Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Wąski” demontaż PS5 ukazuje sprytną inżynierię odłączanego napędu

„Wąski” demontaż PS5 ukazuje sprytną inżynierię odłączanego napędu

Nowa konsola PlayStation 5 nie jest jeszcze dostępna – nie ma nawet ustalonej daty premiery – ale niektórzy YouTuberzy już ją dostali, w tym Dave Lee z kanału Dave2D. Wyślij mnie rozdrobnionego na konsolę wczoraj, a jeśli ciekawi Cię, jak działa odłączany dysk, jest to najlepszy wygląd, jaki uzyskasz bez konieczności kupowania PS5 za 499,99 USD pod koniec tego miesiąca.

Po tym, jak Lee zdejmie plastikową osłonę boczną PS5, zobaczysz napęd z trzema śrubami skierowanymi w twoją stronę. Na początku myślałem, że to śruby pięciokątne, ale późniejsze powiększone zdjęcie pokazuje, że to zwykłe śruby krzyżowe. Głowa Phillipsa, jeśli wolisz. Cóż, nie ma tu niespodzianek. Dobry.

To nie może być takie proste. Ale to jest!
Klip: Dave2D / GIF: The Verge

Ale tylko wtedy Wyskakuje od razu. Śruby to był czerwony śledź! Taki elegancki styl!

Złącze napędu PS5.
Zrzut ekranu: Krawędź

Kiedy Lee odsuwa napęd na bok, ukazuje się port otoczony prostokątnym sześciokątem, w którym znajduje się złącze napędu. Właśnie to tak bardzo podoba mi się w projektowaniu urządzeń takich jak PowerMac G5. Widzisz część, trzymasz ją i wyjmujesz — nie ma twardego, kanciastego plastikowego złącza, które mogłoby kłuć spocone palce podczas kręcenia się nią. Bardzo smaczne.

Niezależnie od napędu, nowa PS5 to ładnie wyglądający system, jeśli jesteś fanem wyglądu spiczastego kołnierza Draculi, jaki można znaleźć w pierwszej wersji. Kiedy Lee umieszcza go obok oryginału, rozbieżność w rozmiarze jest bardziej radykalna, niż wykazały poprzednie porównania, nawet jeśli rozmiar nie różni się zbytnio; To wciąż więcej niż seria Xbox Lee twierdzi, że wydaje się też znacznie lżejszy — co jest świetne, gdy zabierasz PS5 na popołudniowy spacer (lub do domu znajomego).

READ  Inżynier Xbox naprawia 15-letni obrazek gracza dla użytkownika • Eurogamer.net

Jeśli chcesz zobaczyć resztę procesu rozbiórki, oto pełny film.