Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Covid na żywo: testy PCR niedostępne w Anglii i Irlandii Północnej; Kwestie europejskie ustanawiają rekordowe poziomy | wiadomości ze świata

Tajskie władze ds. zdrowia ostrzegły w środę, że mieszkańcy powinni przygotować się na możliwy wzrost liczby przypadków koronawirusa po sklasyfikowaniu pierwszej grupy koronawirusów w kraju. Zmienna Omikrona Jako wypadek super dystrybutora.

Grupa Omicron zidentyfikowana w północno-wschodniej prowincji Kalasin w Wigilię była powiązana z parą, która podróżowała z Belgii i odwiedzała bary, koncerty i targi, donosi Reuters.

Starszy urzędnik ds. zdrowia powiedział, że powstały klaster zainfekował setki, a przypadki rozprzestrzeniły się na 11 innych krajów Udaj się do Karnkawinpong, wskazując, w jaki sposób jeden z prętów przymocowanych do klastra był zapakowany i nie było dobrej wentylacji.

„W czasie Nowego Roku, jeśli odwiedzasz gdziekolwiek i nie wygląda to bezpiecznie, nie idź tam” – powiedział Opas na briefingu prasowym.

Opas powiedział, że Tajlandia do tej pory zgłosiła 740 przypadków wysoce zakaźnego wariantu omikronu, w tym 251 przypadków osób, które miały kontakt z przybyszami z zagranicy.

Po tym, jak infekcje koronawirusem osiągnęły najwyższy poziom w sierpniu powyżej 20 000, dzienna liczba przypadków spadła do około 2500 w zeszłym tygodniu.

Ale scenariusz planowania Ministerstwa Zdrowia wskazywał, że do marca codzienne infekcje mogą osiągnąć 30 000, z ponad 160 zgonami, bez szybszego wdrażania środków, takich jak szczepienia i testy, a także większego dystansu społecznego.

Scenariusz pokazał, że jeśli ograniczenia zostaną zaostrzone, liczba dziennych przypadków może osiągnąć 14 000 w lutym, przy mniej niż 60 codziennych zgonach.

W pierwszych dwóch tygodniach stycznia pracownicy rządowi zostali powiadomieni, że mogą pracować w domu, rzecznik grupy zadaniowej ds. koronawirusa Taweesin Wisanuyothin W oddzielnym briefingu wezwał sektor prywatny do zrobienia tego samego.

READ  Niemiecka Partia Socjaldemokratyczna wzywa Gerharda Schroedera do wycofania się z powodu jego powiązań z Rosją | Niemcy