Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wersja beta xCloud firmy Microsoft pojawi się w tym tygodniu na iOS i PC

Microsoft Xbox Cloud Gaming (xCloud) oficjalnie pojawi się na iOS i PC jutro, 20 kwietnia. Usługa pojawi się na urządzeniach za pośrednictwem przeglądarek, umożliwiając subskrybentom Xbox Game Pass Ultimate granie w gry Xbox na iPhone’ach, iPadach i komputerach PC. Microsoft utrzymuje jednak nieco ograniczoną wersję beta i prosi graczy o zaproszenie do udziału w fazie testów.

Usługa będzie dostępna pod adresem www.xbox.com/playSubskrybenci Xbox Game Pass Ultimate zaproszeni do wersji beta będą mogli grać w gry Xbox w przeglądarkach Edge, Chrome lub Safari. Dostępnych będzie ponad 100 gier, a testerzy będą mogli korzystać z kontrolera kompatybilnego z Bluetooth lub USB lub po prostu korzystać z dedykowanych elementów sterujących dotykiem.

„Ograniczona wersja beta to czas na testowanie i naukę. Będziemy stale wysyłać więcej zaproszeń do graczy we wszystkich 22 obsługiwanych krajach, oceniać komentarze, nadal ulepszać wrażenia i dodawać obsługę większej liczby urządzeń”. Catherine Gluckstein mówi, Prezes firmy Microsoft ds. XCloud. „Naszym planem jest szybkie wprowadzenie zmian i otwarcie się na wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate w nadchodzących miesiącach, aby więcej osób miało możliwość grania na konsoli Xbox w zupełnie nowy sposób”.

Po raz pierwszy Xbox Game Streaming jest dostępny na urządzeniach z systemem iOS po uruchomieniu usługi wyłącznie na telefonach i tabletach z Androidem w zeszłym roku. Microsoft nie był w stanie wprowadzić xCloud na urządzeniach iPhone lub iPad podczas początkowej fazy uruchamiania usługi we wrześniu ze względu na ograniczenia Apple dotyczące aplikacji do gier w chmurze.

Zarówno Apple, jak i Microsoft rozpoczęły ogólną wojnę na słowa o xCloud, a Apple początkowo nalegał, aby Microsoft to zrobił. Przesyłaj poszczególne gry do oceny. Apple wreszcie tu jest Zaproponowano kompromis Aby umożliwić uruchamianie gier w chmurze w systemie iOS z indywidualnie ocenianymi grami, Microsoft określił to jako „złe doświadczenie dla konsumentów”.

READ  Zdobądź PS5 i Modern Warfare 3 za 399,99 GBP dzięki tej wspaniałej ofercie na Czarny Piątek