Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wayne Rooney: Trener Derby County kwestionuje harmonogram meczu w Birmingham

Kamel Jowiak (R) zadebiutował w Polsce w 2019 roku

Trener Derby County, Wayne Rooney, skrytykował decyzję o wyznaczeniu piątkowego meczu jego drużyny pod koniec przerwy międzynarodowej.

Oznacza to, że 23-latek nie zostanie uwzględniony w piątkowym meczu wyjazdowym z Birmingham City.

„Rozumiem, gra jest w telewizji, ale nie rozumiem, dlaczego nie może być po 24 godzinach w telewizji” – powiedział Rooney.

Jozoyak zagrał także w wygranym przez Polskę meczu z Albanią 2 września iw tym sezonie wystąpił w derbach siedem do tej pory, zaczynając sześć razy.

– Wiem, że jest młody, ale grał większość meczów dla nas i nie był dostępny do selekcji, ponieważ nasz mecz w piątek wieczorem jest frustrujący jako trener – powiedział Rooney.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem do czynienia z wieloma i to kolejna sprawa”.

Mecz Birmingham rozpoczyna się w sześciu meczach w ciągu 22 dni przed derbami, a Rooney jest zaniepokojony nadmiernymi wydatkami na wysiłki jego młodszych graczy, którzy są częścią jego drużyny, ponieważ był w stanie sprowadzić wolnych agentów tylko tego lata z powodu transferu zakaz.

„Czasami możesz popchnąć gracza dalej, niż naprawdę musi iść, ale zawsze muszę być ostrożny.

– Jeśli będę naciskał na piłkarzy, a oni doznają kontuzji, mam bardzo dobrych młodych piłkarzy, którzy potrzebują trochę czasu na przygotowanie się do tej ligi i będę musiał na nich polegać, ale nie jest sprawiedliwe rzucanie ich, zanim będą gotowi.

„Myślę, że nie powinno być meczów w piątek (po przerwie międzynarodowej) – i to samo w przypadku każdej z drużyn w turnieju, które mają międzynarodowych graczy.”

READ  JD Sports osiąga rekordowe zyski pomimo zamykania sklepów