Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W „Putinie” polski reżyser pokazuje rosyjskiego szefa jako szefa mafii – The Hollywood Reporter

W „Putinie” polski reżyser pokazuje rosyjskiego szefa jako szefa mafii – The Hollywood Reporter

Polski król kasowy Patrick Vega skupił się na Władimirze Putinie.

Vega, obecnie znany pod pseudonimem Besalil, znany jest ze swoich filmów gangsterskich, w tym lokalnych hitów pitbull I Kobiety mafii, który ma łączne zarobki w wysokości 100 milionów dolarów, a także polską kasę. Ale w swoim anglojęzycznym debiucie reżyser konfrontuje się z człowiekiem, którego uważa za największego szefa mafii na świecie: rosyjskiego szefa.

włóż to Przedstawiany jest jako thriller polityczny i portret psychologiczny rosyjskiego przywódcy dla międzynarodowej publiczności. Oryginalnie zatytułowany Vor w prawie, nawiązując do terminu rosyjskiej mafii, podobnego do „Ojca chrzestnego”, film zakłada powiązania między powiązaniami Putina z przestępczością zorganizowaną w czasach, gdy był burmistrzem Petersburga, a jego podejściem do polityki, zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej. Besalel opisał film jako artystyczny protest przeciwko „rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie na Ukrainie” i powiedział, że jako polski filmowiec idealnie nadaje się do jego realizacji.

„Amerykanie, a nawet Europejczycy z Zachodu nie rozumieją Putina” – powiedział Besalel w oświadczeniu. „Jestem osobą napiętnowaną komunistą, bo wychowałem się w PRL-u. Jednocześnie byłem pod wpływem kultury audiowizualnej Hollywood. Właśnie dlatego potrafię przełożyć zawiłości kultury Wschodu na język język Zachodu”.

Besalil wypuścił pierwszy zwiastun filmu (patrz poniżej). Stylistycznie reżyser powiedział, że planuje „połączyć postacie z prawdziwego świata” z bardziej ikonicznymi postaciami zaczerpniętymi ze sztuki rosyjskiej i zachodniej, w tym dziełami średniowiecznego rosyjskiego malarza prawosławnego Andrieja Rublowa i włoskiego mistrza renesansu Caravaggia. „Chcę, aby postacie świętych i demonów w moim filmie idealnie wtopiły się w świat petersburskich ulic [full] Od rozdartych i rozczochranych ludzi o umęczonych rosyjskich duszach.

Reżyser chce obsadzić amerykańską lub międzynarodową gwiazdę w roli Putina. Produkcja warta 12 milionów dolarów ma być kręcona w Polsce, na Litwie i na Malcie.

READ  Dlaczego wszechświat Wiedźmina Netflix może być zbyt duży, by upaść

Sprawdź zwiastun koncepcyjny poniżej.