Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W tym tygodniu w piłce nożnej kobiet WCC – 18 października

W tym tygodniu w piłce nożnej kobiet WCC – 18 października

Południowe San Francisco, Kalifornia. – Trzy drużyny zajmują czołowe miejsca w aktualnych rankingach piłki nożnej kobiet w Konferencji Zachodniego Wybrzeża, mając po dziewięć punktów każda – nr 13: Santa Clara, Portland i Gonzaga. Broncos są niepokonani w grach konferencyjnych z bilansem 3:0, natomiast Flyers i Bulldogs mają bilans 3:1.

W klasyfikacji
Santa Clara rozpoczyna tydzień z 13. miejscem w rankingu. Gonzaga przez większą część sezonu zajmował miejsca w rankingach lub otrzymywał głosy, choć obecnie nie zajmuje miejsca w rankingach po zeszłotygodniowej porażce z Saint Mary’s.

w tym tygodniu
Dziś o godzinie 19:00 rozpoczną się cztery mecze. Santa Clara będzie chciała utrzymać swój rekord niepokonanej drużyny w Pucharze Świata 2017, kiedy Broncos będzie gospodarzem San Francisco. Gonzaga udaje się do Stockton, aby zmierzyć się z Pacific.

Obecnie z sześcioma punktami Pepperdine udaje się do LMU z nadzieją, że utrzyma się w pobliżu górnej połowy rankingów.

Po pokonaniu Gonzagi w zeszłym tygodniu Saint Mary’s udaje się do San Diego, aby zmierzyć się z Toreros.

W sobotę odbędą się jeszcze trzy mecze. Broncos pozostają w Dolinie Krzemowej, gdzie gości LMU. Saint Mary’s jest gospodarzem Pacific, a USF gospodarzem USD.

Najważniejszy mecz tygodnia odbędzie się w niedzielę. Portland rozgrywa swój jedyny mecz w tygodniu, kiedy to drużyna Flyers udaje się do południowej Kalifornii, aby zmierzyć się z Pepperdine w ważnym meczu o miejsce w ligowej tabeli.

Każdy mecz można zobaczyć na ESPN+.

zeszły tydzień
W ubiegłą sobotę WCC pokazało cztery mecze. Saint Mary’s zapewniło sobie zwycięstwo tygodnia dzięki zwycięstwu u siebie nad Gonzagą. Bramkarz SMC Taylor Poland został wybrany Defensywnym Graczem Roku University Credit Union WCC po zebraniu 10 obron w zwycięskim meczu z Zags.

Santa Clara zakwalifikowała się przez Pacyfik z wynikiem 5-1. Studentka drugiego roku Farrah Walters została wybrana ofensywną zawodniczką roku WCC University Credit Union za wielobramkowy występ w zwycięskim meczu z Tygrysami.

READ  Iga Świątek jest na najlepszej trasie Wimbledonu w swojej karierze

Portland zachowało solidną defensywę po zwycięstwie u siebie 4:0 nad San Diego.

San Francisco i LMU zremisowały 1:1.

Liderzy statystyki
WCC charakteryzuje się jednym z najlepszych ataków i najlepszych obrony w kraju. Gonzaga zajmuje czwarte miejsce w kraju pod względem punktacji, ze średnią 3,14 gola na mecz. Bulldogs zajmują także 7. miejsce pod względem bramek (44), 9. pod względem punktów i 17. pod względem asyst (37). Kelsey Oyler z 11 asystami zajmuje czwarte miejsce w kraju indywidualnie. Gianna Riley prowadzi w Pucharze Świata FIFA z 23 punktami i jest druga pod względem liczby bramek z dziewięcioma bramkami.

Jeśli chodzi o defensywę, Portland ma w tym sezonie 10 punktów wykluczenia po tym, jak w zeszłym tygodniu zachował czyste konto przeciwko USD. Flyers zajmują drugie miejsce w kraju pod względem średniej bramek (0,308). Bramkarz Bree Norris indywidualnie zajmuje w tej kategorii drugie miejsce. Jej 10 wykluczeń w 2023 r. zajęło pierwsze miejsce w kraju.

Czas na telewizję
Santa Clara odwiedzi Gonzagę w niedzielę 29 października w południe czasu pacyficznego. Kibice mogą słuchać i oglądać mecz na żywo w ESPNU.