Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W poniedziałek prezydent Polski ogłosi nowego premiera

W poniedziałek prezydent Polski ogłosi nowego premiera

Prezydent Polski Andrzej Duda przemawia podczas defilady wojskowej z okazji Dnia Sił Zbrojnych, które jest obchodzone corocznie 15 sierpnia dla upamiętnienia zwycięstwa Polski nad Armią Czerwoną Związku Radzieckiego w 1920 r., 15 sierpnia 2023 r. w Warszawie. REUTERS/Kacper Pempel/Zdjęcie pliku Zdobądź prawa licencyjne

WARSZAWA, 6 listopada – Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosi w poniedziałek wieczorem swoją decyzję o powołaniu nowego premiera po zeszłomiesięcznych wyborach, powiedział doradca prezydenta.

„Po konsultacjach i głębokim namyśle prezydent Andrej Duta zdecydował się na pierwszy krok (powołanie rządu). Decyzja jest ostateczna…” – napisał na Twitterze szef Kancelarii Duty Marcin Mastralec. Jeszcze w poniedziałek Duda miał wygłosić przemówienie telewizyjne.

Rządząca Polską od ośmiu lat partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wygrała wybory 15 października, ale straciła większość absolutną i nie ma szans na znalezienie partnera koalicyjnego.

Trzy proeuropejskie partie posiadające większość w parlamencie są gotowe do utworzenia gabinetu pod przewodnictwem lidera Sojuszu Obywatelskiego Donalda Tuska i nawołują Dudę, aby nie opóźniał nominacji.

Relacja: Anna Włodarczak-Semczuk, redakcja: Ed Osmond

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę
READ  Josviak zaproszony do polskiej kadry na październikowe zawody międzynarodowe - Blog