Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wezwanie do przywrócenia historycznej orkiestrze Belfastu do jej dawnej świetności

Pojawiło się wezwanie do przywrócenia historycznej sceny koncertowej w południowym Belfaście, która wciąż jest w złym stanie. Członkowie zarządu SDLP South Belfast, Gary McKeon i Siamas de Fauette, wezwali do działania na platformie Ormeau Park w nadziei na przywrócenie jej dawnej świetności.

Wymieniona na liście estrada została zbudowana ponad 100 lat temu w parku i jest jedną z jego atrakcji, ale członkowie rady twierdzą, że wydaje się zapomniana, a farba łuszczy się z metalowej ramy i brakuje części drewnianego dachu.

Cllr Gary McKeown powiedział: „Estrada Ormeau Park była od pokoleń centralnym punktem nie tylko tego obszaru, ale całego miasta. Park został po raz pierwszy otwarty dla publiczności 150 lat temu, a estradę zbudowano około 1900 roku, ale pomimo jako zabytek wpisany na listę Pamięci, przez lata był zaniedbany, dlatego wymaga odrestaurowania jako priorytetu, aby przywrócić mu dawną świetność.

Przeczytaj więcej: Ankieta dotycząca parku zabaw w Belfaście wykazała, że ​​rodziny dzieci niepełnosprawnych czują się „wykluczone”

„Jestem bardzo zaniepokojony jego obecnym stanem degradacji, brakiem znacznej części drewnianego sufitu i łuszczeniem się farby z metalowej konstrukcji. Wydaje się, że został zapomniany. Musimy podjąć działania nie tylko w celu powstrzymania niszczenia platformy zespołu, ale także do aktywnego ponownego wykorzystania w sposób, który szanuje i celebruje jego historię.

„Wystarczy spojrzeć na inne pasma częstotliwości, takie jak te w Warrenpoint Park, które pochodzą z podobnej epoki i wyglądają absolutnie fantastycznie od czasu ich przywrócenia, aby zobaczyć potencjał. Pracowaliśmy z urzędnikami rady, aby ustalić, jak wykonać tę pracę, ale ostatecznie, naszym obowiązkiem jest przywrócenie tego kultowego elementu architektury Belfastu, który jest sympatyczny, aby można się nim było cieszyć teraz i w nadchodzących latach.”

Cllr Séamas de Faoite powiedział: „Podest dla orkiestry Ormeau był ważnym elementem mojego dzieciństwa, ponieważ pamiętam, jak graliśmy tutaj z moimi kuzynami, kiedy byliśmy młodzi. Przez lata było to również domem dla wielu doskonałych występów lokalnych zespołów i muzyków. listy przebojów, takie jak Muzyka w parkach.

READ  Lehman Center świętuje ponad 40 lat służby w Bronksie w stanie Nowy Jork

„Chcemy, aby powrócił do dawnej świetności i był chroniony, aby przyszłe pokolenia dzieci i muzyków mogły w pełni korzystać z tego historycznego miejsca w Ormeau Park”.

Przeczytaj następujące:

Aby uzyskać najnowsze wiadomości, odwiedź stronę główną Belfast Live tutaj. Aby zapisać się do naszego bezpłatnego biuletynu, zobacz tutaj.