Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według agencji Reuters, projekt spirali węglowej w Polsce jest nadal w toku

© Reutera.

WARSZAWA (Reuters) – Ministerstwo własności państwowej (MAP) poinformowało w czwartek, że zgodnie z planem zamknie państwowe elektrownie węglowe, co wywołało spekulacje na temat planów pozyskania funduszy przez dwie firmy w drodze emisji akcji. Ostatnio.

W ubiegłym roku rząd poinformował, że planuje przenieść aktywa węglowe do nowej państwowej spółki, aby skoncentrować się na zielonej energii, ale w tym tygodniu PGE i Enea ogłosiły, że pozyskują kapitał, wzbudzając zaniepokojenie niektórych analityków. Proces może być problematyczny.

„Proces segregacji aktywów wydobywczych węgla przebiega zgodnie z planem. Propozycje podwyższenia kapitału przez firmy w żaden sposób nie wpłyną na plany MAP w tym zakresie” – powiedział Reuterowi.

Polska produkuje energię elektryczną z silnie zanieczyszczającego węgla, ale planuje zwiększyć emisję energii jądrowej i odnawialnej.

Przeniesienie aktywów, które nie obejmują kopalń węgla kamiennego, ma się zakończyć w II lub III kwartale 2022 r.

We wtorek PGE, największa polska firma energetyczna, poinformowała, że ​​planuje pozyskać z emisji akcji około 3,2 mld USD (803,39 mln USD) na przyspieszenie inwestycji w odnawialne źródła energii, dekarbonizację i dystrybucję.

Kolejna państwowa Enea ogłosiła planowaną emisję akcji dzień później.

Emisje giełdowe mogą „wskazywać złożoność procesu i jego wydłużenie w czasie”, powiedział w środowym nocie analityk Trigon TM Michael Cossack.

Resort poinformował, że dokonuje przeglądu planów obu firm.

Państwo posiada 57,39% udziałów w PGE i 51,5% udziałów w Enei.

(1 USD = 3,9831 Slodis)

Zastrzeżenie: Media Fusion Przypominam, że dane na tej stronie nie są aktualne ani dokładne. Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty futures) i ceny forex nie są dostarczane przez giełdy, ale przez animatorów rynku, więc ceny mogą być niedokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, co wskazuje, że nie są one orientacyjne i odpowiednie do celów handlowych. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty biznesowe poniesione przez użytkownika w związku z wykorzystaniem tych danych.

READ  W Polsce odkryto liczący 5000 lat grób i zamek

Media Fusion Lub ktokolwiek związany z Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach zawartych na tej stronie, w tym danych, notowaniach, wykresach i sygnałach kupna/sprzedaży. Bądź w pełni poinformowany o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, który jest jedną z najbardziej ryzykownych form inwestycji.