Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W wieku 19 lat Iman Fellaini jest dumna z tego, że „zajmuje przestrzeń” jako pierwsza muzułmańska superbohaterka Marvela

W wieku 19 lat Iman Fellaini jest dumna z tego, że „zajmuje przestrzeń” jako pierwsza muzułmańska superbohaterka Marvela

Aktorka Iman Fellaini zawsze była wielką fanką Avengers i komiksów – więc przeniesienie się z Markham w Ontario do Marvel Cinematic Universe, aby przedstawić swojego pierwszego muzułmańskiego superbohatera, jest wyczynem prawie nie do opisania.

„To wielkie uczucie… po prostu tyle uczuć”, powiedziała, próbując wyrazić to słowami podczas swojego pierwszego występu na czerwonym dywanie w Toronto. „Bycie w Toronto i świętowanie tego ze wszystkimi moimi przyjaciółmi i rodziną jest takie dziwne. Ale tak, jestem podekscytowany”.

19-letni Vilani zagra Kamalę Khan w nadchodzącym serialu Pani MarvellZostanie wydany 8 czerwca na Disney+.

Rola Vellani jest także drugim południowoazjatyckim mistrzem franczyzy – a pierwszym jest kobieta. W 2021 roku Camille Nanjiani zagrała pierwszego południowoazjatyckiego superbohatera Marvela in wieczność, Wcielając się w Kingo, gwiazda filmowa Bollywood, która została superbohaterką.

Od lewej do prawej: Mohan Kapoor jako Yusuf, Vilani jako Ms. Marvel / Kamala Khan, Sagar Sheikh jako Aamir i Nimra Posha jako gwiazda w Ms. Marvel. Film przedstawia pierwszego południowoazjatyckiego superbohatera Marvela. (Daniel McFadden)

Różnorodność w Marvel Cinematic Universe

Wcześniej, pomimo obfitości południowoazjatyckich postaci znalezionych w komiksach Marvela – pomyśl Thunderbird, Timeslip i Omega Sentinel – role w Azji Południowej ograniczały się do postaci drugoplanowych, takich jak dr. Niesamowity Spider Man (Irrfan Khan) i Dubinder V martwa lista Franczyza (Karan Soni), części Krytycy sugerują Jest w dużej mierze zbudowana wokół stereotypów.

Narasta również krytyka braku różnorodności głównych aktorów serii superbohaterów.

Filani powiedziała, że ​​postrzega tę rolę również jako reprezentowanie swojej społeczności i prezentowanie kultury Azji Południowej.

Filani, 19 lat, mówi, że przyjmując tę ​​rolę, może zaprezentować swoją społeczność i kulturę Azji Południowej. (Daniel McFadden)

Kanadyjski aktor urodzony w Pakistanie powiedział: „Filmy i telewizja dosłownie kształtują sposób, w jaki postrzegamy ludzi na tym świecie. A więc wiesz, kiedy przedstawiasz muzułmanów tylko w określonym świetle, otrzymujesz bardzo jeden ton”.

„Bardzo się cieszę, że Marvel tworzy przestrzeń dla postaci takiej jak Kamala, by istniała i zajmowała przestrzeń i opowiadała bardzo konkretną historię o bardzo konkretnej dziewczynie”.

Oglądaj | Iman Villani opowiada, jak to jest nosić maskę Ms. Marvel:

„Mam nadzieję, że to sprawi, że piłka się toczy”: Iman Fellaini o reprezentowaniu Azji Południowej

Kanadyjska gwiazda nadchodzącej serii Mrs. Marvel, Iman Fellaini, debiutuje jako Kamala Khan i wyjaśnia, jak się czuje, gdy występuje jako pierwsza muzułmańska bohaterka w MCU.

READ  Starożytna budowla odkryta przez archeologów została zbudowana znacznie wcześniej, niż wcześniej sądzono. Nie został stworzony przez Homo sapiens.

Reprezentowanie Azji Południowej w filmie

Serial skupia się na Khanie, amerykańskim muzułmańskim nastolatku i wielkim fanem superbohatera, który dorastał w Jersey City. Zajmuje się stresami znanymi wielu nastolatkom: trudnościami z przystosowaniem się w szkole i znalezieniem wsparcia w domu.

Potem odkrywa, że ​​ma własne supermoce.

Brie Larson, znana z roli Kapitana Marvela, pierwszego superbohatera w serii, skontaktowała się z Vellani wkrótce po obsadzeniu jej.

„Wszędzie trzymała mnie za rękę” – powiedział Villani. „Naprawdę miło było otrzymać wskazówki od kogoś, kto przeszedł przez to wszystko i wszystko, z czym się teraz zmagam”.

Vellani pochodzi z Markham w prowincji Ontario. Przez całe życie była fanką Avengersów i komiksów. (Dzięki uprzejmości Marvel Studios)

Celebrujemy kulturę fanów w Ms. Marvel

Ta historia w wyjątkowy sposób przypomina życie codzienne Villani. Jako fanka, opisuje wejście do uniwersum Marvela jako „dużo zabawy”.

„Byłem na planie i całkowicie zachwycałem się wszystkim, co widzę wokół mnie” – powiedział Villani.

Zespół programowy nie pozwolił jej obejrzeć zestawu pierwszego odcinka „Avenger Con” aż do dnia, w którym kręcono scenę – wiedzieli, że jej reakcja będzie tak płodna, jak reakcja Kamali.

Vellani, powyżej jako Pani Marvel, jest w kontakcie z Brie Larson, aktorką, która grała pierwszego superbohatera Marvela jako Kapitana Marvela. (Dzięki uprzejmości Marvel Studios.)

Mówili: „Chcemy, na jakąkolwiek reakcję w prawdziwym życiu… więc bądź sobą”, powiedziała, opisując energię, jaką wniosła do postaci.

„Ta specyfika jest naprawdę tym, co sprawia, że ​​postać jest wiarygodna i co ludzie będą reprezentować… nie uogólniając wszystkich brązowych ludzi w jedną postać”.