Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Ważny postęp” w zakresie penetracji ciężkiego pancernego Linii Sorovikina na Ukrainie

„Ważny postęp” w zakresie penetracji ciężkiego pancernego Linii Sorovikina na Ukrainie

Analitycy twierdzą, że Ukraina mogła poczynić „znaczące postępy” w południowym Zaporożu po doniesieniach o penetracji pojazdów opancerzonych przez główną linię obrony Rosji w regionie.

Rzecznik wojskowy powiedział, że siły na zachód od wsi Wierbow poczyniły głęboki postęp, po raz pierwszy omijając umocnienia i rowy przeciwpancerne, w tym tzw. Zęby Smoka.

Źródła rosyjskie zaprzeczają, jakoby linia Sorovikina, nazwana na cześć byłego rosyjskiego dowódcy na Ukrainie, została naruszona. Jednak geolokalizowany materiał filmowy pokazał, że pojazdy opancerzone Marder i Stryker z 82. Brygady Powietrzno-Szturmowej Kijowa przepływają przez luki w obronie.

Instytut Studiów nad Wojną (ISW) określił to wydarzenie jako „ważny punkt zwrotny” w kontrofensywie Ukrainy na południu.

Dodał: „Zdolność do wprowadzenia pojazdów opancerzonych do i przez najsilniejszą rosyjską obronę w celu zatrzymania ich i obsługi w pobliżu przygotowanych rosyjskich pozycji obronnych jest ważną oznaką postępu ukraińskiej kontrofensywy”.

„Te małe kroki taktyczne mogą być początkiem większego, bardziej znaczącego postępu, chociaż jest za wcześnie, aby formułować wiarygodne prognozy”.

Śledź najnowsze aktualizacje tutaj.

READ  Wojna na Ukrainie: niepokorny ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski mówi, że „nie ukrywa się”, ujawniając swoje stanowisko w Kijowie | wiadomości ze świata