Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Brexit: Wielka Brytania zdobywa nagrodę w wysokości 9 bilionów funtów, ponieważ „mała” UE zastępuje | Polityka | Aktualności

Sekretarz handlu międzynarodowego Liz Truss powiedziała, że ​​ma nadzieję zakończyć negocjacje w sprawie przystąpienia do kompleksowej i zaawansowanej umowy (CPTPP) do końca przyszłego roku. Do bloku o wartości 9 bilionów funtów należą Australia, Kanada, Japonia i Singapur, a także Brunei, Chile, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Peru i Wietnam.

Pani Truss powiedziała, że ​​negocjacje z blokiem 11 państw były kluczowe dla agendy handlowej rządu Wielkiej Brytanii „Globalnej Wielkiej Brytanii” po Brexicie.

Podkreśliła, że ​​zakończenie rozmów do przyszłego roku pozwoliłoby Wielkiej Brytanii skorzystać z ogromnego wzrostu gospodarczego w regionie Azji i Pacyfiku.

Minister dodał: „Dwie trzecie światowej klasy średniej będzie mieszkać w Azji do 2030 r., a rodzaje produktów, których żądają, są rodzajami rzeczy produkowanych przez Wielką Brytanię – niezależnie od tego, czy są to towary o wysokiej wartości, wysokiej jakości żywność i napoje, produkty cyfrowe , produkty danych i usługi finansowe.”

Pani Truss powiedziała, że ​​Wielka Brytania musi szukać możliwości biznesowych poza Unią Europejską, ponieważ wielkość ekonomiczna bloku ma się zmniejszyć.

Poseł z Southwest Norfolk wyjaśnił: „Za 20 lub 30 lat UE będzie mniejszą częścią światowej gospodarki, a kraje takie jak Wietnam czy Malezja, które są częścią CPTPP, będą miały większy udział”.

Pani Truss miała również nadzieję, że Stany Zjednoczone dołączą do partnerstwa po jej odejściu w 2017 roku, aby umożliwić zawarcie umowy handlowej między USA a Wielką Brytanią.

„Stany Zjednoczone były jedną z pierwszych stron TPP, a nowa administracja nie wyraziła chęci przyłączenia się do niej” – dodała w podcaście Bain Politics.

„Ale kto wie, co może się wydarzyć w przyszłości”.

Czytaj więcej: „Kompletne bzdury!” Ministerstwo Skarbu ponownie reaguje na ostatni atak SNP na Federację

Aby ułatwić proces akcesyjny, Wielka Brytania chce także zawrzeć dwustronne umowy handlowe z krajami CPTPP.

READ  Léon Gauthier: Ostatni francuski kombatant umiera w D-Day w wieku 100 lat

Pani Truss powiedziała, że ​​negocjacje z Kanadą i Meksykiem mają się rozpocząć w nadchodzących miesiącach.

Oczekuje się również, że umowa handlowa z Nową Zelandią zostanie sfinalizowana w najbliższych dniach.