Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według Cheneya McCarthy przedkłada polityczną przewagę nad obronę demokracji

  • Kevin McCarthy, przedstawiciel GOP w Polsce, powiedział, że należy zagwarantować prawo Ukraińców do obrony demokracji.
  • W wywiadzie CNN, Rzeczniczka GOP Liz Cheney powiedziała, że ​​McCarthy nie broni demokracji w kraju.
  • Cheney powiedział, że McCarthy „nie złożył przysięgi konstytucyjnej w obliczu swoich osobistych korzyści politycznych”.

Rzeczniczka GOP Liz Cheney powiedziała w niedzielę, że przywódca mniejszości House, Kevin McCarthy, nie zdołał obronić demokracji, stawiając na pierwszym miejscu własne aspiracje polityczne.

Cheney, wiceprzewodniczący komisji Izby ds. śledztwa w sprawie zamieszek na Kapitolu, powiedział: CNN Jack Tapper W wywiadzie McCarthy powiedział: „Nie złożył przysięgi na wierność Konstytucji w obliczu własnych korzyści politycznych”.

Przewodnicząc ponadpartyjnej delegacji do Polski wspierającej demokrację Ukrainy, kongresmenka odpowiedziała na niedawną wypowiedź McCarthy’ego.

„Cały świat obserwuje to, co dzieje się na Ukrainie” – powiedział McCarthy Powiedział. „Widzimy okrucieństwa popełnione przez Władimira Putina, a co ważniejsze, widzimy odwagę narodu ukraińskiego.

Tapper zapytał Cheneya, jednego z dwóch republikanów w komisji Izby Reprezentantów 6 stycznia, czy istnieje „jakakolwiek rozbieżność” między raportem McCarthy’ego o kolizji statku a jego działaniami w domu.

„Mówię, że to, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie, jest przypomnieniem, że demokracja jest słaba i że należy ją chronić. Każdy ma obowiązek to robić” – odpowiedział Cheney. Jako prawodawca McCarthy tego nie zrobił.

McCarthy wcześniej odmówił pomocy w dochodzeniu panelu z 6 stycznia w sprawie tego, czy były prezydent Donald Trump spowodował zamieszki na Kapitolu.

Chociaż początkowo przyznał się do ataku w przemówieniu na piętrze House, tydzień po zamieszkach, później poparł wysiłki na rzecz zmiany wyborów.

McCarthy odmówił również poparcia Cheneya i przedstawiciela Adama Kingsingera po tym, jak Republikański Komitet Narodowy głosował za naciskiem na działania kontrolne. Obaj zasiadają w komitecie 6 stycznia i byli jednymi z garstki republikanów, którzy głosowali za usunięciem Trumpa. McCarthy poparł Harriet Hagman, prawicową kandydatkę startującą w prawyborach GOP przeciwko Cheney.

READ  Polska przygotowuje się na powódź ukraińskich uchodźców - POLITICO

„W ostatecznym rozrachunku każdy z nas będzie odpowiedzialny za swoje czyny i czyny, ale jeśli nie będziemy opowiadać się za naszą konstytucją, jeśli nie będziemy opowiadać się za demokracją, jeśli nie będziemy opowiadać się za wolnością. Musimy zawsze pamiętaj, że inaczej nasza demokracja jest w niebezpieczeństwie” – powiedział Cheney.