Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wall Street z zadowoleniem przyjmuje dane o inflacji, ale pozostaje niepewny w kwestiach geopolitycznych

Wall Street z zadowoleniem przyjmuje dane o inflacji, ale pozostaje niepewny w kwestiach geopolitycznych

  • Ceny producenta w USA wzrosły mniej niż oczekiwano
  • Walmart skacze po mocnych prognozach, inni detaliści rosną
  • Indeksy w górę: Dow 0,17%, S&P 0,87%, Nasdaq 1,45%

15 listopada (Reuters) – Główne indeksy Wall Street odnotowały we wtorek wzrosty, wstrząśnięte niepotwierdzonymi doniesieniami o wystrzeleniu rosyjskich rakiet w kierunku Polski, które podsyciły zmienność, gdy inwestorzy wykorzystali słabsze niż oczekiwano dane o inflacji z Rezerwy Federalnej USA.

Zapasy zostały wzmocnione przez wtorkowy raport o inflacji, który pokazał, że ceny producenta wzrosły o 8% wobec wzrostu o 8,3% w ciągu 12 miesięcy do października.

Zyski zbudowane na rajdzie rozpoczęły się w zeszły weekend od chłodniejszego niż oczekiwano raportu na temat cen konsumpcyjnych.

„Rynek był napędzany przez dane dotyczące inflacji, które były nieco niższe niż oczekiwano, a dane z zeszłego tygodnia nieco potwierdziły, że mogliśmy skręcić za róg inflacji” – powiedział Peter Tuss, prezes Chase Investment Advisors w Charlottesville. Wirginia.

„Rynek był nieco bardziej niestabilny dzisiejszego popołudnia po tym, jak pojawiły się informacje o wylądowaniu rosyjskiej rakiety w Polsce” – powiedział Tuz.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) S&P 500 wzrósł o 56,22 punktu, czyli o 0,17%, do 33 592,92. (.SPX) Nasdaq Composite zyskał 34,48 punktu, czyli 0,87%, do 3 991,73. (.IXIC) Dodał 162,19 punktów, czyli 1,45%, do 11 358,41.

Dwie osoby zginęły w wybuchu we wsi Przewodów we wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą, poinformowali strażacy, gdy sojusznicy NATO badali doniesienia, że ​​eksplozja została spowodowana przez rosyjskie pociski.

Associated Press zacytowała wcześniej wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA, który powiedział, że eksplozja nastąpiła po tym, jak rosyjskie rakiety wleciały do ​​Polski. Ale Pentagon powiedział, że nie może potwierdzić tego konta.

Po opublikowaniu raportu giełdy spadły przed południem, a Dow Jones spadł na ujemne, utrzymując się na stabilnym poziomie.

„Spadek był napędzany doniesieniami o lądowaniu rosyjskiej rakiety w Polsce” – powiedział Steve Sosnik, główny strateg w Interactive Brokers. „Może przerodzić się w coś znacznie gorszego, ale w tej chwili rynki są nerwowe, a nie panikują”.

Akcje Walmart Inc (WMT.N) Amerykański detalista wzrósł o 6,5% po podniesieniu rocznych prognoz sprzedaży i zysków, korzystając ze stałego popytu na artykuły spożywcze pomimo wyższych cen.

Akcje innych detalistów, w tym Target Corp (TGT.N) i Costco (KOSZT.O)Walmart podniósł się po raporcie. Target wzrósł o 3,9% przed środowym raportem, podczas gdy Costco zyskało 3,3%.

Magazyn domowy (HD.N) Akcje wzrosły o 1,6% po tym, jak wyniki sieci remontów domów pokazały, że wykorzystała wyższe ceny, aby zrekompensować spadek transakcji klientów w trzecim kwartale.

Postępujące emisje przewyższają liczbę malejących emisji na NYSE w stosunku 3,25 do 1; Na Nasdaq stosunek 2,01 do 1 sprzyjał awansującym.

S&P 500 odnotował 5 nowych 52-tygodniowych maksimów i ani jednego dołka; Nasdaq Composite zanotował 85 nowych szczytów i 76 nowych minimów.

Około 13,1 miliarda akcji przeszło z rąk do rąk na amerykańskich giełdach, w porównaniu ze średnią dzienną wynoszącą 12,2 miliarda w ciągu ostatnich 20 sesji.

Reportaż Louisa Kraskoppa i Karoliny Mandel, Shubhama Patry, Shruti Shankar, Amrutha Khandekar i Angiki Biswas w Nowym Jorku; Dodatkowe raporty autorstwa Devika Jaina; Montaż autorstwa Shaunaka Dasgupty i Aruna Koiyura

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.