Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona Polsce i światu tureckiemu [PHOTOS]

W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona Polsce i światu tureckiemu [PHOTOS]

Lamana Ismailowej

Uniwersytet Warszawski wraz z Międzynarodową Fundacją Kultury i Dziedzictwa Tureckiego oraz Ambasadami Azerbejdżanu w Turcji, Kazachstanie i Polsce był gospodarzem międzynarodowej konferencji „Polska i świat turecki”.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym A. Bareja-Starzyńska, dziekan Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego i kierownik Katedry Tureczności, podkreśliła historyczne relacje Polski ze światem tureckim. Działalność uczelni w zakresie badań nad wydarzeniami i kulturą turecką.

Ambasador Azerbejdżanu w Polsce Nargis Gurbanova, Ambasador Kazachstanu w Polsce Alim Grabayev i Chargé d’Affaires Turcji w Polsce Çağdaş Bilkin mówili o konstruktywnych stosunkach między reprezentowanymi przez nich krajami a Polską oraz o braterskich stosunkach między narodem tureckim a narodem tureckim . Znaczenie wzmocnienia koordynacji między nimi w przyszłości.

Przedstawicielka klanu Leyla Hasanova poruszyła historyczne procesy intensyfikacji relacji między państwem tureckim a narodem.

Zauważył, że podstawą Unii Tureckiej jest wspólna historia, kultura i korzenie oraz zauważył, że dyskusje na temat wartości tureckich w Polsce stały się w ostatnich latach pozytywną tradycją.

L. Hasanova dokonała przeglądu działalności fundacji i programów międzynarodowych na rzecz zachowania i promowania wielowiekowej kultury tureckiej oraz bogatego dziedzictwa osób pochodzenia tureckiego zamieszkujących różne kraje europejskie poza jej granicami w świecie tureckim. krajach, zwłaszcza Polsce, Rumunii i Litwie oraz przedstawia je szerszemu gronu odbiorców.

Po konferencji odbyły się sesje poświęcone różnorodnej tematyce. W ramach wydarzenia wyświetlony został także film dokumentalny poświęcony Kulturowej Stolicy Świata Tureckiego 2023, kulturalnej perle Azerbejdżanu, miastu Szusza.

Założona w 2012 roku Turecka Fundacja Kultury i Dziedzictwa koncentruje się na ochronie dziedzictwa tureckiego w państwach członkowskich i prowadzi projekty we współpracy z partnerami z krajów trzecich.

Fundacja zapewnia pomoc w ochronie, badaniu i promocji tureckiej kultury i dziedzictwa poprzez wspieranie i finansowanie różnych działań, programów i projektów.

Organizacja prowadzi swoją działalność we współpracy z TURKSOJĄ i Akademią Turecką.

Laman Ismayilova jest dziennikarką AzerNews, śledź ją na Twitterze: @lmntypewriterrr

READ  Polski sąd chce zbadać zbrodnię agresji na Ukrainie - Pierwsze Wiadomości

Śledź nas na Twitterze @AzerNewsAz