Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według Wielkiej Brytanii ponad połowa ukraińskich czołgów zdobytych przez Putina

Według Wielkiej Brytanii ponad połowa ukraińskich czołgów zdobytych przez Putina

s

Brytyjscy szefowie obrony powiedzieli w swojej najnowszej aktualizacji, że eksploatowane rosyjskie czołgi stanowią obecnie dużą część ukraińskiego sprzętu wojskowego.

Aktualizacja wywiadu z piątku mówi, że Ukraina prawdopodobnie zdobyła co najmniej 440 rosyjskich czołgów podstawowych i około 650 innych pojazdów opancerzonych od rozpoczęcia inwazji w lutym.

„Niewykluczone, że ponad połowa ukraińskiej floty czołgów w terenie składa się obecnie z przechwyconych pojazdów” – poinformowało Ministerstwo Obrony.

„Niepowodzenie rosyjskich załóg w zniszczeniu nienaruszonego sprzętu przed wycofaniem lub poddaniem się, podkreśla zły stan wyszkolenia i niski poziom dyscypliny w bitwie.

„Przy rosyjskich formacjach znajdujących się pod silnym obciążeniem w kilku sektorach i coraz bardziej sfrustrowanym morale żołnierzy, Rosja prawdopodobnie nadal będzie tracić ciężką broń”.

Według doniesień siły rosyjskie poniosły ciężkie straty i próbowały ewakuować rannych za pomocą sprzętu z południowego regionu Chersoniu.

Prezydent Rosji Władimir PutinLudzie Hezbollahu walczą o zdobycie terytorium pośród zaciekłego natarcia armii ukraińskiej.

Widziano, jak Rosjanie ewakuowali około 150 rannych żołnierzy w Chersoniu i Ługańsku, korzystając z najbliższych przepraw przez Dniepr.

Gdy armia rosyjska wycofuje się pod strajkami sił ukraińskich uzbrojonych w zachodnią broń, Władimir Putin podniósł stawkę, anektując cztery ukraińskie regiony i ogłaszając częściową mobilizację do 300 000 rezerwistów w celu wzmocnienia linii frontu.

Odwołanie spowodowało chaos, ponieważ wojsko walczy o zaopatrzenie nowych rekrutów, z których wielu poproszono o zakup apteczek i innych niezbędnych rzeczy i pozostawiono spać na podłodze, czekając na wysłanie na front. raporty.

Setki tysięcy ludzi uciekło z Hordy i przekroczyło granice Rosji z sąsiadami byłego Związku Radzieckiego.

Żołnierze ukraińscy w obwodzie donieckim

/ AFP przez Getty Images

Po serii poważnych porażek w ostatnich tygodniach Kreml obiecał bronić się wszelkimi dostępnymi sposobami – nie wykluczając użycia broni jądrowej.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w czwartek wieczorem Zagrożenie nuklearnym „Armagedonem” na najwyższym poziomie Od 1962 r. kryzys kubański.

Przemawiając w czwartek podczas zbiórki pieniędzy dla Senackiej Komisji Kampanii Demokratycznej, Biden powiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin jest „człowiekiem, którego znam dość dobrze” i że rosyjski przywódca „nie żartował, gdy mówił o zastosowaniu podejścia taktycznego”. bronie nuklearne lub broni biologicznej lub chemicznej.

„Nie mieliśmy do czynienia z perspektywą Armagedonu od czasu Kennedy’ego i kryzysu rakietowego na Kubie” – dodał.

Niektórzy obserwatorzy argumentowali, że NATO mogłoby zaatakować Rosję konwencjonalną bronią, gdyby Putin nacisnął nuklearny guzik.

READ  Wojna rosyjska na Ukrainie: Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że Moskwa naruszyła traktaty antydyskryminacyjne i terrorystyczne