Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Biden dzisiaj: Jen Psaki uderza w „propagandowy wyczyn” Grega Abbotta, co potwierdził przed Sądem Najwyższym Ketanji Brown-Jackson

Wiadomości Biden dzisiaj: Jen Psaki uderza w „propagandowy wyczyn” Grega Abbotta, co potwierdził przed Sądem Najwyższym Ketanji Brown-Jackson

Ketanji Brown Jackson potwierdziła, że ​​jest pierwszą czarną kobietą sędzią Sądu Najwyższego

Pierwszy kandydat do Sądu Najwyższego prezydenta Joe Bidena, Kitangi Brown-Jackson, został zatwierdzony w głosowaniu w Senacie. Po uzyskaniu poparcia trzech republikańskich senatorów — Susan Collins, Lisy Murkowski i Mitta Romneya — otrzymała także poparcie wszystkich 50 Demokratów, stając się pierwszym czarnym sędzią sądu.

Głosowanie ma miejsce siedem tygodni po tym, jak proces nominacji został ostro skrytykowany przez Republikanów, którzy skupili się na jego rzekomej pobłażliwości wobec przestępców seksualnych nieletnich. Ta krytyka została z kolei powszechnie odrzucona jako wypaczenie jej wcześniejszych decyzji.

Wcześniej przewodnicząca domu Nancy Pelosi ogłosiła, że ​​uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19, który właśnie pojawił się wraz z prezydentem Bidenem, Chuckiem Schumerem i innymi dygnitarzami podczas podpisywania ustawy.

Diagnoza Pelosi oznacza, że ​​​​trzy z 10 najlepszych osób w linii sukcesji prezydenckiej są obecnie nosicielami wirusa. Zespół rzecznika twierdzi, że obecnie nie ma żadnych objawów.

Tymczasem na konferencji prasowej w Białym Domu w czwartek Jane Psaki odrzuciła plan gubernatora Teksasu Grega Abbotta, aby przenieść imigrantów z południowej granicy do Waszyngtonu, nazywając to „chwytem reklamowym”.

1649392919

Chiński naukowiec skazany na ponad dwa lata więzienia za „szpiegostwo”

Ministerstwo Sprawiedliwości skazało obywatela Chin na ponad dwa lata więzienia za „spisek mający na celu popełnienie szpiegostwa gospodarczego”.

Chiang Haitao, lat 44, który miał siedzibę w Chesterfield w stanie Missouri, przyznał się do winy w styczniu 2022 roku.

Według dokumentów sądowych Xiang spiskował w celu kradzieży tajemnicy handlowej od The Climate Corporation, międzynarodowej korporacji prowadzącej interesy w St. Louis w stanie Missouri w celu przyniesienia korzyści Chińskiej Republice Ludowej.

Firmy będące ofiarami zainwestowały dużo czasu i zasobów w rozwój tej własności intelektualnej. Szpiegostwo gospodarcze to poważne przestępstwo, które może zagrozić przewadze konkurencyjnej amerykańskich firm, a Departament Bezpieczeństwa Narodowego jest zobowiązany do pociągania do odpowiedzialności każdego, kto kradnie tajemnice handlowe obcego rządu”.

Shweta Sharma8 kwietnia 2022 05:41

1649392200

Biden i Jackson świętują ten moment z selfie

Eagle Eye zauważy, że zdjęcie zostało zrobione, gdy wszyscy czekali na głosowanie senatora Randa Paula.

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 05:30

1649390583

Biały Dom odrzuca groźbę Covida dla Bidena po spotkaniu z Pelosi

Biały Dom odrzucił obawy, że Joe Biden jest zagrożony zachorowaniem na Covida po spotkaniu z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która we czwartek uzyskała pozytywny wynik testu.

„Sposób, w jaki definiuje się bliski kontakt, nie jest arbitralny, nie jest to coś z tworzenia Białego Domu, to wytyczne CDC i sposób, w jaki definiuje to sześć stóp, co daje łączną sumę 15 minut w ciągu 24 godzin”. Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała.

„Nie byli. Wszystkie ich interakcje były publicznie dostępne i myślę, że je widziałeś, tak dokonano oceny” – dodała Psaki.

Oboje przebywali w Białym Domu, czasami w bliskim sąsiedztwie, zanim Pelosi uzyskała pozytywny wynik podczas wydarzenia z okazji ustawy o przystępnej cenie, w której uczestniczył również były prezydent Barack Obama.

Prezydent Joe Biden całuje przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii podczas wydarzenia Affordable Care Act we wschodnim pokoju Białego Domu w Waszyngtonie

(AFP)

Shweta Sharma8 kwietnia 2022 05:03

1649389543

WYKONANA HISTORIA: Kitangi Brown Jackson potwierdziła, że ​​jest pierwszą czarnoskórą sędzią w Sądzie Najwyższym

wiceprezydent Kamala HarrisOna sama ustanowiła historyczny precedens jako pierwsza czarnoskóra i Azjatycka wiceprezydent Amerykanki i była obecna, aby przewodniczyć głosowaniu w sprawie zatwierdzenia. Awans Jacksona do najwyższego sądu w kraju był dla wielu Demokratów momentem świętowania.

Eric Garcia relacjonuje niezależny Z Kapitolu.

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 04:45

1649389386

Sąd USA podtrzymuje stan pracownika federalnego Bidena za szczepionkę przeciw Covid

Sąd Apelacyjny USA w czwartek przywrócił zarządzenie prezydenta Joe Bidena dotyczące szczepienia urzędników federalnych przeciwko koronawirusowi.

W tym, co jest postrzegane jako rzadka wygrana dla administracji, Sąd Apelacyjny w Nowym Orleanie V odrzucił pozew niższego szczebla przeciwko państwu.

Sąd Apelacyjny ma 17 aktywnych sędziów zdominowanych przez Republikanów, w tym sześciu mianowanych przez Trumpa.

Stało się to po tym, jak amerykański sędzia okręgowy Jeffrey Brown, który został powołany przez Donalda Trumpa do Sądu Okręgowego Południowego stanu Teksas, wydał w styczniu ogólnokrajowy nakaz przeciwko mandatowi większością 2:1.

„Nakaz poważnie szkodzi interesowi publicznemu, utrudniając wysiłki na rzecz zmniejszenia zakłóceń spowodowanych przez Covid-19 w federalnych miejscach pracy” – powiedzieli prawnicy rządu w swoich aktach sądowych.

Shweta Sharma8 kwietnia 2022 04:43

1649386843

Psaki: Gubernator Abbott nie ma uprawnień do „propagandowego” planu przeniesienia imigrantów z Teksasu do stolicy

biały Dom Sekretarz prasowy Teksasu oskarżony Greg Abbott Kto obiecał nielegalny „chwyt reklamowy” w czwartek później? republikański Gubernator obiecał, że umieści nieudokumentowanych imigrantów w autobusach czarterowych do: Waszyngton.

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 04:00

1649385043

Wideo: Obama odwiedza Biały Dom pod rządami Joe Biden

„Podoba mi się to, co tu zrobiłeś”: Obama odwiedza Biały Dom Joe Bidena

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 03:30

1649384143

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 03:15

1649381443

GŁOSY: Najbardziej absurdalne pytania, jakie zadano Ketanji Brown-Jackson podczas przesłuchań w celu potwierdzenia

Andrew Feinberg przypomina niektóre z niejasnych pytań zadawanych podczas przesłuchań senackich przez Kitanjiego Brown-Jacksona, w tym: „Czy uważasz, że powinniśmy mniej więcej łapać i zamykać zabójców?”

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 02:30

1649378743

ICYMI: Stany Zjednoczone zbojkotują spotkania G20, jeśli Rosja będzie mogła w nich uczestniczyć

Yellen zadała pytania dotyczące przyszłości Rosji w G-20 podczas środowego przesłuchania Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA.

Raport Maroushy Muzaffara.

Oliver O’Connell8 kwietnia 2022 01:45