Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W końcu ujawniono partnera Embracer Group, który odszedł od umowy o wartości 2 miliardów dolarów

W końcu ujawniono partnera Embracer Group, który odszedł od umowy o wartości 2 miliardów dolarów

Podobno tajemniczy partner finansowy Embracer Group o wartości 2 miliardów dolarów, który zniknął i opuścił firmę, aby wyschnąć, to Savvy Games Group, firma finansowana przez saudyjski rząd.

według AksjosPodobno Savvy chciał wspólnie wydawać gry z The Embracer Group, aby umocnić swoją pozycję jako dużej wytwórni gier. Jednak raport nie wyjaśnia, dlaczego Savvy Games Group wycofała się z umowy.

W maju The Embracer Group ujawniła, że ​​w ostatniej chwili rozpadło się duże partnerstwo, mimo że otrzymało ustne zobowiązanie w październiku 2022 r. Partnerstwo dałoby The Embracer Group ponad 2 miliardy dolarów przychodów z rozwoju kontraktów ponad 2 miliardy dolarów. . okres sześciu lat. Embracer uważał również, aby nie podać nazwy partnera w tamtym czasie, o którym mówi się, że jest to Savvy Games Group.

Ponieważ ta umowa nie doszła do skutku, Embracer zdecydował się zamknąć studia i zwolnić pracowników. Wśród poszkodowanych znalazło się Campfire Cabal, studio, którego zadaniem jest obsługa serii Expedition. Crystal Dynamics, które pracuje nad osobnymi projektami dla Perfect Dark i Tomb Raider, uniknęło wpływu.

Savvy Games Group jest częścią suwerennego funduszu majątkowego Arabii Saudyjskiej, czyli Public Investment Fund (PIF). W ubiegłym roku Fundusz Inwestycji Publicznych zainwestował w Nintendo i obecnie posiada około 5% udziałów w firmie. Arabia Saudyjska zainwestowała w Take-Two Interactive i Electronic Arts Również.

George Yang jest niezależnym pisarzem dla IGN. Pisze o branży od 2019 roku i współpracował z innymi publikacjami, takimi jak Insider, Kotaku, NPR i Variety.

Kiedy nie pisze o grach wideo, George gra w gry wideo. co za niespodzianka! Możesz śledzić go na Twitterze @Yinyangfooey