Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Walijski Związek Rugby |  Walia i terytoria

Walijski Związek Rugby | Walia i terytoria

Podczas gdy trener gospodarzy Brian Hayward był zachwycony, na twarzach polskiego walijskiego trenera Christiana Hitta pojawił się również szeroki uśmiech, gdy po raz ostatni eksperymentował ze swoją drużyną przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Rugby.

Drużyna Hayward rozpocznie kampanię Six Nations U20 przeciwko zeszłorocznemu Grand Slammers w Irlandii w Colwyn Bay 3 lutego. W międzyczasie polska drużyna Hitta weszła do pierwszej ligi europejskiego rugby poza Sześciu Narodów, grając w Bukareszcie z Rumunią w Pucharze Świata.

W związku z Mistrzostwami Świata we Francji, które odbędą się w tym roku, nie będzie im łatwo u siebie z Portugalią i innym krajem, gdzie dwa tygodnie później zmierzą się z Polską.

W poprzednim sezonie przybyli do Walii i pokonali zarówno Cross Keys, jak i Cardiff Met, a Hitt, który pracował jako specjalista ds.

„WRU fantastycznie zorganizowało dla nas pobyt i treningi w Vale of Glamorgan, a zobaczenie, jakie udogodnienia mają nasi gracze, totalni amatorzy, mają na jednym z najlepszych na świecie krajów rugby. rozwijać swoich graczy” – powiedział Hitt.

„To było dla nas wspaniałe, że mogliśmy zagrać mecz z drużyną U20 Byrona. Zrekrutowaliśmy wielu młodych graczy, aby dać im szansę sprawdzenia się w starciu z drużyną, która przygotowuje się do głównych mistrzostw.

Hitt ujawnił również, że jego drużyna otrzymała kilka nieocenionych porad trenerskich od dwóch napastników Ospreys: prostytutki Scotta Baldwina i locka Bradleya Daviesa. Ma już obecnego trenera Cross Keys i byłego obrońcę Walii Morgana Stoddarta jako personel zaplecza.

„Ich doświadczenie i techniki trenerskie są nieocenione i mamy nadzieję, że wykorzystamy je jak najlepiej, przygotowując się do Mistrzostw Europy w Rugby” – powiedział Hitt.

Trener reprezentacji Polski, Christian Hitt, sprowadził w tym tygodniu reprezentantów Walii, Scotta Baldwina i Bradleya Daviesa, na dodatkowe doświadczenie w treningu.

„Wspaniale było mieć ich w naszym obozie i podzielić się swoją opinią. Bradley ma głęboką wiedzę na temat line-outu i obaj dali z siebie 100%, kiedy byli z nami.

READ  UE zakwestionuje Polskę w związku z rosyjskim prawem dotyczącym wpływów

Polakom udało się zdobyć dwie próby na Arms Park, ale zmagali się z tempem walijskiej młodzieży.

Skrzydłowy Swansea i Ospreys, Harry Houston, asystowali przy dwóch próbach, podobnie jak kolega ze skrzydła Morgan.

Harris Williams miał klamrę, a centrum Newport and Dragons Harry Ackerman miał dwie. Cameron Winnett przekroczył kolejną próbę na własnej połowie, podczas gdy Harlequins zablokował Jonny’ego Greena, który dostał rzut karny. Dan Edwards kopnął dwie konwersje w pierwszej połowie, a Harrison James dodał pięć w drugiej połowie.

„Chcieliśmy spróbować dopasować ich fizycznie, co jest trudne dla młodych graczy przeciwko starszej drużynie. Z pewnością wykonaliśmy lepszą robotę, biorąc pod uwagę to, co nadchodzi przeciwko Irlandii za dwa tygodnie” – powiedział Hayward.

„Tempo, w jakim graliśmy i wysokie tempo, które włożyliśmy w naszą grę, było zadowalające. Pracowaliśmy nad wyprowadzeniem piłki do przodu i wprowadzeniem piłki do gry.

„To postawiło nas w czołówce, a jeśli oni mogą to zrobić, jestem pewien, że jesteśmy w tyle, aby wyrządzić szkody jakiejkolwiek drużynie”.