Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W poszukiwaniu wskazówek, gdy ciała setek maleńkich niebieskich pingwinów wyrzucają na brzeg w Nowej Zelandii | Nowa Zelandia

TPingwiny leżą w uporządkowanych i równomiernie rozmieszczonych rzędach, skrzydła są płaskie, a ich charakterystyczne jasnoniebieskie upierzenie jest matowe w piasku. W sumie jest ich 183, starannie zebranych przez miejscowych, umieszczonych i sfotografowanych w celu późniejszego zbadania. Ptaki zostały znalezione w zeszłym tygodniu na Ninety Mile Beach i są najnowszym zjawiskiem w zjawisku martwych pingwinów, które masowo roiły się na brzegach Nowej Zelandii.

Cora, znana również jako Małe Niebieskie Pingwiny, jest najmniejszym pingwinem na świecie i pochodzi z Nowej Zelandii. Był to częsty widok na północnych wybrzeżach, gdzie widziano go przeskakującego o zmierzchu nad wydmami z lekko zakrzywionymi rysami, ale Departament Ochrony (DoC) klasyfikuje jego populację jako „wrażliwą, malejącą”.

Ich śmierć zszokowała i oszołomiła okolicznych mieszkańców, którzy w ostatnich miesiącach znaleźli setki z nich wyrzuconych na brzeg i rozpadły się na brzegach Wyspy Północnej. 183 pojawiły się w Ninety Mile Beach w tym samym tygodniu, w którym ponad 100 zostało znalezionych porzuconych i rozkładających się w pobliskiej Cable Bay. Miejscowi sfotografowali kolejne martwe stado 109 osób na plaży Ninety Mile Beach Pod koniec maja pewien mieszkaniec znalazł 40 osób na plaży Tokerau, również w NorthlandA W połowie maja. Departament Obrony ma kolejne doniesienia o co najmniej 20 zgonach na tej samej plaży na początku miesiąca.

Na grupach mediów społecznościowych w Northland miejscowi dyskutują o śmierci z rosnącym poczuciem niepokoju i niepokoju – czy kłusownicy polują na ptaki i je porzucają? Czy jest coś w wodzie? Czy złapali nowy rodzaj choroby, na przykład ptasią malarię?

Graeme Taylor, główny doradca naukowy Departamentu Stanu zajmujący się badaniem ptaków morskich, uważa, że ​​od początku maja 2022 r. wypłynęło ponad 500 pingwinów, a liczba ta może być bliższa 1000. Mówi, że nie da się podać dokładnej liczby, głównie ponieważ Niektórzy ludzie znaleźli i pochowali je.

Jak mówi, na początku roku naukowcy z Ministerstwa Przemysłu Pierwotnego postanowili przetestować martwe ptaki, jeśli w koloniach rozprzestrzeni się nowy wirus lub choroba. Szukali infekcji i toksyn. Doszli do wniosku, że ptaki umierają z głodu.

„Stwierdzono, że wszystkie tusze miały bardzo niedowagę. Te ptaki powinny ważyć około 800 do 1000 gramów, ale ważyły ​​mniej niż połowę tej wagi” – mówi Taylor. Nie ma mięśni do pokazania. Kiedy osiągną ten punkt wychudzenia, nie mogą nurkować”. W końcu ptaki po prostu umierają – z głodu lub hipotermii z powodu braku tłuszczu, który by je ogrzał.

Departament Stanu uważa, że ​​Korora nie umiera z głodu z powodu przełowienia. Zamiast tego zmiany klimatyczne spowodowały, że wody są zbyt gorące, aby ryby mogły się na nich żywić. Dane opublikowane w zeszłym roku wykazały najcieplejsze temperatury oceanów w historiiSzósty rok z rzędu pobito ten rekord. W Nowej Zelandii warunki pogodowe połączyły się z La Nina, tworząc morskie fale upałów. Kiedy woda jest ciepła, małe rybki, które zjada kora, wędrują głębiej w poszukiwaniu chłodniejszej wody lub całkowicie opuszczają obszar.

„Te małe gatunki [of penguin] Potrafi rutynowo nurkować do 20 lub 30 metrów, ale nie jest zbyt dobry w nurkowaniu dalej” – mówi Taylor.Możliwe, że temperatura gorącej wody w zimie utrzymywała ryby poza zasięgiem.

Masowe ginięcia ptaków morskich nie były niespotykane w historii: silne sztormy, fale upałów lub zjawiska pogodowe mogą wyrzucać na brzeg dziesiątki lub setki ptaków. To, co się zmieniło, mówi Taylor, to częstotliwość. Wcześniej zgony w tych liczbach występowały raz na dekadę. Powiedział, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat miały miejsce co najmniej trzy lata masowych zgonów, a ich częstotliwość wzrasta.

Liczba pingwinów znalezionych w tym roku była niezwykle wysoka, szczególnie na dalekiej północy, mówi Ian Armitage, członek Rady Ptaków Nowej Zelandii, która prowadzi patrole plażowe w celu monitorowania liczby martwych ptaków morskich. Niedawne burze i rosnące temperatury wody oznaczają, że oczekuje się większej liczby masowych zgonów. „To wydarzenie mogło się nie skończyć i będzie trwało przez całą zimę” – mówi Armitage. „Znaleziono więcej małych pingwinów”.

Ponieważ powodowane przez człowieka zmiany klimatyczne nadal ocieplają kulę ziemską i oceany, w końcu gatunek ten może wyginąć w cieplejszych regionach Wyspy Północnej. „Kiedy zaczniesz widzieć, jak to się dzieje regularnie w ten sposób, naprawdę nie ma dużej szansy, aby ptaki zregenerowały się między wydarzeniami i ponownie odbudowały liczby” – mówi Taylor.

Mówi, że na zimnych wodach południa mieszkańcy nadal dobrze sobie radzą. Ale mieszkańcy Północy są z pewnością w bardzo złym stanie. A kiedy takie letnie wydarzenia odbywają się z częstotliwością, jaka miała miejsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat, naprawdę będą pod presją, aby móc przetrwać”.

READ  Luizjana cierpi „katastrofalne” szkody, gdy milion ludzi traci moc w następstwie huraganu – śledź aktualizacje na żywo