Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według doniesień People Can Fly zwalnia 30 deweloperów w miarę zmniejszania się zakresu gier Square Enix

Według doniesień People Can Fly zwalnia 30 deweloperów w miarę zmniejszania się zakresu gier Square Enix

Według doniesień People Can Fly zwolniło ponad 30 programistów pracujących nad niezapowiedzianą grą Square Enix.

W wewnętrznej wiadomości e-mail udostępnionej użytkownikowi KotakuAdam Alker, kierownik ds. rozwoju w People Can Fly, powiedział, że cięć dokonano ze względu na ograniczenia budżetowe i kurczący się zakres projektu.

Kolejnych 20 osób pracujących nad grą o kryptonimie Project Gemini również rzekomo zostało przeniesionych do innych projektów w polskim studiu.

Źródło podało Kotaku, że czas trwania kampanii Gemini będzie krótszy niż wcześniej planowano, a lista jego wrogów również zostanie zmniejszona.

„Rozumiemy, że ta decyzja ma wpływ na każdego z Was i chcemy wyrazić naszą wdzięczność za Waszą ciężką pracę, poświęcenie i dotychczasowy wkład” – Alker napisał w swoim e-mailu do dotkniętych pracowników.

„Tym osobom, które odchodzą ze studia w związku z tymi zmianami, wyrażamy nasze szczere uznanie za umiejętności i doświadczenie, które wniosłeś do zespołu. Trzymamy kciuki za Twoje kolejne kroki w tworzeniu gier i oferujemy Ci wszystko nasze wsparcie.

People Can Fly, które w 2022 roku obchodziło swoje 20. urodziny i w latach 2012-2015 było własnością Epic Games, jest twórcą gier Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment i Outriders firmy Square Enix.

Od lipca 2023 r. Gemini był jednym z ośmiu tytułów opracowywanych w People Can Fly Studios.

W tym samym miesiącu firma ogłosiła, że ​​podpisała umowę na opracowanie nowego tytułu dla Xbox Game Studios. Firma podała, że ​​projekt Maverick będzie w całości finansowany przez właściciela praw własności intelektualnej, firmę Microsoft, a jego budżet będzie się wahał od 30 do 50 milionów dolarów.

People Can Fly wypuściło w zeszłym tygodniu Bulletstorm VR na PlayStation VR2, Meta Quest i SteamVR.