Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

White & Case Backpedals w obliczu sprzeciwu wobec sponsorowania antyizraelskiego wydarzenia

White & Case Backpedals w obliczu sprzeciwu wobec sponsorowania antyizraelskiego wydarzenia

White & Case uchronił giganta finansowego Morningstar przed oskarżeniami, że umożliwia bojkot Izraela

Dyrektor Human Rights Watch, izraelsko-palestyński Omar Shakir/Getty Images

Adam Credo • 18 października 2022 r., 04:59

Kancelaria prawna, która pomogła obronić giganta finansowego Morningstar przed oskarżeniami, że umożliwia Izraelowi bojkot, White & Case, odcina się od wydarzenia na kampusie w zeszłym tygodniu, które dotyczyło statusu Izraela jako państwa żydowskiego i splamiło kraj jako „apartheid”. państwo.

Wydarzenie, które odbyło się na University of Chicago Law School, nosiło tytuł „Apartheid: prawo międzynarodowe w kontekście izraelsko-palestyńskim” i wygłosił mówcę, który uważał Izrael za państwo „apartheidu”, które „prowadzi politykę lub zamierza utrzymać hegemonia izraelskich Żydów nad Palestyńczykami”. że Połączenie W przypadku wydarzenia firma White & Case została wymieniona jako sponsor wydarzenia, ale po powszechnym potępieniu przez grupy proizraelskie, kancelaria stwierdziła, że ​​nie ma ona nic wspólnego z wydarzeniem.

Rzecznik firmy powiedział „White & Case”, że nie jest sponsorem wydarzenia Wolna latarnia morska w Waszyngtonie w poniedziałek. „Nasza firma wspiera międzynarodowe stowarzyszenia prawnicze, podobnie jak inne firmy prawnicze, takie jak my, nie tylko na University of Chicago Law School, ale na wielu uczelniach prawniczych w całym kraju. Nie jesteśmy zaangażowani w żadną z tych decyzji programowych ani nie jesteśmy konsultowani w sprawie postępów organizacji studenckich. Gdybyśmy wiedzieli z wyprzedzeniem o tym wydarzeniu, nalegalibyśmy, aby nasza firma nie była w żaden sposób z nim związana. [International Law Society] na Uniwersytecie w Chicago”.

Firma w ciągu ostatnich kilku miesięcy była w centrum kontrowersji wokół rzekomego wsparcia Morningstar dla ruchu bojkotu, zbycia i sankcji (BDS), który toczy wojnę ekonomiczną Izraelowi i żydowskim biznesom. White & Case ma napięte relacje z narodem żydowskim, broniąc obcych rządów i niemieckiej kolei państwowej w procesach sądowych wniesionych przez ocalałych z Holokaustu, a także historycznych wrogów państwa żydowskiego, w tym Autonomii Palestyńskiej. Morningstar, który prowadzi inwestorów przez swój system oceny korporacyjnej, walczy z oskarżeniami, że wspiera ruch BDS poprzez obniżanie ratingów firmom, które prowadzą interesy z Izraelem i w Izraelu. Gigant finansowy zlecił White & Case zbadanie zarzutów, aw raporcie, który wywołał dalsze kontrowersje, stwierdził, że Morningstar zaangażował się w ograniczone, ale możliwe do naprawienia przypadki uprzedzeń antyizraelskich. Morningstar oparł się na raporcie, aby bronić się przed zarzutami, że aktywnie wspiera ruch bojkotowy.

Ale White & Case stoi w obliczu ponownej kontroli nad poparciem dla izraelskiego „apartheidu” na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Chicago. darmowa latarnia morska Że firma prawnicza może być winna uprzedzeń wobec Izraela. Firma Latham & Watkins – która w zeszłym tygodniu znalazła się pod ostrzałem za wsparcie finansowe grup kampusowych oskarżonych o antysemityzm – jest również wymieniona jako sponsor imprezy.

Na imprezie apartheidu pojawił się Omar Shakir, zwolennik bojkotu, który pracuje dla Human Rights Watch (HRW), organizacji, która od dawna krytykuje oskarżenia, że ​​jest antyizraelska i zachęca do antysemityzmu. Shakir, który jest dyrektorem Human Rights Watch w Izraelu i Palestynie, został deportowany z Izraela w 2018 r. za promowanie ruchu bojkotowego, który jest przestępstwem w kraju (izraelskie sądy podtrzymały decyzję w 2019 r.). Odgrywa również ważną rolę w pracy, która oczerniała Izrael jako państwo apartheidu i oskarżyła go o zbrodnie wojenne za obronę przed palestyńskim terroryzmem.

W zeszłym tygodniu Shakir skrytykował Izrael, opisując go jako ciemiężcę i potępiając jego wysiłki, aby pozostać państwem żydowskim dla narodu żydowskiego, zgodnie z częściowym tekstem jego oświadczeń, które uzyskał. darmowa latarnia morska. Według Shakira, status Izraela jako państwa żydowskiego stanowi „zamiar tych, którzy popełniają zbrodnie, aby utrzymać dominację tej dominującej grupy nad grupą zmarginalizowaną”.

Współpracując z Human Rights Watch, Shakir powiedział, że ustalił, że „władze izraelskie realizują politykę lub zamiar utrzymania hegemonii żydowskich Izraelczyków nad Palestyńczykami”. Human Rights Watch nie odpowiedziała na: darmowa latarnia morska Prośba o komentarz w sprawie zarzutów Shakera podczas wydarzenia.

Wydarzenie wywołało powszechne potępienie przez grupy proizraelskie i jest tylko jednym z ostatnich przykładów ruchu na terenie kampusu, który dąży do delegitymizacji Izraela i marginalizacji proizraelskich studentów żydowskich.

„Najpierw White & Case zapewnili prawną przykrywkę Morningstar, która rzekomo uczestniczyła w kampanii BDS przeciwko Izraelowi, a teraz sponsorują wydarzenie z BDS i działaczem antyizraelskim, Omarem Shakirem z Human Rights Watch, aby mógł utrwalić antyizraelski – Semickie kłamstwo, że Izrael dopuszcza się apartheidu” – powiedział Arsen Ostrovsky, międzynarodowy prawnik zajmujący się prawami człowieka i dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Forum Prawnego. darmowa latarnia morska. „Co dalej, wydarzenie sponsorowane przez Kanye Westa? Klienci White & Case naprawdę powinni zapytać, czy firma ma antyizraelskie nastawienie?”

White & Case ma burzliwą historię z narodem żydowskim. Podobno przeniósł żydowskich pracowników do małych biur na początku lat 30., kiedy elitarne amerykańskie firmy prawnicze często dyskryminowały żydowskich pracowników. Twierdził Milton S. Gould, wybitny żydowski prawnik, doniósł w 1994 roku, że kiedy pracował dla White & Case na początku lat 30., „został wysłany do małego biura nieformalnie zarezerwowanego dla żydowskich prawników”. według do 1994 New York Times Artykuł – towar. Firma nie nawiązała również oficjalnego kontaktu z Izraelem do 1993 roku, zgodnie z Wiadomości biznesowe Bloomberg.

White & Case reprezentował także zagraniczne rządy, które starały się chronić przed procesami wniesionymi przez ocalałych z Holokaustu. W 1999 roku kancelaria reprezentowała polski rząd w pozwie ofiar Holokaustu i ich potomków o zwrot mienia zagarniętego przez nazistów. Sprawa ta została ostatecznie umorzona przez sądy amerykańskie. tak Aktorka W 2012 r. Niemieckie Koleje Państwowe, które lobbowały przeciwko przepisom, które pozwoliłyby na transport ocalałych z Holokaustu do obozów zagłady, miały pozwać te koleje przed amerykańskimi sądami.

Oprócz tej pracy firma współpracowała z wrogami Izraela, Włącznie z Autonomia Palestyńska i państwa arabskie są historycznie wrogie państwu żydowskiemu.

READ  Rozwój śródmieścia zapewnia dodatkowy impuls dla turystyki – wewnątrz Indiana Business