Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W związku ze strzelaniną w Lewiston przełożono rozgrywki play-off w Maine High School

W związku ze strzelaniną w Lewiston przełożono rozgrywki play-off w Maine High School

Stowarzyszenie dyrektorów stanu Maine przełożyło stanowy turniej szkół średnich zaplanowany na piątek i sobotę, ponieważ organy ścigania prowadzą obławę na podejrzanego w związku z strzelaniną, w której w środowy wieczór w Lewiston zginęło 18 osób.

Mistrzostwa w siatkówce i przełajach zostały przełożone na przyszły tydzień.

Status rozgrywanych w ten weekend meczów play-off piłki nożnej, hokeja na trawie i piłki nożnej jest niejasny, ponieważ dziesiątki okręgów szkolnych przełożyły zajęcia w czwartek i mogą stanąć przed tym samym wyborem w piątek. Wydano nakazy zapewnienia schronienia dla Lewiston i reszty hrabstwa Androscoggin, a w czwartkowe popołudnie rozszerzono je na północne hrabstwo Sagadahoc.

„Szkoły w całym stanie borykają się z tym problemem. „To naprawdę wpłynęło na wszystkich” – powiedział Mike Burnham, dyrektor wykonawczy Oddziału Międzyszkolnego MPA. „Ludzie zrozumieli, że to tragedia i wszyscy współpracują”.

Zaplanowane na piątkowy wieczór rozgrywki wojewódzkiego turnieju siatkówki klas A i B zostały przełożone na wtorek. Mecz klasy A pomiędzy Gorham i Scarborough zostanie rozegrany na Uniwersytecie Southern Maine o 18:30, a finał klasy B pomiędzy Yarmouth i Washington Academy zostanie rozegrany w Coney High w Augusta o 18:00. Finał klasy C pomiędzy Calais a Narraguagus odbędzie się w poniedziałek o 18:00 w Ellsworth High.

Zaplanowane na sobotę mistrzostwa stanu w przełajach przełożono o tydzień na 4 listopada. Wydarzenie nadal będzie się odbywać w szkole średniej Troy Howard w Belfaście.

Status większości meczów play-off piłki nożnej, hokeja i piłki nożnej zaplanowanych na piątek i sobotę stoi pod znakiem zapytania. W czwartkowym komunikacie prasowym MPA stwierdziło, że mecze rozgrywane w ten weekend „mogą zostać przełożone i przeniesione na początek przyszłego tygodnia”. Zmieniony harmonogram turniejów zostanie opracowany, gdy uzyskamy jaśniejszy obraz tego, kiedy szkoły będą mogły rozgrywać mecze.

Skutki strzelaniny w Lewiston były odczuwalne w całej społeczności sportowej szkół średnich w stanie.

Główny trener drużyny piłkarskiej Yarmouth Boys, Mike Haggerty, powiedział, że jego zespół ćwiczył w środę wieczorem, kiedy telefony kontuzjowanych zawodników „zaczęły włączać się i wyświetlać powiadomienia”, a słychać było mnóstwo syren zmierzających na północ.

READ  „Gra tygodnia” WKBN High School Football zaplanowana jest na 21. sezon

Wielu zawodników Haggerty’ego ma przyjaciół, którzy grali w piłkę nożną w Lewiston High School i Edwarda Little’a z Auburn, powiedział. Wielu mieszkańców Yarmouth pracuje w służbie zdrowia, niektórzy w rejonie Lewiston/Auburn. Mieszkańcy Lewiston i sąsiedniej Lizbony pracują w okręgu szkolnym Yarmouth.

„Piłka nożna i opieka zdrowotna w dużej mierze powiązały Yarmouth” – powiedział Haggerty. „Efekty fali dotarły do ​​nas. Dotarły aż do Yorku, wszędzie. To strasznie niepokojące”.

Zespół Hagerty’ego zajmuje pierwsze miejsce w klasie B South i ma rozegrać mecz z zespołem nr 4 w Yorku w sobotę o godzinie 18:00 w ramach trzeciego z trzech regionalnych meczów play-off u siebie w półfinale. Najwyżej sklasyfikowana drużyna hokeja na trawie z Yarmouth zmierzy się z numerem 4 z Freeport o 13:00, a następnie najwyżej sklasyfikowana drużyna piłki nożnej dziewcząt zmierzy się z numerem 4 York o 15:30.

Ponadto ośmioosobowa drużyna piłkarska nr 1 z Yarmouth będzie gospodarzem regionalnego półfinału w piątek przeciwko Brunszwikowi.

„Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie tygodnia wolnego, a następnie wznowienie kwalifikacji” – powiedział Haggerty. „Możemy przedłużyć sprawę. Gdybym mógł głosować teraz, powiedziałbym, że poczekajmy tydzień, wykorzystajmy ten czas, aby zobaczyć, jak możemy najpierw pomóc ofiarom i szkołom, a potem martwić się sportem”.

Jedynymi aktywnymi drużynami, które nie biorą udziału w rozgrywkach posezonowych w ten weekend, są drużyny piłkarskie 12 Dywizji I. Mark Suhren, trener obrońcy tytułu Oxford Hills, również kwestionował zasadność rozegrania meczu w ten weekend.

„Jestem trenerem piłki nożnej, więc zwykle mówię ci: «Gramy. Ćwiczymy». Takie jest moje nastawienie” – powiedział Suhren w czwartek rano. „Ale nawet jeśli (strzelec) zostanie złapany w ciągu następnej godziny , czy chcę iść na trening? I grać jutro? Nie wiem. „Całkowicie nie przeszkadza mi to, że nie gram”.

Suhren zasugerował, że klasa A może odwołać wszystkie mecze w ten weekend i przejść do play-offów ośmiu drużyn, które rozpoczną się 3 listopada.

Dyrektor sportowy Scarborough, Mike Legg, powiedział, że wznowienie treningów i meczów powinno być decyzją społeczności. Scarborough była jedną z co najmniej 50 szkół zamkniętych w czwartek. W piątek w Scarborough odbędzie się mecz play-off dziewcząt w piłce nożnej, a jego drużyna piłkarska zagra w Thornton Academy. Pierwotnie mecz miał odbyć się w czwartek, ale został przełożony na piątek.

READ  Amanda Anisimova wybija złoto olimpijskie; Naomi Osaka następny

„Gdybyśmy nie mieli szkoły (piątek), nie wiem, jak zorganizowalibyśmy coś po szkole” – powiedział Legage. „Jeśli będziemy mieć szkołę, decyzja o organizowaniu wydarzeń będzie należała do kuratora”.

LeGage powiedział, że głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo wydarzenia. Czy będzie dostępna normalna liczba funkcjonariuszy policji do obsługi wydarzenia? Czy potrzeba czegoś więcej, aby ludzie czuli się bezpiecznie?

Legig powiedział, że należy wziąć pod uwagę również zdrowie psychiczne. Czy społeczność jest gotowa do gromadzenia się w otwartej przestrzeni publicznej? Czy powrót do normalnych zajęć naprawdę pomaga po tragedii?

Dodał: „Należy wziąć to wszystko pod uwagę”. „To wszystko są trudne i uzasadnione części procesu decyzyjnego i do podjęcia tej decyzji potrzebna jest grupa ludzi, a nie jedna osoba. Nigdy nie jest to jedna osoba”.

Mecz barażowy klasy D South pomiędzy Freeport a Polską został przełożony z piątkowego wieczoru na godzinę 18:00 we wtorek na stadionie Poland High. Trener Polski Gus LeBlanc powiedział, że przełożenie meczu było łatwą decyzją, a jego przesłanie do zawodników brzmiał: niezależnie od tego, jak bardzo są podekscytowani możliwością zorganizowania po raz pierwszy meczu play-off, są w życiu chwile, kiedy trzeba zrobić krok w tył. .

„Biorąc pod uwagę straszliwą tragedię, która tu miała miejsce, przełożenie meczu piłkarskiego jest prostą sprawą” – powiedziała LeBlanc. Dodał: „Jest jasne, że rozgrywanie tego meczu (w piątek) nie byłoby właściwe. To ma sens. „To lekcja perspektywy”.

Inne przełożone mecze play-off piłki nożnej obejmują mecz klasy B South pomiędzy Deering i Westbrook, który został przeniesiony z piątku na sobotę o 19:00, oraz mecz Big 8 Southern School District pomiędzy Mount Ararat i Greeley, który zaplanowano na piątkowy wieczór. Nie wyznaczono daty rozstrzygnięcia tego meczu.

READ  Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

Ćwierćfinałowe starcie Mount Ararat i Edward Little Boys Football Clubs’ Division 1 North, które odbyło się w środowy wieczór, zostało zawieszone na początku dogrywki w Topsham.

„Przepisy dobiegły końca, poszliśmy z naszymi zespołami i zaczęliśmy rozmawiać (o) dogrywce” – powiedział trener Mount Ararat Jack Rioux, którego czwarty rozstawiony zespół Eagles zremisował 2:2 z piątym rozstawionym Red Edies.

Ryu powiedział, że widział dyrektora Mount Ararat Chrisa Hoffmana i tymczasowego przełożonego MSAD 75, Heidi O’Leary, spotykających się z urzędnikami w terenie.

„Następnie zebrali wszystkich trenerów i ogłosili, że mecz został zawieszony” – powiedział Ryu, nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum Mount Ararat. „Po cichu ogłaszali i po cichu prosili ludzi, aby wyszli. To było bardzo surrealistyczne. Byliśmy w środku zawodów i nagle musieliśmy zmienić kurs. Ale to była słuszna decyzja. „

Nie jest jasne, kiedy gra zostanie wznowiona.

Dotknęło to również sport zespołowy i zawodowy. Uniwersytet Maine przełożył czwartkowy wieczór finału sezonu zasadniczego kobiet w piłce nożnej przeciwko New Hampshire, nie podano konkretnej daty. Zespół Maine Mariners, oddział drużyny Boston Bruins z ECHL, przełożył piątkowy mecz przeciwko Adirondack Thunder w Cross Insurance Arena, nie podając konkretnej daty.

Bill Stewart, redaktor sportowy Central Maine Newspapers, przyczynił się do powstania tego raportu.

„Były

Siatkówka: Yarmouth mierzy się z Messalonskee w ekscytującym półfinale II ligi