Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W styczniu polska produkcja przemysłowa dalej rośnie

W styczniu polska produkcja przemysłowa dalej rośnie

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie (GUS) podał w poniedziałek, że produkcja przemysłowa w Polsce przyspieszyła w styczniu do 2,6% rok do roku, po wzroście o 1% w poprzednim miesiącu.

Wśród sektorów produkcja w górnictwie i wydobywaniu odnotowała wzrost o 3,9%, a produkcja przemysłowa wzrosła o 2,8% w stosunku do roku poprzedniego. Produkcja energii elektrycznej, gazu, pary wodnej i klimatyzacji wzrosła o 1,7%, podczas gdy sektor zaopatrzenia w wodę skurczył się o 2,2%.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa spadła w styczniu wolniej o 2,5%, po spadku o 6,4% w poprzednim miesiącu. W osobnym raporcie urząd statystyczny ujawnił, że inflacja cen producentów spadła w styczniu do 18,5% z 20,5% w poprzednim miesiącu.

Ceny za samą dostawę energii elektrycznej, gazu, pary wodnej i klimatyzacji wzrosły o 54%. Ceny w górnictwie i wydobywaniu wzrosły o 26,2%, a ceny przetwórstwa przemysłowego o 18,8%. W ujęciu miesięcznym ceny producentów wzrosły w styczniu o 0,8%, po wzroście o 0,6% w poprzednim miesiącu.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Państwu pomyślne wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są zgodne z faktami, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Organizacje dziennikarskie na całym świecie walczyły o znalezienie modelu biznesowego, który pozwoliłby im nadal osiągać lepsze wyniki bez uszczerbku dla ich zdolności do działania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania ich najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Polacy dostają kup teraz zapłać później błąd i pokochaj to