Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Węgierskie korzenie tkwią głęboko w polskiej wsi | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie pracownicze / Lily Nickel …. Dave Smith, członek Rady Pamięci Hine i Polskiego Towarzystwa Historycznego, stoi pod węgierskim dębem na wsi.

Polska – niezwykłe drzewo, które znajduje się w zieleni wsi i jest przebrane za jedno z wielu rodzimych drzew wokół niego – mimo tajemniczych, egzotycznych korzeni.

Węgierski dąb pochodzący z południowo-wschodniej Europy i Turcji, znajduje się na South Main Street.

Pod koniec XVIII wieku, kiedy amerykańska duma była u szczytu po rewolucji amerykańskiej, w Polsce istniał obszar historii. Mimo podstępnej europejskiej nazwy, Polska szczyci się całą amerykańską estetyką i osobowością, więc tajemnica, jak w takim miejscu posadzono węgierskie drzewo, podrapie głowy mieszkańców.

Dave Smith, członek Hine Memorial Board, który nadzoruje wioskową zieleń, powiedział, że prawdziwa tożsamość drzewa nie wyszła na jaw, dopóki nie przeprowadzono ankiety w celu zidentyfikowania drzew w okolicy.

Ale potrzebował pomocy.

„Chciałem zidentyfikować każde drzewo i oznaczyć, jakie to było drzewo”, powiedział Smith radzie wioski podczas październikowej prezentacji. “To nie jest praca, którą mogę wykonać – nauczyłem się różnicy między klonem cukrowym a choinką.”

Zwrócił się do Kena Flicka, prezesa zarządu Polish Township Park, który powiedział, że jego syn Kyla jest zawodowym naukowcem zajmującym się terenami podmokłymi i Civil & Environmental Consultants Inc. w Pittsburghu. Odebrał kierownika projektu. Para korzystała z przenośnego GPS, który robi zdjęcia z 30 satelitów i dokonuje przeglądu obszaru oraz tworzy mapę. Podeszli do każdego drzewa indywidualnie, zbadali liść, korę i nasiona i zidentyfikowali.

Skończyli identyfikować 86 drzew – jedno, które wyróżniało Kyle’a.

Jak na świecie?

„Najbardziej interesującą rzeczą, jaką zauważyliśmy, był dąb węgierski i nie mieliśmy pojęcia, jak się tam dostał” – powiedział Kyle.

Chociaż rodzaj drzewa jest interesujący, jego wygląd również różni się od rodzimych drzew. Wosk w całym drzewie i prawie idealnie zaokrąglone liście nie przypominają sąsiadującego z nim czarnego dębu. Ponieważ ten gatunek pochodzi z gór, może dorastać do 100 stóp wysokości, ale teraz jego wysokość jest umiarkowana.

READ  Polska osiągnęła 4 gigawaty kamień milowy - PV Magazine International

Według Urban Forest Nursery Inc., Kyle szacuje, że drzewo ma od 50 do 60 lat, co oznacza, że ​​zostało posadzone na polskiej ziemi 30 lat przed wprowadzeniem do Stanów Zjednoczonych.

– Fajnie jest się zastanawiać, kto go założył i dlaczego. Jedyny węgierski dębowy młyn, jaki znam w powiecie Mahனிn, znajduje się w Creek Rose Garden – powiedział Kyle.

Na podstawie wizualnej wielkości dwóch drzew oszacował, że są w tym samym wieku.

Oba drzewa musiały zostać celowo zakupione w lokalnej lub regionalnej szkółce drzewnej, ale węgierskie sadzonki dębu są dziś nadal trudne do zdobycia, powiedział.

Najlepsze przypuszczenie

Kyle domyśla się, że drzewa zostały posadzone przez tę samą osobę lub grupę środowiskową. To drzewo nie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, nie mówiąc już o stanie, więc musiało być sadzone celowo, ponieważ zamiast przypadkowo posadzić drzewo, wiewiórka zapomniała, gdzie zakopać żołędzie.

Dęby węgierskie to drzewa ozdobne, często używane do produkcji beczek na wino na Węgrzech. Drzewa rosną w dwóch głównych lasach na Węgrzech; Meksyk i Gemblin. Według Węgierskiej Akademii Nauk wulkaniczna gleba na tym obszarze jest pierwszą, na której rosną te drzewa, co sprawia, że ​​można się zastanawiać, dlaczego należy sadzić jeden z lodowców aż do Ohio.

Smith, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, może przeanalizować historię każdej budowli z cegły i zaprawy na South Main Street. Potrafi opowiedzieć historię każdej rodziny, która mieszkała w domach o rzut kamieniem od drzewa.

Ale ten tajemniczy dąb sprawia, że ​​się potyka.

Według Smitha, chociaż drzewo zostało posadzone między drzewami, które musiały zostać zatwierdzone przez administrację wsi, zanim mogło zostać posadzone, nie ma żadnych zapisów, w jaki sposób drzewo się tam dostało.

Prawdziwe pochodzenie drzewa nigdy nie zostanie ujawnione, ale zasady, jak i dlaczego powstało, zachwycą Polskę, gdy drzewo wrośnie głębiej w ziemię i historię wsi.

READ  Łukaszenka ostrzega przed wybuchem w Polsce nad kryzysem granicznym | Aktualności

[email protected]

Dzisiejsze ważne wiadomości i więcej w Twojej skrzynce odbiorczej