Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W „początkach” Projektu Rosin Box przekraczanie granic było normą

Klasycznie wyszkolone baleriny z projektu Rosin Box to buntownicy, którzy nie poddają się tradycji.

Dzięki temu firma oferuje odważne i odważne programy, które podkreślają niezależność i kreatywność tancerzy.

W ten weekend finał sezonu obejmuje mieszaną grupę czterech tancerzy, dwóch dla choreografów gościnnych i dwóch dla tancerzy firmowych.

„Kiedy rozmawiamy z zaproszonymi artystami, wiem, że chcę dać im przestrzeń i platformę do tworzenia sztuki, którą chcą tworzyć”, mówi dyrektor artystyczna Carly Topazio, która założyła firmę cztery lata temu.

„Nie ma wielu granic ustalonych od samego początku. To jest to, do czego zawsze dążymy. Kiedy są ograniczone granice – patrzeć w określony sposób lub tańczyć do określonej muzyki – utrudnia to proces twórczy. Nasz cel jest stworzenie na nowo spektaklu tanecznego dla artysty, ale także dla naszej publiczności, co oznacza eksperymentowanie i wykorzystywanie okazji.

Exploit sprawdził się w projekcie Rosin Box.

Na przykład zeszłego lata firma przywróciła prowokacyjną „Ghost Light Masquerade”, wciągającą imprezę taneczną.

Członkowie publiczności otrzymali maskę przy zakupie biletu i zostali zaproszeni do swobodnego poruszania się po „Nawiedzonym świecie”, podczas gdy tancerze wykonywali winiety w tym samym miejscu.

W 2020 roku Contemporary Ballet Company została zarejestrowana jako organizacja non-profit, a teraz ma radę dyrektorów i przestrzeń studyjną na Liberty Station.

„Nasze oprogramowanie ugruntowało się do punktu, w którym potrzebowaliśmy miejsca”, mówi Topazio. „Liberty Station współpracuje z organizacjami non-profit, więc teraz mamy firmę, prowadzimy zajęcia i przyzwoitą liczbę naszych tancerzy uczy. Mamy również programy edukacyjne i popularyzatorskie.”

Programowanie Ultimate oferuje szereg innowacyjnych stylów tanecznych.

Cały zespół zatańczy do melodii „Sextette” autorstwa popularnej w całym kraju choreografki gościnnej Katarzyny Skárbowskiej, urodzonej w Polsce i nazwanej „25 To Watch” przez Dance Magazine.

Oryginalnie zamówiona przez National Choreographers Initiative „Sextette” tańczy na pointach do muzyki Jana Sebastiana Bacha.

READ  Filmowcy przejmują stery rozwijającego się polskiego przemysłu

Miles Thatcher, solista baletu z San Francisco, opracował choreografię swojego tańca z The Joffrey Ballet i New York City Ballet, a Topazio mówi, że jego taniec jest „kolorowy i zabawny”.

Katie Spagnoletti z Rosen Books Project stworzyła neoklasyczny utwór o niebiańskim motywie, a praca Jeremy’ego Zapanty to „Ballet Sock”, która daje tancerzom to, co nazywa „innym gruntem”.

Urodzona na Filipinach Zapanta jest byłą baleriną z Kalifornii, która również gościnnie pracuje w kilku zespołach baletowych, ostatnio w Boca Ballet Theatre na Florydzie.

Mówi, że projekt Rosin Box oferuje możliwości, których nie ma nigdzie indziej.

„Jako tancerka i choreograf lubię to, co działa na mnie najlepiej” – mówi Zapanta. „Istnieje wiele piętn na temat tego, co może zrobić niski tancerz. Nie mają wielu okazji do ról księżniczek. Czuję, że jako artysta mam więcej do zaoferowania. TRBP ułatwiło mi kreatywność. Dając mi możliwość układania choreografii i wyrażania siebie w tańcu. To był świetny rynek, w którym mogłem rozwijać się jako artysta i zagłębiać się w różne biznesy jednocześnie poszerzając swoje słownictwo ruchowe.”

Zatytułowana Ścieżka najmniejszego oporu, choreografia Zapanta została zamówiona przez kompozytora Zana Alexandra, aby stworzyć melodię i ambientową scenę wokalną do jego tańca. Opisuje ruch jako szereg dwoistości, które stopniowo stają się namacalne i fizyczne.

Topazio mówi, że tancerze zespołu w pełni wierzą w pracę, którą wykonują i że jedność rezonuje z masami.

„Nie angażujemy się w nic, czego naprawdę nie jesteśmy w stanie wytrzymać” – dodaje. „Myślę, że to uczucie pojawia się przez to, co robimy. Nasi artyści czują się komfortowo w sobie i w pracy, którą wykonujemy – nawet jeśli przekracza granicę lub wychodzi poza naszą strefę komfortu w zakresie tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni lub co czujemy są dobre.

READ  Matka i córka opisują reakcję na orzeczenie Chauvina - KTAB - BigCountryHomepage.com

„Chcemy oferować markę, która jest bardzo profesjonalna i pewna siebie, i myślę, że to naturalnie nabiera takiego kształtu”.

Projekt Rosin Box przedstawia „Debiut”

Kiedy: 19:30 od czwartku do niedzieli

gdzie: Teatr Fundacji La Atalaia, Międzynarodowe Muzeum Mingi, 1439 El Prado, Park Balboa

bilety: 40 USD – 45 USD

Połączony: therosinboxproject.com

Bezpłatna rozmowa z artystami i przyjęcie na deser w piątek i sobotę, po niedzielnym pokazie odbędzie się impreza z okazji sezonu (15 USD). Siedzenie na pierwszym miejscu, obsługa na pierwszym miejscu. Drzwi otwierają się 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Luttrell jest niezależnym pisarzem.