Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W pobliżu Ukraina – USA, polskie Siły Powietrzne szkolą się w Polsce, gdy Rosja mobilizuje wojska w Europie

Siły powietrzne USA i Polski szkolą się w Polsce, podczas gdy Rosja mobilizuje siły na pobliskiej Ukrainie

RAF LAKENHEATH, WIELKA BRYTANIA – Amerykańscy piloci i samoloty przylecieli do Polski z trzech europejskich baz na aktywne szkolenie bojowe, mające na celu ocenę ich zdolności do szybkiego utrzymania się w sytuacji kryzysowej.

R.A.F. Trenuj z Polskimi Siłami Powietrznymi, powiedzieli amerykańscy i polscy wojskowi.

„Naszym celem jest być zawsze gotowym do walki z niezawodnymi siłami powietrznymi na krótkie lub niezadeklarowane nieprzewidziane wypadki z lokalizacji o różnym poziomie zdolności i wsparcia” – powiedział podpułkownik Daniel Edue, główny porucznik zespołu rozwojowego ACE 48. Dywizji.

Chociaż dzieje się tak, ponieważ Rosja zmobilizowała co najmniej 100 000 żołnierzy na granicy z sąsiadującą z Polską Ukrainą, Pentagon powiedział, że ćwiczenia są „bardzo rutynowe” i „nie stanowią konkretnej reakcji na to, co dzieje się w regionie”.

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział dziennikarzom w poniedziałek: „Zawsze to robimy. Wiecie, mamy cykliczną obecność w Polsce i bardzo to doceniamy i witamy. To część cyklu szkoleń i gotowości na kontynencie europejskim”.

F-15E i F-16 będą operować z Bazy Lotniczej Łask pod Łodzią i bazy lotniczej Gressini na południe od Bośni, w oparciu o przeprojektowaną kwaterę pionierów V Korpusu Armii USA.

Polskie Siły Powietrzne latają własnymi samolotami F-16 z dwóch baz.

C-130 będą operować z bazy lotniczej Shivras w Belgii – podały w oświadczeniu amerykańskie siły powietrzne i siły powietrzne w Afryce w Europie.

„Ćwiczenia i rozmieszczenie, które wykorzystują koncepcje aktywnego zatrudnienia w walce, zapewniają, że siły w Europie są gotowe do obrony i obrony interesów sojuszników, sojuszników i Stanów Zjednoczonych w chwili ogłoszenia” – powiedział pułkownik Jason Camilletti, dowódca 48. pułku Lukenheit- oparta Dywizja Wojny.

Po szkoleniu samoloty F-15 będą w Polsce, aby trenować z Siłami Powietrznymi RP – czytamy w raporcie. Nie podano, jak długo odrzutowce wytrzymają w Polsce.

READ  Nowa Stacja Metropolitalna w Lublinie

ACE, który był używany bezkrytycznie podczas zimnej wojny, szkoli siły powietrzne, aby szybko wysyłały małe samoloty na zagraniczne lotniska w trudnych czasach podczas kryzysu. System został przywrócony, gdy Pentagon skupia się na głównych rywalizacjach siłowych z Chinami i Rosją.

[email protected]
Świergot: kal2931

[email protected]
Świergot: Ri StripesJet