Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Węgierscy kibice zostali wykluczeni z kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Polsce po zakłóceniach podczas meczu Anglii na Wembley | wiadomości piłkarskie

Węgrzy kibice nie będą mogli uczestniczyć w finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Polsce 15 listopada po starciach z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​doszło do „niewielkich zakłóceń” ze strony odwiedzających kibiców na meczu 12 października po tym, jak funkcjonariusze weszli na wybieg, aby aresztować osobę za to, co określiła jako rasistowskie przestępstwo porządku publicznego.

W dokumencie opublikowanym przez FIFA w poniedziałek stwierdzono, że kibice zostaną wykluczeni z jednego meczu poza domem w wyniku niewłaściwego zachowania, a węgierska federacja nałożyła grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (nieco ponad 60 000 funtów).

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu i stwierdziła w ówczesnym oświadczeniu, że „zdecydowanie potępia” chaos na Wembley.

21 września Komisja Dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch meczów u siebie za zamkniętymi drzwiami, z których jeden został zawieszony z powodu rasistowskich nadużyć wymierzonych w angielskich graczy Raheema Sterlinga i Judda Bellinghama podczas meczu kwalifikacyjnego w Budapeszcie 2 września.

W związku z tym incydentem związek został ukarany grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (niecałe 160 000 funtów).

Węgry musiały zagrać u siebie w eliminacjach z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią i Polską zostały zawieszone po tym, jak kibice rzucili rakiety na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swoją bramkę.

W lipcu UEFA nałożyła na Węgierski Związek Piłki Nożnej zakaz dwumeczowy po dochodzeniu w sprawie zachowania kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

Ta kara zostanie zastosowana do ich nadchodzących meczów rozgrywek UEFA, które odbędą się w Lidze Narodów od czerwca przyszłego roku.

Tymczasem kolejny przeciwnik Anglii, Albania, musi rozegrać swój ostatni mecz kwalifikacyjny u siebie z Andorą 15 listopada za zamkniętymi drzwiami po zamieszaniu podczas meczu u siebie z Polską, również 12 października.

READ  Powrót Fraser Price i odnowione rabaty w Nairobi | zapowiedź

Mecz w Tiranie został chwilowo zawieszony po rzuceniu butelek na boisko po bramce Karola Świderskiego dla Polski w 77. minucie.

Wycofanie gotówki Aston Villa dla Polski

Obrońca Aston Villi Mate Kas został po raz pierwszy powołany do kadry Polski przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Andorą i Węgrami.

Dzieje się to po tym, jak 24-latek, za pośrednictwem matki i dziadka, został podpisany w zeszłym miesiącu wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego.

Kash po raz pierwszy rozmawiał z Polską Federacją trzy lata temu o możliwości zmiany lojalności, a po otrzymaniu obywatelstwa zamieścił na Instagramie wiadomość, którą określił jako „bardzo ważny i dumny dzień”.

Połączenie zostało potwierdzone przez polskojęzyczny tweet w poniedziałek.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie A grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Świata, trzy punkty za Anglią i zmierzy się z Andorą 12 listopada przed meczem u siebie z Węgrami 15 listopada.