Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Covid: Francja ogłosi dziś wieczorem harmonogram złagodzenia ograniczeń. Nagrody w loterii dla zaszczepionych Austriaków | wiadomości ze świata

Aritz Parra napisał dla The Associated Press, że kiedy po raz pierwszy ogłoszono pandemię koronawirusa, Hiszpanom nakazano pozostać w domach przez ponad trzy miesiące. Przez tygodnie nie mogli nawet ćwiczyć na zewnątrz. Urzędnicy przypisali te rygorystyczne środki zapobieganiu całkowitemu załamaniu systemu opieki zdrowotnej. Argumentowali, że życie zostało uratowane.

Teraz, prawie dwa lata później, Hiszpania przygotowuje się do przyjęcia innego podręcznika. Z jednym z najwyższych wskaźników szczepień w Europie i gospodarkami najbardziej dotkniętymi epidemiami, rząd kładzie podwaliny pod leczenie kolejnego wzrostu liczby infekcji nie jako stanu wyjątkowego, ale jako choroby, która ma pozostać.

Chodzi o to, aby przejść z trybu kryzysowego do trybu kontroli i podejść do wirusa w taki sam sposób, w jaki kraje radzą sobie z grypą lub odrą. Oznacza to akceptację infekcji i zapewnienie dodatkowej opieki osobom zagrożonym i pacjentom z powikłaniami.

Nieco ponad 80% populacji Hiszpanii otrzymało podwójną dawkę szczepionki, a władze koncentrują się na wzmocnieniu odporności dorosłych za pomocą trzeciej dawki.

Poprowadził wezwanie do nowej endemicznej odpowiedzi, powiedział dr Salvador Trench, prezes Hiszpańskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Społecznej, które ją posiada.

Trench powiedział Associated Press, że COVID-19 „powinien być leczony jak wszystkie inne choroby”, dodając, że „naturalna uwaga” pracowników służby zdrowia pomoże zmniejszyć opóźnienia w leczeniu problemów niezwiązanych z koronawirusem.

Tranch powiedział, że opinia publiczna musi również pogodzić się z myślą, że niektóre zgony z Covid „będą nieuniknione”.

„Nie możemy zrobić w szóstej fali tego, co zrobiliśmy w pierwszej fali: paradygmat musi się zmienić, jeśli mamy osiągnąć inne wyniki” – powiedział.

READ  Koszt wojny ukraińskiej dla jednego rosyjskiego pułku