino Spocia:

1661392842

DeSantis mówi „Obudź się” 5 razy w ciągu 19 sekund w początkowym przemówieniu pełnym wojny kultur

Ron DeSantis wciela się w rolę bohatera wojny kulturowej nowej Partii Republikańskiej.

Gubernator Florydy uczcił swoje pierwsze zwycięstwo we wtorek wieczorem przemówieniem, w którym podkreślił swój cel w wyborach powszechnych: Demokratów i ich program „obudzenia”.

Czytaj więcej od John Bowden w Niezależny:

1661389242

6 stycznia obwinia doradców Trumpa i Gatesa o porażkę Laury Lomer

Ali Alexander, aktywista Stop the Robbery, który badał swoją rolę w organizowaniu zwolenników Trumpa przed Kapitolem przed atakiem z 6 stycznia, nie jest zadowolony z porażki kandydatki do Kongresu Laury Lomer na Florydzie.

W wiadomości do Telegrama Alexander podzielił się swoimi przemyśleniami na temat osobowości otaczających Donalda Trumpa, którzy obwiniali go o drobną porażkę Lomera z obecnym kongresmenem Danielem Websterem. Le Maire nie przyznał się do bezpodstawnych zarzutów oszustwa.

1661385642

Twórca filmów dokumentalnych Trumpa Alex Holder mówi, że Eric boi się Don Jr, a ich ojciec jest „bardzo niepewny siebie”

Alex Holder, dokumentalista, którego materiał filmowy został przywołany przez panel z 6 stycznia, opowiedział o dynamice rodziny Trumpa podczas tegorocznego Reddit AMA.

Wśród omawianych tematów znalazło się twierdzenie pana Holdera, że ​​Eric Trump, najmłodszy z dwóch dorosłych synów pana Trumpa, „boi się” swojego starszego brata.

Czytaj więcej od Niezależny Gustav Killander:

1661382007

Kim jest Rebecca Jones, „Covid Whistleblower” rzucająca wyzwanie Mattowi Gatesowi na Florydzie?

Tak zwany „informator z Covid” wyzywa Matta Gatesa do swojego miejsca w Izbie Reprezentantów USA w listopadzie po wygraniu prawyborów w Kongresie we wtorek.

Rebecca Jones została zwolniona z Departamentu Zdrowia Florydy i twierdziła, że ​​jej zwolnienie było spowodowane odmową manipulowania danymi w celu namalowania bardziej różowego obrazu reakcji Rona DeSantisa na pandemię. Ale urzędnicy, którzy przyjrzeli się tej sprawie, stwierdzili, że nie ma dowodów na poparcie jej twierdzeń.

Czytaj więcej w niezależny O tym Demokracie, który ma nadzieję usunąć jednego z największych sojuszników Donalda Trumpa w przypadku jego nowej rezydencji.

1661378407

DeSantis przypuścił szokujący atak na Fauciego, mówiąc, że chce zobaczyć „tego małego krasnala” rzuconego „przez rzekę Potomak”

Prawicowa wojna kosmitów przeciwko wytycznym zdrowia publicznego trwała w środę, gdy gubernator Florydy Ron DeSantis zażartował, że emerytowany szef NIAID powinien zostać rzucony „za rzekę Potomac” w Waszyngtonie.

DeSantis jest postrzegany jako inicjator transformacji wojny kulturowej Partii Republikańskiej, dlatego uważa się, że jest potencjalnym kandydatem do nominacji republikańskiej w 2024 roku. Nie ogłosił żadnych planów kandydowania.

Status dr Fauci jako publicznej twarzy odpowiedzi rządu federalnego na Covida uczynił go obiektem nienawiści skrajnej prawicy. Stał się celem niezliczonych teorii spiskowych – zaledwie kilka dni temu kongresmenka, Marjorie Taylor Green, zasugerowała, że ​​„założył Covid”.

DeSantis rzadko akceptuje takie bzdury wprost, ale mimo to gra na szumie, przyjmując bardziej umiarkowaną krytykę obaw o prawa konstytucyjne, gdy są kwestionowane.

Czytaj więcej z Niezależny Graeme Massey: