Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia „zbliża się” koniec pandemii Covid-19

Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała, że ​​koniec pandemii Covid-19 jest „w zasięgu wzroku”.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że cotygodniowe zgony z powodu wirusa na całym świecie są na najniższym poziomie od marca 2020 r. – miesiąca, w którym Wielka Brytania została zablokowana.

„W zeszłym tygodniu liczba zgłoszonych cotygodniowych zgonów z powodu Covid-19 była najniższa od marca 2020 r.


Widzimy linię mety, jesteśmy na zwycięskiej pozycji. Ale teraz jest najgorszy czas, aby przestać biegać

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus

„Nigdy nie byliśmy w lepszej sytuacji, aby zakończyć pandemię – jeszcze nas tam nie ma, ale koniec jest już w zasięgu wzroku.

„Maratończyk nie zatrzymuje się, gdy zbliża się do mety, biega bardziej agresywnie, z całą energią, która mu została. Więc musimy”.

„Widzimy linię mety, jesteśmy na zwycięskiej pozycji. Ale teraz jest najgorszy czas, aby przestać biec.

„Nadszedł czas, aby biegać jeszcze ciężej i upewnić się, że przekroczymy linię i zbierzemy owoce całej naszej ciężkiej pracy.

„Jeśli teraz nie wykorzystamy tej okazji, ryzykujemy większą liczbą zmiennych, większą liczbą zgonów, większymi zakłóceniami i większą niepewnością. Wykorzystajmy tę okazję”.

Dzisiaj Światowa Organizacja Zdrowia publikuje sześć krótkich raportów politycznych, w których nakreśla kluczowe działania, które wszystkie rządy muszą teraz podjąć, aby zakończyć wyścig.

„Możemy wspólnie zakończyć tę pandemię, ale tylko wtedy, gdy wszystkie kraje, producenci, społeczności i osoby fizyczne podejmą kroki i wykorzystają tę szansę”.

Dokumenty zawierają wytyczne dotyczące testów, szczepień, najlepszych praktyk w zakresie zarządzania chorobami, utrzymywania środków kontroli zakażeń w placówkach opieki zdrowotnej, zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji i udziału społeczności.

„Dzięki dostępowi do istniejących narzędzi ratujących życie i odpowiedniemu ich wykorzystaniu, Covid-19 może stać się możliwą do opanowania chorobą ze znacznie zmniejszoną zachorowalnością i śmiertelnością”, mówi jeden z artykułów.

Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że ​​w 2021 roku dzięki szczepionkom Covid-19 uniknięto 19,8 miliona zgonów, a na całym świecie podano 12 miliardów dawek.

Dr Tedros Adhanom (Naukowy/Penn)

Ostrzegła jednak, że wirus pozostaje „ostrą globalną sytuacją kryzysową” i podkreśliła, że ​​w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 r. ponad milion osób zmarło z powodu Covid-19.

„Transmisja wirusa pozostaje silna” – czytamy w dokumencie. „Powracające fale chorób i pojawianie się nowych zmiennych nadal stanowią ryzyko i wyzwania”.

Pojawia się, gdy urzędnicy brytyjscy podkreślili, że nie planuje się, aby ludzie mogli prywatnie kupować szczepionki przeciw Covid-19.

Szczepionka przeciw grypie jest oferowana co roku osobom z grup wysokiego ryzyka, a osoby spoza tych grup mogą kupić szczepionkę prywatnie, jeśli chcą.

Ale Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej potwierdziło lekarzowi GP Pulse, że nie ma planów naśladowania tego programu za pomocą szczepionki przeciw Covid, a dostawy są dostępne tylko za pośrednictwem NHS.

Zakażenia Covid-19 w Wielkiej Brytanii spadły do ​​najniższego poziomu od prawie 11 miesięcy.

Szacuje się, że według Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) w tygodniu kończącym się 28 sierpnia w sumie 944 700 osób w domach prywatnych zaraziło się koronawirusem.

To najniższa suma w Wielkiej Brytanii od tygodnia kończącego się 2 października 2021 r., kiedy to liczba wynosiła 942 600.

Liczba infekcji sięgnęła 3,8 miliona na początku lipca tego roku podczas rozprzestrzeniania się podwariantów Omicron BA.4 i BA.5, ale w ostatnich tygodniach nastąpiła szeroka tendencja spadkowa.

W skali kraju infekcje nadal spadają w Anglii i Walii, podczas gdy tendencja w Szkocji i Irlandii Północnej jest niepewna, podał Urząd Statystyczny.

Pod koniec sierpnia poziom alarmowy Covid-19 w Wielkiej Brytanii został obniżony z poziomu trzeciego do poziomu drugiego.

Alarm drugiego poziomu oznacza, że ​​Covid-19 jest „ogólnie w obiegu, ale natychmiastowe stresy zdrowotne związane z Covid-19 i transmisją maleją lub stabilizują się”.

W tygodniu kończącym się 2 września w Anglii i Walii odnotowano 8868 zgonów, a 314 zgłoszono przypadki „nowego koronawirusa (COVID-19)”, co stanowi 3,5% zgonów, według Urzędu Statystyk Narodowych.

READ  Owce ścinają 18 kg wełny po trzech latach ciąży | Nowa Zelandia