Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Węgry, Polska – Austriacka opozycja krytykuje Kursę za stanowisko EURACTIV.com

Opozycja w parlamencie potępiła prezydenta Sebastiana Kurza za domaganie się większej sprawiedliwości dla Polski i Węgier oraz pobłażliwość w poszanowaniu praworządności.

„Myślę, że niesłusznie zawsze rozmawiamy tylko o Polsce i Węgrzech” – powiedział Kurz francuskiej gazecie. Zachodnia Francja W wywiadzie powiedział, że praworządność i prawa podstawowe powinny obowiązywać w równym stopniu wszystkie państwa członkowskie, a nie tylko kraje Europy Wschodniej.

Kanclerz ostro skrytykował liberalny NEOS i socjaldemokraci.

„Jeśli Kurz uważa, że ​​izolowanie Polski i Węgier w debacie na temat praworządności jest złe, zadaję sobie pytanie, czy nie zauważa, jak poważnie łamane są tam prawa podstawowe i prawa człowieka” – powiedziała Claudia Common, rzeczniczka Liberalnego NEOS. partii do spraw europejskich, w niedzielnym oświadczeniu.

Rzecznik SPÖ ds. europejskich, Jörg Leichtfried, również skrytykował Kurza za „opowiedzenie się po stronie dyktatorskich reżimów na Węgrzech iw Polsce oraz „granie z degradacją wolności prasy, demokracji i praw LGBTQI w tych krajach”.

Kurz wielokrotnie sprzeciwiał się podejściu UE do atakowania Węgier i Polski. Już w 2019 roku zdystansował się od „machania palcami” Komisji Europejskiej i zarzucił zachodnioeuropejskim państwom członkowskim stosowanie podwójnych standardów, jeśli chodzi o standardy prawne.

(Oliver Noyan | EURACTIV.de)

READ  Szachy: Carlsen odchodzi z półfinału Pucharu Świata, gdy Tuda z Polski pojawia się Magnus Carlsen