Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wciąż najlepszy tablet: recenzja Microsoft Surface Pro 9

Powiększenie / Surface Pro 9 firmy Microsoft.

Andrzeja Cunninghama

Porozmawiajmy o Surface Pro 9.

Który Surface Pro 9? Nie wersja z 5G, która jest dostarczana z procesorem Microsoft SQ3 Arm firmy Qualcomm i typowymi wadami Arm Windows (stosunkowo niska wydajność, ciągłe problemy ze zgodnością aplikacji) – ale waniliowy, zwykły stary Surface Pro 9, Intel – podstawa, która jest idzie na dekadę modeli Surface Pro numerowanych.

Poza tym zamieszaniem w nazwie, zwykły Surface Pro 9 nie ma zaskakiwać. To (w większości) poprawia wydajność, podczas gdy (w większości) zachowuje nienaruszone wszystko, co działało w poprzednich modelach. Każdy, kto nie lubił tabletu Surface, nie wygra, ale dla każdego, kto kocha tablet Surface w wieku od 3 do 5 lat, powinna to być całkiem bezpieczna aktualizacja.

widzieć i czuć

osłona klawiatury.  Składa się, odsłaniając przegródkę na Slim Pen 2.
Powiększenie / osłona klawiatury. Składa się, odsłaniając przegródkę na Slim Pen 2.

Andrzeja Cunninghama

Podstawowa konstrukcja nowego Surface Pro jest dokładnie taka sama Tak jak osiem lat temukiedy Microsoft odkrył w pełni regulowaną podpórkę i składaną klawiaturę ekranową w celu zwiększenia stabilności i zapobieżenia wrażeniu, że całe urządzenie na stole lub kolanach nie czuje się dyskietka (badali niektórzy producenci tabletów) Postanowiłem się nie uczyć).

Od tego czasu projekt ewoluował stopniowo, wybierając porty USB-C (i zgarniając USB-A), przycinając krawędzie ekranu, rozszerzając sam ekran i stając się coraz szybszym i większym. Największa zmiana nastąpiła w zeszłym roku, kiedy Microsoft przeprojektował front tabletu na tyle, by przełamać kompatybilność ze starszymi obudowami Surface Type, zwiększając rozmiar ekranu z 12,3 do 13 cali. Surface Pro 8 odwrócił zmiany konstrukcyjne, które Microsoft wprowadził dla opartego na ramieniu Surface Pro X dwa lata temu i oba są kompatybilne z tymi samymi osłonami klawiatury i innymi akcesoriami.

W porównaniu z tymi zmianami aktualizacje Surface Pro 9 są szczególnie Na tyle mały, że większość ludzi nawet tego nie zauważa. Przyciski i porty zostały przeniesione, ale plik Okładki klawiatury Microsoft Signature są takie sameEkran jest taki sam, a przednia i tylna kamera są takie same. Obsługa rysika jest taka sama (mamy kilka uwag na temat pióra Surface Slim Pen 2 w Recenzja Surface Pro 8). Jest lżejszy, ale nie tak bardzo, że można to zauważyć (tylko 0,02 funta). Surface Pro 9 jest dostępny w kolorach innych niż grafit i platyna, z opcją „leśnej” zieleni i „szafirowej” niebieskiej kolorystyki (nasza jednostka testowa jest szafirowa i wygląda bardzo ładnie). Domyślna tapeta kwiatowa systemu Windows 11 jest dopasowana kolorystycznie do wybranego przez Ciebie wykończenia, co jest miłym akcentem.

jasność ekranu.  Surface Pro 9 wypada nieco jaśniej niż jego poprzednik na naszym kolorymetrze, choć nie jest to tak naprawdę zauważalne dla oka.
Powiększenie / jasność ekranu. Surface Pro 9 wypada nieco jaśniej niż jego poprzednik na naszym kolorymetrze, choć nie jest to tak naprawdę zauważalne dla oka.

Andrzeja Cunninghama

Kolejny cię zmienia może Zauważ, że gniazdo słuchawkowe znika wszędzie tam, gdzie gniazda słuchawkowe (które idealnie pasują, ale z jakiegoś powodu już nie działają), gdy umrą. Gdybym miał wymienić wszystkie urządzenia w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat, które zostały wydane bez gniazda słuchawkowego, bylibyśmy tu cały dzień. Powiem tylko, że wraz ze wzrostem liczby urządzeń bez gniazda słuchawkowego w moim życiu wzrosła ilość czasu, który spędziłem przeklinając Bluetooth i związane z nim technologie.

Za każdym razem, gdy mój telefon odmawiał połączenia z moimi słuchawkami dousznymi, ponieważ zamiast tego łączyły się z komputerem na piętrze powyżej; Za każdym razem, gdy baterie wyczerpią się w środku czegoś; Za każdym razem, gdy pączek spada mi z ucha na ziemię lub chodnik, zastanawiam się, czy naprawdę mamy ulepszyć rzeczy lub jeśli po prostu zastąpimy jeden zestaw problemów innym, droższym zestawem problemów. Czasami nadal używam przewodowych słuchawek i nie mogę powiedzieć, że brakuje mi drutu, który wisi i przykleja się do wszystkiego. Ale są niezawodne i przewidywalne, dwa przymiotniki, które nie należą do żadnej rozmowy o dźwięku Bluetooth, chyba że przed nimi umieścisz „un-”.

W każdym przypadku. Dźwięk Bluetooth na Surface Pro 9 nie brzmi lepiej ani gorzej niż na większości używanych przeze mnie urządzeń.

Przejdź do dyskusji…

READ  Sonic Frontiers Story Trailer oficjalnie potwierdza listopadową premierę